Stoupajici teplota za jizdy

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Uživatelský avatar
toor
Příspěvky: 8
Registrován: 25 črc 2008, 20:44
Bydliště: Mořkov
Kontaktovat uživatele:

Přehřívá se

Příspěvek od toor »

Ahoj kamarádi, nevíte čímto, že z ničehož nic se mi korzička začala přehřívat? I když venku je pod nulou tak za chvíli mám skoro 1OO stupňů!
Chladící kapalina tam je :D . Má to sice jednu výhodu, že mám uvnitř saunu :D, ale....:( . Díky za nějaký podnět.
slouceno se stejnym tematem :wink: by toxik-q
Opel Corsa 1.2i X12SZ červený mazel.
Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 230
Registrován: 18 dub 2008, 19:49
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Pepino »

zdarek měl jsem ten samej problém a začni s tim něco rychle dělat Za 1. máš bud prasklí těsnění pod hlavou v tom lepším případě a za 2. máš prasklou hlavu což jsem měl já a to je fest drahý jako prase ale nejezdi stim nebo to dopadne na tu hlavu jak se to přehřeje
Corsa B 1.4 (44kw/60hp) X14SZ r.v. 1996 Red & Black

Red & Black
Uživatelský avatar
standa PE
Příspěvky: 185
Registrován: 06 úno 2008, 20:24
Bydliště: Slovensko-Senec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od standa PE »

alebo sa len zasekol termostat,najlepsie to bude co najskor ymenit za novy aby si neprehrial hlavu a ta sa ti neohla popripade nepraskla ako tu nadomnou pisal lasvegaswings :?
Skoda 120LS 781.136(46KW)r.v.06/82,SC-058AP-(ex)
Opel Corsa B 1.0 12V X10XE(40KW)r.v.06/98-TWEN,SC-747BJ-(ex)
Opel Corsa D 1.4 16V A14XER(74KW)r.v.01/11-Red Magma/Black Zaphire
Obrázek
Uživatelský avatar
toor
Příspěvky: 8
Registrován: 25 črc 2008, 20:44
Bydliště: Mořkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toor »

Vy mě děsíte :o zítra raději zajdu za felčarem tady ve vesnici aby se na to koukl. ZATÍM DÍK.
Opel Corsa 1.2i X12SZ červený mazel.
Adiss
Corsa forever
Příspěvky: 490
Registrován: 06 črc 2008, 21:34
Bydliště: Červená Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adiss »

otvírá ti termostat? zkus během tej jízdy zastavit a šahnout na chladič a na hadice. jestli je nemas nekde studeny a nebo chladič celej studenej.. popř. si ho zkus vmontovat a ve vodě zkusit při kolika otvírá. mě se třeba nezapíná sahara a nebo sem ho ještě neměl tolik přehřátej aby se pustila ale okolo 100°c ji mam do kopce kdyz jedu dlouho do kopce třeba..
Opel Corsa 1.5TD JOY
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
dolomit
Příspěvky: 54
Registrován: 08 zář 2009, 21:41
Bydliště: SR-Trencin

Příspěvek od dolomit »

Tak vas po dlhsej dobe zdravim obracam sa na vas s prosbou o pomoc.Corsicka sa mi zacala nejak moc prehrievat pri normalnych otackach cca 2500 co je asi 90 km mi ukazuje budik 97 co je podla mna nenormalne moc bol som zvyknuty na 92 ci bolo 20 alebo 5O stupnou chladic je horuci voda koluje podla vsetkeho ventilator spina presne ako ma pri 100.Staci jej troska stupit na krk alebo ist po kratuckom kopci a mam teplotu na 100 a ani ventilator to nestiha chladit jedine co som si vsimol je to ze ked som isiel dole kopcom na zaradenej rychlosti bez plynu tak az vtedy sa teplota dostala do normalu teda 92 ale potom zase stacilo troska pridat plyn a bola to katastrofa esta ma napadlo ci nemoze byt termostat malo pootvoreny a tym padom je zla cirkulacia co by bol lepsi pripad horsi by bol prasknuta hlava :cry: to hadam nie.Ma niekto nejaky napad diky za vsetky podnety.
1.4i – 8W
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

a auto pořádně dobíjí? mě jen napadlo jestli nemůžeš mít povolenej klíňák .(já mě totiž naprosto zatuhlej napínák, proto mě to napadlo) a nebo nějaký špatný čerpadlo, ale to mi přijde málo pravděpodobný navíc je to celkem drahá sranda(2100)
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Uživatelský avatar
dolomit
Příspěvky: 54
Registrován: 08 zář 2009, 21:41
Bydliště: SR-Trencin

Příspěvek od dolomit »

To nie vsetko je ponapinane pumpa bola menena ale mozno by to mohlo byt aj ano skor by som povedal ze to moze byt ten nie uplne otvoreny termostat ktory brani normalnej cirkulacii vody ale to je len domnenka dufam ze to nebude prasknuta hlava to by ma slak trafil
1.4i – 8W
Odpovědět