Robin - C 1.7 DTI

2000-2006

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Líbí se Vám moje Corsa?

Ano
22
85%
Ne
4
15%
 
Celkem hlasů: 26

Uživatelský avatar
Honz@
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 468
Registrován: 30 kvě 2008, 10:52
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honz@ »

tak tak na místo mlhovek, taky o tom uvažuju jen nějaký vybrat
Fabia Rs
Corsa C 1,3 CDTI + Chip -prodáno
moje felda
Uživatelský avatar
Haniz
Příspěvky: 338
Registrován: 31 črc 2008, 22:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Haniz »

cau chlape k te tvoji zavade....nemohlo by to byt uz spatne ulozeni prednich tlumicu???jak je to nahore v tech miskat tak tak jsou loziska tak jestli to nemuze delat ono? hmm kdyztak mrkni
Nenachčiješ proti větru :-D
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Haniz: díky za nápad, ale už je vyřešen. Byla to poloosa.
Uživatelský avatar
Roberto
Příspěvky: 51
Registrován: 14 říj 2009, 11:52
Bydliště: Spišská Nová Ves,Slovensko

Příspěvek od Roberto »

pekna corsicka...a ta foto pod vezuvom,uzasne,dokonca ma viac zaujalo auticko ako prostredie :)
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

pročetl jsem si forum o tvym autičku, jak vidim, občas pozlobilo, ale je to Corsa....té jest odpuštěno vše... 8)

Chtěl jsem se zeptat, jak šlape DT íčko? Motorově, výkonově? TO je 55kw nebo tak nějak, navíc diesel, to by mohlo jet solidně ne? Já původně uvažoval buď o 1.2 benzin nebo právě o 1.7 DTI, povídá se, že to jsou nezničitelný motory od Isuzu....nakonec jsem skončil znovu u litru a zatím nelituju. Dělá mi hlavně radost tím, že jezdí na vzduch, občas do něj čepnu i benál, přece jen, aby nežral jen ten vzduch :lol: :lol: , výkonově dostačuje, na dálnici mile překvapil.....

ale 55 DTI musí být už docela solidní jízda ne?
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Tak určitě, pokud ti vyhovuje výkon a spotřeba, je benzín lepší volba, protože diesel je na případné opravy dražší.
Corsa mě stále zlobí, občas škube, za jízdy vynechá motor, zatím se to nedá diagnostikovat, tak čekám na zhoršení. Bude to jedna z drahých věcí, která se nedá vyměnit na zkoušku.
Žádný auto jsem neměl tak dlouho, Corsu mám už 7 let. Mám rád změnu, auta jsem vždy střídal cca 1x ročně, potřeboval bych už i větší auto, ale je to první a asi i poslední úplně nový auto a to bych rád dojel do konce, resp. do doby, kdy začne brát olej. To jsem nikdy netoleroval :-)
Kromě zvědavosti, kolik vydrží mě pořád baví kvůli jízdním vlastnostem.
Corsa je šíleně tvrdá, na nerovnostech nadávám a jezdím krokem, ale v hezkých zatáčkách si to užívám, protože na gumách s měkkou směsí se člověk dostane na hranu jen po ztrátě pudu sebezáchovy :-)
S tímhle motorem to jede opravdu slušně. Není to na žádnou velkou zábavu, ale mám vyzkoušeno, že 75 PS v naftě jede asi jako 90 - 100 PS v benzínu.
Přítelka má cca stejně výkonné a těžké Aveo v benzínu a to jede podstatně hůř. Občas si auta prohodíme a ten rozdíl je opravdu dramatický, hlavně ve středních otáčkách, kde se jezdí v provozu nejčastěji.
To co já předjíždím na 5, ona musí řadit na 3.
Benzín má ten výkon jen nahoře, kde se nedá vůbec využít.
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

I v benzinu se dá výkon využít, je to jen o zvyku. Když přesedám z benzinu do služebního TDIčka, chviličku mi vždy trvá, než si zvyknu na záběr odspodu, jsem zvyklej, vytáčet :twisted:

jinak, co se týče tvrdosti Corsy, mně se zase zdá že žehlí nerovnosti jedna báseň, např. Golf je proti Corse jak žebřiňák....bych řekl, že Corsa je zlatý střed....Do zatáček sedí parádně, to jo, kolo v každý rohu, ale když člověk zatáčku projee fakt rázně, tak zadek karoserie trochu vrzne a dává znát, že už to bylo mooooc rázně... :twisted: :twisted:

Mně připadá céčková Corsa prostorově docela dost velká, srovnávám s passatem, golfem IV., astrou, oktávkou a prostorově vychvalovaným loganem. Ve srovnání s těmito o třídu "většími" auty se mi zdá, subjektivně, že poskytuje prostoru minimálně srovnatelně....jediná výtka je menší kufru, není to prcek, ale mohl by být větší, ovšem to by asi zas bylo na úkor prostoru pro cestující....škoda že se Corsa nevyrábí v kombi verzi....béčkový se dělaly, ale nešly na odbyt....kdoví, co není, může být, když má SW verzi Clio nebo P 206, tak proč by nemohla Corsa :twisted:

