Čištění klimatizace

Témata zabývající se vnitřkem vozu včetně topení.
Uživatelský avatar
mikro
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 361
Registrován: 29 čer 2007, 18:00
Bydliště: Někde ve středu Čech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikro »

Nevim co presne konkretne myslite tim cistenim a co presne vsechno chcete cistit, ale co se tyce cisteni vzduchovejch trubek, tak u C je treba sundat pylovej filtr v motorovy casti, do ty kapsy co se tam objevi nastrikat kus plechovky penovyho cistice urcenyho pro cisteni klimatizaci a pak dale proste postupovat podle navodu. Pustit na urcitou intenzitu foukani, atd... Po projiti celyho procesu filtr zpatky a je hotovo.
SNĚHURK@ -> Corsa C 1.7DI bílá - 2003
Sound: Sony CDX-GT410U
front: Hertz HSK-130 @ back: SP-690
Woof: Audison SRx 2S + Hertz HX250
belco
Příspěvky: 36
Registrován: 09 čer 2007, 20:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od belco »

Neviete presne akym typom chladiacej zmesi sa plni klimatizacia na Corse B??? Viem ze tam ide freon, ale technik co to plni sa ma pytal na nejake cislo, ze vraj byt to tam malo niekde byt. Bohuzial nic som nenasiel :(
Uživatelský avatar
opel1.0
Příspěvky: 114
Registrován: 29 led 2007, 19:30
Bydliště: slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od opel1.0 »

no nadhera tak potom je ten technik pekny kokot lebo vsettky auta sa plnia chladivom R-134a ide tam 750gram a 0.02dc oleja do tvojej b corsy a nezabudni mu povedat ze auto ma inu koncovku ako klimatizacia [bytova] tak nech nie je prekvapeny
celych 998 CCm a aj 12 ventilov
Uživatelský avatar
Jano
Příspěvky: 111
Registrován: 25 srp 2007, 20:50

Příspěvek od Jano »

Ahojte. Zda sa ze zimne dni su prec a prichadza potreba, pouzit klimu. Ja som ju chcel cez vykend skusit zapnut .....precistit a tak...
Ale po zapnuti gombika sa klima nespustilaapla :? . kontroka svieti, ale klima nic. Pozeral som poistky pod palubovkou, ale vsetky su OK. Su este nejake poistky pod kapotou pri motore? Alebo neviete co ine by to mohlo byt?
Dakujem.
Opel Corsa B 1.0 12V '98
Uživatelský avatar
opel1.0
Příspěvky: 114
Registrován: 29 led 2007, 19:30
Bydliště: slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od opel1.0 »

deravi chladic po zime kuk na tlak otvot ventil ten veci ma tam ventilcek ako na kolese stlac ci je tam medium ak nie treba najst netesnost a ak tam jetlak treba pozret vysoko a nisko tlake cidla a potom ci ide stava na spojku kompresora ale tazko sa to pise ked to treba vidiet
celych 998 CCm a aj 12 ventilov
mara A4
Příspěvky: 102
Registrován: 24 čer 2008, 09:36
Bydliště: Liberec

Příspěvek od mara A4 »

kdyz budes chtit zmacknout ten ventil jestli tam mas napln tak pouzij malej sroubovacek a bacha at ti to nespalí ruku

napln je vsude stejna jen hledal gramaž kolik se tam vejde(jestli to je profesionalni plneni tak si to najde v programu na plničce jestli to je opravař lednic tak tomu to budes muset zjistit)

čištení klimatizace pomoci spreje se dá nic méně by se mela udelat strojove tzn.stejnym pristrojem co se plní protoze krome chladiva tam je take olej ktery se musi menit take

samozrejme je take pravidelná výměna pyloveho filtru

jano-nejrychlesi reseni-klasicka diagnostika nebo diagnostika pomoci profesionalní plničky-mohla ti utect napln tam by jsi musel resit kudy,muzes mit jen nekde treba prehnilej kabel,nebo nejhorsi varianta klimakompresor v řiti a to je docela ranec
Objednam vam autodoplnky na vašeho miláčka z DE,nově nakupuji i na e-bay,možnost nákupu i použitého zboží, kontaktujte pomoci s.z.
belco
Příspěvky: 36
Registrován: 09 čer 2007, 20:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od belco »

zdravim, mam problem s klimatizaciou v aute. Je cerstvo naplnena, a fungovla cca 2 dni s vypadkami. Klima sa totiz obcas zapne, obcas nie. Teraz v poslednej dobe viac nie ako je funkcna. Tlak chladiaceho media je v poriadku a nikam to neunika aj cerpadlo je funkcne. Neviete poradit kde by mohol byt problem? Rele alebo spinac? ci niekde inde. Ak je to rele neviete mi poradit, kde sa nachadza, lebo v poistkovej skrinke som ho nenasiel. Dufam ze nie je niekde poriadne zasite, ze kvoli nemu netreba rozobrat pol auta.
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

ve sloupku dole u spolujezdce jsou taky relátka,jen nevim jestli i od klimi, tu nemám :wink:
Uživatelský avatar
Jano
Příspěvky: 111
Registrován: 25 srp 2007, 20:50

Příspěvek od Jano »

belco, myslim ze aj v motore su nejake relatka na klimu. Ked sa postavis pred auto celom k autu, tak po pravej strane su pod takym umelym krytom.

Co sa tyka mojej klimy... uplne mi uniklo to medium. V servise to napolili na ten naplnaci pristroj. Zobral take zlte okuliare, a s motrou lampou hladal ci nieje niekde vo okruhu dierka - ci to niekade neunika. Nic nenasiel. Po naplneni klima fungovala. Ale bohuzial na druhy den sa raz zapla a raz nie. Myslel som ze mam chybny vypinac, ale na treti den uz nesla vobec. Tak to v servise pozreli este raz, a nasli dierku v chladici(opel1.0, mal si pravdu). Takze som musel dat menit chladic (ktory nieje najlacnejsi). Tak dufam ze teraz to vydrzi dlhsie ako 3 dni :?
Opel Corsa B 1.0 12V '98
belco
Příspěvky: 36
Registrován: 09 čer 2007, 20:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od belco »

No ja som nakoniec tie relatka nasiel, su pod palubovkou, staci zhodit skrinku. Rele je funkcne, chladiace medium neuniklo. Problem bude zrejme v tlakovom snimaci , ale kaslem na to nebudem do toho vrazat peniaze. Vydrzim to aj s otvorenym oknom.
Uživatelský avatar
brody
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 138
Registrován: 26 kvě 2008, 21:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od brody »

Mel sem podobny problem a byla to spojka klimakompresoru. Mozna je chyba tam...
Corsa C 1.8 16V GSi
Obrázek
belco
Příspěvky: 36
Registrován: 09 čer 2007, 20:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od belco »

brody píše:Mel sem podobny problem a byla to spojka klimakompresoru. Mozna je chyba tam...
Mozes mi to popisat obsirnejsie, kolko ta vysla oprava?
Odpovědět