"klepotanie" niekde pri zadnom kolese

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Odpovědět
Joe80
Příspěvky: 51
Registrován: 13 led 2009, 20:04
Bydliště: Levice

"klepotanie" niekde pri zadnom kolese

Příspěvek od Joe80 »

Potrebujem surne poradit, ci ste sa s takymto niecim niekto z vas stretol. Prvykrat som si to vsimol predvcerom, pri jazde na polnej ceste cestou na chatu. Zo zadneho kolesa vychadza nejake klepotanie, neviem presne, ci to je kov na kov, alebo sa mi niekde dostal kamienok. Pri prejazde retarderom alebo jamy sa ten zvuk obajvuje zase :( Pri kopnuti do kolesa je to tiez pocut :( Mal som dole koleso, kopal do toho a snazil sa prist na to, co to moze byt ale neuspesne. Zajtra ma caka cesta cca 900km, tak neviem :cry: Pred dvoma tyzdnami som mal auto u mechanika, ktoremu doverujem. Kontroloval brzdy. Brzdy funguju, zvuk pocut pri kopani do kolesa aj ked je zatiahnuta rucna brzda. Co to moze byt?
Corsa B 1,2 16V 48kW X12XE 1999
Uživatelský avatar
brody
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 138
Registrován: 26 kvě 2008, 21:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od brody »

Jestli se muzu pridat, tak mam ten samy problem... Je to slyset i kdyz se bouchne poradne do kola kdyz auto stoji. Je to zvuk jako kov na kov. Nechval sem menit brzdy kotouce i desky a od te doby to dela. Jinak auto brzdi dobre, jen tohle...
Corsa C 1.8 16V GSi
Obrázek
Joe80
Příspěvky: 51
Registrován: 13 led 2009, 20:04
Bydliště: Levice

Příspěvek od Joe80 »

VYRIESENEEEE. Kamen v ramene kolesa, ci ako sa to vola. Tesne za bubnom. Neviem ako sa tam dostal, bol dost velky. Priemer cca 4cm!
Corsa B 1,2 16V 48kW X12XE 1999
Odpovědět