Odstranění rzi

O všem a všech Corsách.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění rzi

Příspěvek od Tiger.s »

já bych tam ten hamer shit vůbec nedával ten plech vybruje atd a hamer je neskutečně tvrdej a praská :?
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Re: Odstranění rzi

Příspěvek od System »

takže kartáč, požírač rzi a následně na to klasicky kit, barvu atd, takhle to myslíš?:)
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění rzi

Příspěvek od Tiger.s »

ale musíš to očistit na plech no
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Re: Odstranění rzi

Příspěvek od System »

o to už jsem se jednou snažil a vydrželo to půl roku:( nevim co čekat od toho "požírače rzi", jenom doufam že to neprožere auto skrz naskrz
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění rzi

Příspěvek od Tiger.s »

já testnu ten alkyton :D
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Re: Odstranění rzi

Příspěvek od System »

ok, tak pak dej určo vědět:) mam to v plánu za měsíc na chalupě:)
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
poota
Příspěvky: 4
Registrován: 24 srp 2010, 19:09
Bydliště: Praha 10

Re: Odstranění rzi

Příspěvek od poota »

Tiger.s píše:já testnu ten alkyton :D
Alkyton jsem zkoušel a na rez je mnohem lepší než Antirezin. Odrezovač se mi naprosto neosvědčil - oplachovací nebo bezoplachový - oba nestojí za nic.

A malá perlička: po zatření škrábance (stříbrný Alkyton na stříbrné metalíze) a následném "přeleštění" pastou a plstí, se při příznivé konstelaci hvězd dá původní škrábanec odhalit jen obtížně a při velmi šikmém pohledu, jenom jako drobná nerovnost v krycím průhledném laku.

Zdravím - poota
Corsa B 1,0 12V
Uživatelský avatar
c.r.i.z.i
Příspěvky: 28
Registrován: 08 úno 2011, 10:22
Bydliště: Krnov

Re: Odstranění rzi

Příspěvek od c.r.i.z.i »

zdar chlapi včera jsem si nechával umývat auti, no a jak bylo umyté tak něják vylezla rez která pod tím bordelem nešla vidět :debil: tak jsem se chtěl zeptat jak na to? určitě vybrousit tu rez dohladka, a pak čín to zatmelit, nebo to šupnout aj zakladovkou? a nebo rovnou to odřezat a navaři tam nějáký kousek plecháče? :skrabat_v_hlave:
Ladybug 1,2i 33Kw 94´
Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 266
Registrován: 15 srp 2008, 13:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění rzi

Příspěvek od Gringo_Joe »

to se takhle tezko radi, kdyz mluvis o vyriznuti, zda se, ze uz to bude tezka koroze, ktera se bude jen sirit. Na drobne rezave flicky staci jak rikali kluci, vydrit na plech, idealne nejaky ten odrezovac (ja treba dal misto zakladovky hammerite) no a na to pak barvu s lakem. Pokud chces, aby misto nebylo videt, tak pocitej jeste se zalestenim. Jinak pokud je to rezave skrz naskrz (to znamena, ze vydrit by vedlo k dire do plechu), tak to bude chtit nekoho s flexou a svareckou. Pokud to takto budes delat, doporucim ti dat tam zase zeleznou zaplatu, nikoliv pozink.
Corsa B 1.0 12V 1998
Uživatelský avatar
c.r.i.z.i
Příspěvky: 28
Registrován: 08 úno 2011, 10:22
Bydliště: Krnov

Re: Odstranění rzi

Příspěvek od c.r.i.z.i »

no na kapotě mám dvě takové ťupky o velikosti hrášku tak to stačí jenom vybrousit a to samé aj na třetích dveřích ale jak mám plastové podběhy vzadu na P/L straně tak tam už je to větší... a pravý prah je uplně v řiti bo jak jsem to kupoval od toho týpka tak říkal že to něják ťuknul no a jak jsem se na to koukal ze spod tak hrůza... ptal jsem se na kolik by to asi vyšlo vyříznout tak mi říkal asi tak kolem 4 000 s prací i s matrošem, ale to se mi zdá až něják moc
Ladybug 1,2i 33Kw 94´
Uživatelský avatar
c.r.i.z.i
Příspěvky: 28
Registrován: 08 úno 2011, 10:22
Bydliště: Krnov

Re: Odstranění rzi

Příspěvek od c.r.i.z.i »

A ještě jsem se chtěl zeptat jestli má někdo nějáké zkušenosti s tmelem Lesonal ?
Ladybug 1,2i 33Kw 94´
maryjane
Příspěvky: 1
Registrován: 03 zář 2012, 16:43
Bydliště: Praha

Re: Odstranění rzi

Příspěvek od maryjane »

I když jsem si tohle téma přečetla asi desetkrát, přece jenom jsem pořád ženská :zmateny: a chtěla bych poprosit někoho, kdo má z odstraňováním rzi na corsičce nějakou zkušenost, aby mi to polopatě vysvětlil, popřípadě napsal přímo názvy všech možných přípravků, které by mi mohly pomoct a postup..už teď moc děkuju za nějakou odpověď
Barbis
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2009, 00:12
Bydliště: Přívory
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění rzi

Příspěvek od Barbis »

maryjane píše:I když jsem si tohle téma přečetla asi desetkrát, přece jenom jsem pořád ženská :zmateny: a chtěla bych poprosit někoho, kdo má z odstraňováním rzi na corsičce nějakou zkušenost, aby mi to polopatě vysvětlil, popřípadě napsal přímo názvy všech možných přípravků, které by mi mohly pomoct a postup..už teď moc děkuju za nějakou odpověď
Takze, ja majitel Corsa B 94. Predem upozrnuji, ze co je shnile na blatniku, je shnile dole. To auto delali spatne, forovka. Nedavno jsem dodelal karoserii, ted lak, kompletni. Zdali mas auto rada, nasypes do nej penize. Zdali ne a mas to jen na jezdeni, kup si jine. Ale jine za cenu opravy ti zase stejne shnije :) Je to hodne o vsepomoci. Mozna by pomohlo co konkretne ti u toho hnije. Jestli zase jen pod plastem na blatnikach, tak to se s tim rozluc. :) Zde kazdy resi barvu, ale aby tomu nekdo poradne odrel prdel, obrousil a natrel zakladem a dal tomu poctivej i kdyz drazsi podklad tak to ne.. Napis na barbis@seznam.cz a muzu cinknout, ted jsem kompletni klepirinu dodelal. A kdyz myslim kompletni, tak tim myslim kompletni.. Urco se ozvy, poradime. A nepis se u jako zena :)
Odpovědět