Taky jsem dřív střídal auta jednou za rok, pak přišla Béčková Corsa, teď Céčková a jestli si to u mně Corsy neposerou, tak další auto bude zase Corsa...osobně zjišťuju, že větší auta nenabídnou ani nějak větší prostor, bezpečnost nebo komfort, jen se s nima hůř parkuje a na limitu se chovaj většinou hůř....Corsa je pro mě ideál, ani prcek, ani obr, dobrý auto na všechno 8) 8) 8)

Jakože 55kw, a´t už diesel nebo benál je na C Corsu luxus, já jsem jel s kámošovou 1.2 a je to švihot, víc síly je na takový auto zbytečnost...já chtěl dřív silná káry, tak jsem si zezačátku koupil P 405 2.0 benzin a podobný capiny na žraní peněz za pojistku a za benál...sice měli odpich jako hovado, zrychlení, rychlost,a le během pár roků jsem vystřízlivěl a když jsem přesedlal na Corsu, ano, po výkonové stránce to bylo znát, ale hodně rychle jsem se s tím smířil, když mě potěšila spotřebou, pojistkou a spolehlivostí...spočítal jsem si, že za 4 roky provozu ušetřím na benzínu a pojistce částku, za kterou jsem Corsu koupil (když srovnám třeba s 1.6 - 2.0, který slopou v průměru o 3l víc)....takhle už se mi vrátilo Béčko, teď doufám, že Céčko mě potěší stejně

Ať slouží a nezlobí!!!!
Je krásná, zvlášť ty liťáčky!
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Uživatelský avatar
Honz@
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 468
Registrován: 30 kvě 2008, 10:52
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honz@ »

tak o tom výkonu je to hodně subjektivní. Podle mě je ideal okolo 100 koní. protože když se do toho naskládají 4 lidi tak chci bezpečně a rychle předjet a ne se ploužit. S tím místem no passata sem měl a tam je daleko víc místa jak vpředu tak vzadu a hlavně je to auto o 2 třídy jinde. V golfu je o trošku víc místa než v Corse ale o moc ne. B-čko měla mladá a to byla (aspoň pro mě) katastrofa. C-čko už je pěkný prostorný i vzadu takže zatím taky spokojenost.
Fabia Rs
Corsa C 1,3 CDTI + Chip -prodáno
moje felda
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

Béčko je prťavý, to jooo :lol: ,ale pro dva ideál...

ale passat, teda ten starší typ se mi nezdá prostorově nějak o moc větší než Céčko....a třeba G Astra se mi zdá prostorově menší i vepředu i vzadu

No a s výkonem, pokud myslíš na dálnici, ve vyšších rychlostech, při plně obsazeném voze, nevím no, mi připadá, že těch 55 kw dostačuje...při dvou lidech i těch 44....ale jasný, že výkon okolo 100 koníků (Cca 74 kw?) je jiné kafe....ale tobysme mohli jít na 110kw, na 140kw....:D

Já myslím, že C Corsa je lehký autíčko a ideální motor v poměru výkon/spotřeba/pojistka je 55kw....Já si nenaříkám ani s jednolitrem....ale je mi jasné, že kdybych měl dvě děcka a velkýho psa, tak se budu poohlížet po něčem výkonějším... :twisted:
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Uživatelský avatar
Honz@
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 468
Registrován: 30 kvě 2008, 10:52
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honz@ »

měl sem B5 rv 2000 combi a tam je hafo místa oproti corse. No 55kw není málo to neříkám a na ježdění do práce nakoupit a domu určitě stačí ale jezdím s tím i na dovču a když to naložím tak chci trošku frčet a ne drtit motor co to jde. tak že pro mě na takový auto je 9o-100 kobyl supr a ideal.
44 kw o tom už se raději zmiňovat nebudu. to je fakt jen do velkýho města.
Fabia Rs
Corsa C 1,3 CDTI + Chip -prodáno
moje felda
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Tak mám nový táhla stěračů. Ty starý s sebou bohužel vzaly i motůrek, který se spálil.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Tak dnes jsem se poprvé vrátil domů na laně. Auto několikrát škublo o hodně více, než obvykle a následně došlo k úplné ztrátě tahu motoru.
O chvíli později jsem přistál v odstavném pruhu na dálnici.
Volám přítelce, ta mi říká " tak jsi se konečně dočkal " :lol: No je to pravda, dlouho mě to škubání vrtalo hlavou.
Než pro mě přijela přítelka, vyblikal jsem přes brzdu a plyn závadu 251, což je čerpadlo paliva. Já sázím na EDU. Doufám, že zítra seženu spolehlivou Denso za 8 tis a nebudu muset kupovat shit od Delca za 40 tis.
Každopádně díky bohu, že se to nestalo někde 2000 km od domova a nemusel jsem tam autíko nechat v příkopu :lol:
Za ušetřené peníze, tedy pokud to dobře dopadne, bych strašně rád dal tu mršku znovu chipovat.. :P
Uživatelský avatar
Honz@
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 468
Registrován: 30 kvě 2008, 10:52
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honz@ »

ajaj tak to je nemilé
no ať to vyjde co nejlevnějc :wink:
Fabia Rs
Corsa C 1,3 CDTI + Chip -prodáno
moje felda
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Tak už mám novou EDU Delphi za 13 tis. + 2 tis. práce a diagnostika.
Shimi
Příspěvky: 47
Registrován: 17 dub 2010, 19:47
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvek od Shimi »

to Robin: Takže můžem konečně vyrazit do té Sosnové, hm? :D
Odpovědět