Typ oleje & mytí motoru

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Larkin
Příspěvky: 178
Registrován: 21 dub 2010, 15:24

Typ oleje & mytí motoru

Příspěvek od Larkin »

1. Chtěl jsem zeptat, jestli budu moct v pohodě vzít na motor wapku... a jestli jsou nějaký části kterym se sakra vyhnout.

2. Měnim v Béčku olej. Neposeru nic když použiju plně syntetickej? Někdo totiž řiká že to zkurví motor a někdo zase že naopak je to prostě lepší olej a ve všech ohledech je lepší použít syntetickej, ikdyž tam dřív nikdy nebyl.

Děkuju za rady a nepište prosím něco jako že už se to tady řešilo. Sice je hrozný takhle likvidovat zbytečně kilobajty textu a zabíjet tim stovky veverek v našich lesích ale co už... Hledal jsem to a nenašel jsem, tak se ptam znovu. Jen s tim mytím jsem něco našel ale po druhé už jsem to nenašel... sry.
Smithy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1157
Registrován: 08 srp 2008, 19:50

Příspěvek od Smithy »

Wapku pri nastartovanym motoru jsem slysel a olej kup 10w40 do X10XE. A litr ma koni 54 ne 55 :-)

Jinak pouzij funkci hledat, je to tu tohle rozebirany bla bla :D
ex Blitz C'Mon B

ex Bimmer E46 Coupe

now Cinquecento 0,9T
Uživatelský avatar
Sqetch
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 114
Registrován: 02 úno 2010, 20:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sqetch »

Ja jsem si myl motorovy prostor normalne wapkou a pak mi to nechtelo jet :-D Ale to bylo tim ze mi natekla voda do rozdelovace, ale ten ty nemas takze by jsi mel byt bez obav :-D A kdyby neco tak spolehat nato ze ta voda nekdy uschnout musi ..xD
C14NZ
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
knedlik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 741
Registrován: 04 úno 2009, 09:38
Bydliště: u liberce

Příspěvek od knedlik »

hele doporucuju mejt motor ktery je v chodu pac kdyz ti chcipne vis kde mas hledat zavadu :!: :!: :!: :wink:
corsa B c12nz sport, zběsilých 45PS + KN filter ;-D
astra F x17dtl + IC-75PS, astra F 1.7 tds combi německo-japonskej pracant- zůstaly v rodině;;
astra G 1.7 DTi-ex; astra H caravan 1.7 cdti-ex;
GIV kombík TDI-PD, Honda VTR 1000 Firestorm V2 90°
Uživatelský avatar
nezdvorak
Moderátor
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2007, 14:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nezdvorak »

mejt motor v chodu je trochu riziko, ne? Hrozba nějakýho zkratu apod.
Asi jako mejt vnitřek PC za chodu
Obrázek
Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 266
Registrován: 15 srp 2008, 13:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gringo_Joe »

ja vim, ze PC a motor jsou rozdilne veci, ale povedlo se mi vylit vodni clazeni do kompu a nestezoval si..

jinak k tematu: ja osobne nych to neriskoval, co to asi udela, kdyz se voda dostane do sani, nebo ke svickovym kabelum?
Corsa B 1.0 12V 1998
Uživatelský avatar
Fošna
Příspěvky: 1468
Registrován: 09 črc 2008, 21:05
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Fošna »

Motor je tak perfektně utěsněný, že by to neměl být problém... voda se nemůže dostat k důležitým částem:) Dávejte bacha na baterku!
Corsa A 12NC (43PS)--- EX
Corsa B X14SZ (60PS)--- EX
Astra F X17DTL (65PS)--- EX
Zafira A Y20DTH (100PS)
Uživatelský avatar
Kubina
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 983
Registrován: 22 čer 2008, 22:33
Bydliště: Kladno/Louny/Praha-Zapad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubina »

kdyz mi prdnul chladic...tak jsem mel vlhkej celej motor..asi se to dostalo do starteru nebo na nejakej kontakt a neslo mi nastartovat nez to vyschlo
Za oknem padá sníh,v garaži smrdí líh.Všechno odmastit vyleštit motor,přemýšlim nad tim,jak udělat prostor.Všechno je venku,leští se leští,venku zas snih pěkně sviští.To je teda vděk,už se šteluje podvozek.Chybí dodělat pár vad,už mě čeká Tuning kap..:-D
Uživatelský avatar
knedlik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 741
Registrován: 04 úno 2009, 09:38
Bydliště: u liberce

