Opel Corsa B - dušení motoru..

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

martin.matess
Příspěvky: 18
Registrován: 14 čer 2010, 16:13
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

tak jsem opět zkoumal co aut je a není a jel sjem jej po instalaci nových svíček a filtru projet a po cca 15-20km jízdy když jsem zastavil jsem se divil, volnoběh se držel na 1500 ot a houpal sem a tam cca o 100 ot... nechápu.. jel jsem stím pak zpět domu a ani chcípnutí a opětovné nastartování nepomohlo, už vážně nevím co se tomu autu nezdá :( a navíc ja začal blbnout ten volnoběh tak to začalo cuka, a cukat to přestane jen tehdy když se přidá plyn a auto je v tahu :(
Corsa 1.2 X12XE rok 2000
Uživatelský avatar
FizzBiker
Příspěvky: 142
Registrován: 06 pro 2010, 15:49
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FizzBiker »

no resim podobny problem... auto za studena vubec nejde vytočit leda "vyklepat" plynem... po ohrátí jede normalne cca do 1/3 plynu... kdyz dostane vic zacne cukat jet se stím dá nicmene do kopce jezdit na 1/3 se da treba dvojkou :-(

mam novou palivovou pumpu a filtr... odpojeni lambdy nepomaha...

mam nekolik variant... spinave striky, spatny snimac otacek klikovky, spatna vaha vzduchu, ucpane pal potrubí...

vzhledem k tomu ze je kosa tak nechcu delat jen tak na necisto nehlede na to ze se mi nechce kupuvat tohle vse naraz a treba zbytecne...
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FatriX »

mš to taky tedkom dneska ráno udelalo nwm co stim dusilo se ale rozjel sem to a je to ok :D zkus vyčistit klapu a mohlo by bejt ok! a nebo dalsi moznost vaha vzduchu jak uz se nekde psalo
Uživatelský avatar
FizzBiker
Příspěvky: 142
Registrován: 06 pro 2010, 15:49
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FizzBiker »

klapka vycistena, vaha byla zkusmo vymenena zadna zmena.
Auto-klassik
Příspěvky: 7
Registrován: 02 kvě 2010, 18:44
Bydliště: 52km severně od Brna

Příspěvek od Auto-klassik »

Domnívám se ,že jedná o poškozené odporové dráhy potenciometru škrtící klapky.
Uživatelský avatar
FizzBiker
Příspěvky: 142
Registrován: 06 pro 2010, 15:49
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FizzBiker »

jeste dodam ze kdyz zakryju cast vahy rukou tak jde motor značně lepe ale jen na neutral tezko to zkusim za jizdy v zatezi... dnes zkusm zmerit litraz pumpy.... od toho se odpíchnu...
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

zkoušel jsi proměřit čidlo teploty motoru? sice si nejsem jistej jestli to vůbec něco takovýho může dělat, ale zase snad nic jednoduššího není
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Uživatelský avatar
FizzBiker
Příspěvky: 142
Registrován: 06 pro 2010, 15:49
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FizzBiker »

zkousel ale nezmenril nicmene ono to zatepla i zastudena chyta na "drc" takze cidlo to nebude... zastudena to chytne chvilku ok treba 10s nebo i 30s kousek bys ujel a pak to nejde vubec tocit zdecha to trepe a tak,... pockas 3 minutky motor se trochu ohreje, a uz se stim da jet ale jen do ty 1/3plynu...

jako ja vim cim vsim to muze byt ale oply nejsou muj denni chleb a nechce se mi zkouset 10 veci tak sem si rikal ze uzz se urcite neco podobneho nekomu stalo.... prave nez se dostalo ke me bylo asi 4x v servisu a nikde zavadu neodstranili.... :?
Uživatelský avatar
FizzBiker
Příspěvky: 142
Registrován: 06 pro 2010, 15:49
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FizzBiker »

tak ve finale vymeneno palivovy cerpadlo za vykonejsi z nissanu, platinovy svice, novej palivovej filtr, vymeneno teplotni cidlo ted sem nahodil vahu vzduchu nejakou starsi z aukra za 99korun a lítá to jak vzteklý...
diky za pomoc kluci.
Bidlas
Příspěvky: 3
Registrován: 09 čer 2009, 15:07
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Bidlas »

Čau corsáci, taky mám takový problém, když nastartuju Corsu 1,2i 33kW, r.v.96 tak motor poskakuje jakoby na tři válce a když začnu přidávat tak to chcípne.Takhle se to stane třeba tak pětkrát za sebou až když můžu přidat plyn a nechcípne to a trochu se to ohřeje tak to drží.Pak jede normálně ale třeba za deset kiláků to udělá i při zahřátym motoru.Pak zase šlape oká.Měnili jsme palivovej filtr, svíčky i kabely k nim, protože byli jetý ale beze změny. :( Díky za typ.
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

a co zapalovaci kostka?
Uživatelský avatar
yeti
Příspěvky: 543
Registrován: 16 úno 2009, 14:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yeti »

Bidlas píše:Čau corsáci, taky mám takový problém, když nastartuju Corsu 1,2i 33kW, r.v.96 tak motor poskakuje jakoby na tři válce a když začnu přidávat tak to chcípne.Takhle se to stane třeba tak pětkrát za sebou až když můžu přidat plyn a nechcípne to a trochu se to ohřeje tak to drží.Pak jede normálně ale třeba za deset kiláků to udělá i při zahřátym motoru.Pak zase šlape oká.Měnili jsme palivovej filtr, svíčky i kabely k nim, protože byli jetý ale beze změny. :( Díky za typ.

tak to jsme na tom uplně stejně, ale mě to nejelo vubec
vyměnil jsem to samí + spálenej palec a stejně se tomu nechce
když se my to povedlo nastartovat tak to stejně cukalo, ale projel sem to a dobrý
někdo mi řikal že to může být benzínem že do toho přidávaj nějaký sračky na zimu a že to prý ucpává vstřik. tak nevím :?
Corsa A C14NZ

Škoda Octavia Combi 1.9tdi 96KW
Uživatelský avatar
FizzBiker
Příspěvky: 142
Registrován: 06 pro 2010, 15:49
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FizzBiker »

rozdelovač? vicko, palec... tipuju to na pálení...
Uživatelský avatar
yeti
Příspěvky: 543
Registrován: 16 úno 2009, 14:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yeti »

víčko je dobrý, palec novej, kabely nový, svíčky ok, pal. filtr novej a stejně to nepomohlo. chováním to vypadá na kabely, ale ty mám nový. na volnoběh je to normální, ale když přidám víc plynu tak se to dusí a na volnoběch i občas chcípne
někdo řikal že to může bejt baterkou, že může bejt ko a nestíhá krmit řj tak nevím :co_ted:
Corsa A C14NZ

Škoda Octavia Combi 1.9tdi 96KW
Uživatelský avatar
FizzBiker
Příspěvky: 142
Registrován: 06 pro 2010, 15:49
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FizzBiker »

barva sviček?? dal bych jiny muzou byt ulity a to uz pak nikdy nejsou okej dal bych tam platiny (pripadne iridia nebo měď) tim nic nezkazis naopak zlepsujou prohorivani smesi a reakci na plyn proste lepsi spalovani a treba platiny se defacto nedaj ulít muze s je vyčvachtat v benzinu a zrovna dat do motoru a stejne pojedou...

nevim jak presne je to resene u corsy tak jeste civka nebo kondík...
Odpovědět