Spojka>Corsa A,B,C

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arci »

Ta spojka klouze uz od zacatku? Jinak to ze klouze jen v udavanejch otackach je tim ze tam ma motor nejvetsi kroutak ale je divne ze odesla po 4000 Km..... Nemas treba v haji gufero na klice kvuli kteremu ti muze unikat olej do spojky a ta pak klouze (nemusis to poznat na spotrebe oleje) ci pridrene spojikove lanko a spojka pak poradne nespina nebo chodi ztuha spojkove lozisko po hrideli... Chce to rozebrat... Jinak vzdy koupit celou spojkovou sadu od jednoho vyobce (pritlacak, lamela a lozisko vzdy nove) a vybirat podle VIN auta a pak mas zaruceno ze tam bude to co tam patri... Jo, co je to za motor??
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petanek192 »

C20XE prevodovka F13 ORIGo co sem mel k 1.4 16V ...
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
Karola
Příspěvky: 46
Registrován: 21 zář 2008, 10:02
Bydliště: Praha-východ

Re: Spojka>Corsa A,B,C

Příspěvek od Karola »

Zdarec, dotaz na odborníky: C-easytronic 1.0- spojka je ovládaná hydrahulicky? Jak se náplň mění a co se tam lije? V chytré knize neni zmínka o postupu. Víme o tom něco? Výměna snad po 2 letech pokud je tam brzdovka???

Jinač na původní spojce již 155tis. město/dálnice.
Bylo: Corsa C 1.0 2005-easytronic
Je: Honda Jazz 1.2
emil2004
Příspěvky: 5
Registrován: 04 dub 2013, 18:05

Re: Spojka>Corsa A,B,C

Příspěvek od emil2004 »

Caute mam skoro taky isty problem,s prevodovkou niekedy mi ide tazko zaradit spiatocku,ide ale akoby cez zuby...zaujimave je to ked, nie je motor zohriaty tak mi to nerobi a ide pekne akonahle sa motom zahraje ,alebo prejdem urcity pocet kilometrov mam problem a dokazem ,len s tazkostami zaradit spiatocku ide cez zuby,,,co by ste mi odporucili?Dakujem..
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Spojka>Corsa A,B,C

Příspěvek od MAMBO »

Akorat nechapu proc corsa b při zařazeni zpatečky studeneho motoru vzdycky udela ten škaredej zvuk jak by to šlo přes zuby :-) to dela od noveho auta :lol: teply motor to nedela, to tam je dobře vymyšlene no :o
Corsa B 1.0 5 dveř
bourak 0
Příspěvky: 2
Registrován: 08 úno 2014, 20:01

Re: Spojka>Corsa A,B,C

Příspěvek od bourak 0 »

řešil jsem stejnej problém s tim řazením mezi jedničkou a zpátečkou dělal jsem komplet spojku tzn jsem měl vyndanou převodovku jde o seřízení tyče řízení tzn pootočení doprava nebo do leva problém je že každý milimetr pohnutí řadičkou před dotáhnutím tady tý tyče řazení je znát dělal jsem to asi hodinu než jsem vyšteloval jedničku a zpátečku tak aby řadili bez odporu chce si s tim pohrát
0703
Příspěvky: 84
Registrován: 16 čer 2012, 08:19

Re: Spojka>Corsa A,B,C

Příspěvek od 0703 »

Chci se zeptat, mám s tímto podobný problém,jenom když to začne, tak za chvíli mi ulítne lanko spojky, teď jsem tam měl ATE a vydrželo jen rok a vždy to ulítne u pedálu, jak je ta koncovka, nebo teť cca 2 cm od té koncovky. Už mě to nebaví, jaké tam kupujete lanka? A jakk často to měníte? Já si naposled zase neschoval účtenku, že bych to reklamoval, ale teď si ji schovám ,fakt už jsem naštvaný.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět