Neukazuje teplotu, větrák chladiče se stále točí

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nesyc
Příspěvky: 4
Registrován: 05 zář 2009, 02:44
Bydliště: 9/12 Mactier St, Narrabeen, NSW, 2101, Australia

Neukazuje teplotu, větrák chladiče se stále točí

Příspěvek od Nesyc »

Ahoj všichni, na přístrojovce se mi ručička teploty vůbec nehýbe, a větrák chladiče se točí téměř neustále. Napadlo mě jestli neni špatný termostat a třeba neotvírá velký okruh. Tím se nesnímá teplota a přitom je malý okruh natolik horký že je potřeba aby se větrák točil. Je to 1.4 r.v. 99. dík moc za všechny rady.
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

neni ta corsa po bouračce? každopádně to bude stejnej problém jak s tou elektrikou zkus se mrknout jestli tam jak vede svazek skrz karoserii do přístrojovky neni nějakej omletej nebo omotanej jinou izolačkou než zbytek
pojistky se ti nepřepalujou?
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

muze to byt vic veci. rucicka na budikach ma svoje vlastni cidlo teploty - byva to jedno pinovej konektor, pokud se ti treba pretrhl drat nebo stahl z toho cidla.

ventilatory se ridi podle teploty v chladici, je tam na boku nasroubovany cidlo, ke kterymu vedou vetsinou 3 kabely. tohle cidlo s budikama nijak nesouvisi. takze napred bych hledal zavadu v tom teplotnim cidle pro budiky


pokud mas 1.4 8v, tak je scshovanej na sacim potrubi, vlevo,, jakoby kousek za zatkou oleje, u 16v nevim takhle z hlavy :-)
Uživatelský avatar
Nesyc
Příspěvky: 4
Registrován: 05 zář 2009, 02:44
Bydliště: 9/12 Mactier St, Narrabeen, NSW, 2101, Australia

Příspěvek od Nesyc »

Bourané to nebylo. Mrknu na ty kabely. Každopadně pojistky se nepřepalujou. Je to 16v. Takže myslíte, že nic společného s termostatem to neni.
Asi spíše to čidlo jelikož po dojezdu je kapalina v nádobce i v potrubí teplá rozhodně né natolik rozpálená že by se větrák musel neustále točit.
Díky za rady
Uživatelský avatar
--blaster--
Příspěvky: 159
Registrován: 12 dub 2007, 22:43
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od --blaster-- »

ME zas teplota leze porad ke 100 a i na ty 3posledni prouzky a az potom sepne vetrak,do ty doby se mrcha netoci vubec... az kdyz je zle... pred ti jsem treba malo tocil a dobre chladil... taky mam tu banku na chl. kapalinu uplne porad plnou ,nechapu
Opel corsa B 1.6 16V GSI (C16XE) ---minulost--- (ale stále ji mám)
--- nyní Nissan Almera N16 ---
Odpovědět