Příspěvek od knedlik »

nezdvorak riziko je vzdy ale co louze na silnici? uz jsem par motoru myl a nikdy jsem zadny zkrat nezazil ale zazil jsem ze auto zhaslo tak jsem se podival tam kam jsem strikal naposled a byl tam rozpojeny konektor a jeste jedna zkusenost z pocatku jsem taky myl nenastartovany motor a pridelal jsem si cele odpoledne prace pac kdyz jsem domyl otocim klicem skytlo a nakonec po dlouhem patrani jsem zjistil ze jsem si urval kostru :wink:
corsa B c12nz sport, zběsilých 45PS + KN filter ;-D
astra F x17dtl + IC-75PS, astra F 1.7 tds combi německo-japonskej pracant- zůstaly v rodině;;
astra G 1.7 DTi-ex; astra H caravan 1.7 cdti-ex;
GIV kombík TDI-PD, Honda VTR 1000 Firestorm V2 90°
Uživatelský avatar
Larkin
Příspěvky: 178
Registrován: 21 dub 2010, 15:24

Příspěvek od Larkin »

Děkuju... tak olej jsem včera shodou okolností sehnal zrovna 10w40 a měl jsem z něj právě obavy, tak jsem tedy rád, že je to doporučeno. Víc takových náhod říkám, víc :-)

A s tim mytim za běhu nevim no... asi nějak považuju za riskantnější to dělat za chodu... vyřešim to tak, že to pujdu umít hned jak to proženu přes dálnici ale vypnutej... zase z toho nebudu dělat vědu...
Uživatelský avatar
Kubina
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 983
Registrován: 22 čer 2008, 22:33
Bydliště: Kladno/Louny/Praha-Zapad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubina »

a kam pojedes?treba se potkame :D
Za oknem padá sníh,v garaži smrdí líh.Všechno odmastit vyleštit motor,přemýšlim nad tim,jak udělat prostor.Všechno je venku,leští se leští,venku zas snih pěkně sviští.To je teda vděk,už se šteluje podvozek.Chybí dodělat pár vad,už mě čeká Tuning kap..:-D
Uživatelský avatar
Larkin
Příspěvky: 178
Registrován: 21 dub 2010, 15:24

Příspěvek od Larkin »

Třeba jo :-) Jezdim skoro každej den semka na Ruzyň na letiště... předevčírem jsem vez ještě dva kámoše takže to bylo na Corse znát a ne a ne mě to pustit přes 165 km/h xD
Uživatelský avatar
Kubina
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 983
Registrován: 22 čer 2008, 22:33
Bydliště: Kladno/Louny/Praha-Zapad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubina »

kdyz by jsi jel jako ze zlicina na vary tak tam je hafec kopec..to bys mozna dal :D
Za oknem padá sníh,v garaži smrdí líh.Všechno odmastit vyleštit motor,přemýšlim nad tim,jak udělat prostor.Všechno je venku,leští se leští,venku zas snih pěkně sviští.To je teda vděk,už se šteluje podvozek.Chybí dodělat pár vad,už mě čeká Tuning kap..:-D
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

Larkin: priste prosim o vyuziti funkce hledat jak pise Smithy viz:
viewtopic.php?t=477&start=255
viewtopic.php?t=711&highlight=cisteni+m ... o+prostoru
a OT resit v jinem topicu ci SZ :wink:
Odpovědět