Corsa B Combo - převodovka se zasekává po delším parkování

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
martin.adamek
Příspěvky: 64
Registrován: 27 srp 2009, 01:17
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Corsa B Combo - převodovka se zasekává po delším parkování

Příspěvek od martin.adamek »

když Combo (B, 1,7 D) nechám stát na jednu noc a dýl, tak při odjezdu nejde vyřadit
... poprvé, když se mi to stalo, jsem nemoh vyndat zpátečku - zkusil jsem to větší silou, a pak jsem jezdil naprázdno šaltpákou v kulise... vrátil jsem páku zpátky na zpátečku, chytlo se to, pak jsem s autem zahoupal, aby se pohly zuby, a šlo to vyřadit

od tý doby to při odjezdu z delšího parkování dělá skoro vždycky - po nočním stání nejde vyřadit, tak se v sedačce zakejvu, pohnou se zuby, a můžu vyřadit a jet...
pak řazení celý den funguje bez nejmenšího problému... zase až do prvního stání na noc a dýl


když to nechám stát na neutrálu a ručce, tak sice zařadím, ale při rozjezdu se ozve hrozná rána (asi jako když u š1203 vyskočí špatně zařazená rychlost), ale jede se dál, jednička tam drží, a pak to zase celý den řadí jak má.


Nemáte někdo s něčím podobným zkušenost?
Martin Adámek
Combo B 1995 (tj. Corsa B s batohem a zrcátkama...) 1,7D
Isuzu inside... Německý pracant s japonským srdcem
www.adamek.cz
Uživatelský avatar
batoo
Příspěvky: 101
Registrován: 21 čer 2009, 19:08
Bydliště: Praha

Příspěvek od batoo »

To mi dela z vetsiho kopce jinak ne. Tohle mi delal i transporter a tam jsem musel nastartovat aby se to cuklo:)
Otazka je, jestli to je chyba. Jinak ti jde radit normalne? Menis olej do prevodovky? Jestli treba hodne nezatuhne pres noc.
Opel Corsa B 1.5D 5D 1994 20X 000Km -Socialni edice:)
Opel Corsa B 1.5TD 3D 1995 14X 000Km - rachan edice:)
Uživatelský avatar
martin.adamek
Příspěvky: 64
Registrován: 27 srp 2009, 01:17
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.adamek »

no jinak to pak prave cely den radi dobre, zadny problem
olej v prevodovce me taky napad, takze uz jsem u znamyho objednanej aby mi na nej radsi kouk

chyba to je, kdyz budu docouvanej nadoraz a budu tam mit zpatecku, tak by se to starterem houpalo spatne :D
Martin Adámek
Combo B 1995 (tj. Corsa B s batohem a zrcátkama...) 1,7D
Isuzu inside... Německý pracant s japonským srdcem
www.adamek.cz
Odpovědět