Rezonace výfuku

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
Jorgeos
Příspěvky: 10
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04

Rezonace výfuku

Příspěvek od Jorgeos »

Zdravím Vás,
Nevím si rady s jedním problémem a asi ho nedokážu ani pořádně popsat. Jde o následující:
Před rokem mi u Béčkové Corsy urezla poslední část výfuku, v servisu jsem koupil nový a nechal ho namontovat. Od té doby se občas stává, že při jízdě začne "někde něco" rezonovat. Stává se to pouze při delší jízdě do kopce, např. 100% se to stane při jízdě na chatu, na kterou jedu cca 4-5km do kopce (lidé ze severní sekce možná znají cestu do Petrovic...). Rezonace se nejdřív začnou ozývat při přidávání plynu, po chvíli už i častěji (ale neozývá se to nepřetržitě ani při delší jízdě), při povolení plynu to zpočátku přestane (ale při jízdě do kopceto jde špatně... :-)), později už spíš ne.
Hned jak vyjedu kopec a vylezu z auta, jsou ještě trochu slyšet tyto rezonace, které vychází z poslední části výfuku, zdá se mi že z posledního tlumiče výfuku. Když zakvrdlám výfukem, není slyšet bouchání o nějakou část auta, takže předpokládám, že to bude něco uvnitř, ale jistý si nejsem.
Vzhledem k podmínkám kdy se to stává to vypadá, že když se výfuk hodně zahřeje, teplotní roztažností se tam něco stane a ozývá se zvuk, který asi nejvíc připomíná rezonování kovu (nevím jak líp ten zvuk popsat).

Nenapadá Vás něco? Nesetkal jste se s tím někdo? Jestli je to opravdu něco ve výfuku, tak se s tím stejně asi moc dělat nedá...

Předem díky za rady
Corsa B 1.4 X14SZ
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Mě napadá katík,mohl by bejt v řiti a rozhodit tlaky a rozvybrovat přepážky v koncáku. Mě takhle blbě rezonuje kat kterej je totál v pr***i
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Tak asi vim cim to bude pokud to neni vyfuk primo od opela tak byva problem v tom ze jak ma posledni dily ty dva pacicky nahore, ktere zasouvas do silnetbloku tak oni jsou delsi nez primo od vyfuku od opela a rezonuji o vyztuhu zadniho narazniku nebo o ten xsindl co tam je hned za tim a je to hrozny ja vim, kdyz jsme ted delal komplet vyfuku na moji corse tak se nam to taky staly a bylo uplne jendo ze koncovy dil je primo na corsu B a s atestama a ruzne veci :lol: proste pacicky byly trosku delsio tak mensi upravu se to vyresilo a ono to taky delalo jen kdyz se pridalo a nebo se to klepalo na volnobeh, hele zkuste to zdvihnout nechat nastartovany a uvidis o co vam to rezonuje, ale pokud se jedna o posledni dil typnul bych to na toto, protoze jinak tam nema o co rezonovat, o napravu tezko tam je docela velka razerva (pokud nemas stredni dily vyfuku extreme povolenou), tak pak dej vedet 8)
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

Mně tohle dělal ňáký odpadlý kousek zbytkové rzi z dílu s katalyzátorem po výměně střední a zadní části výfuku. Ale během půl roku se to uvnitř rozpadlo ouplně a výfuk to smetí "vyfoukl", takže teď už o.k.,

ale podle situací, ve kterých to rezonuje tobě, se přikláním k názoru starého zkušeného kmeta Havliho 8)
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Willi já se z tebe jednou poseru :lol: :lol: Jsem tu pomalu nejstarší ale jsou tu mnohem zkušenější mlaďasové :lol: :lol:
Jorgeos
Příspěvky: 10
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04

Příspěvek od Jorgeos »

Díky všem za rady, přes víkend se na to podívám a určitě dám vědět. Mám ještě jeden hloupej pod-dotaz: jak poznám, že je katík špatnej?
Corsa B 1.4 X14SZ
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

To poznas na emisich :lol: ze uz neplni svoji funkci
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Ozzy_vita
Corsa forever
Příspěvky: 311
Registrován: 06 pro 2006, 17:54
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ozzy_vita »

Já mám zase problém tenhle. Na jaře jsem měnip prostřední díl a koncový. Při pohodové jízdě všechno v klidu. Když tomu začnu dávat a delší dobu jedu rychleji třeba 150, tak po chvíli, jako by po nárazovým zahřátí výfuku, začne ta mrcha někde mlátit. Když dám nohu z plynu tak někde bouchá o spodek auta. Nevím co s tím a dost mě to sere.
Opel Vita 1.6 16V Sport .......
Jorgeos
Příspěvky: 10
Registrován: 05 kvě 2008, 11:04

Příspěvek od Jorgeos »

Berry píše:To poznas na emisich :lol: ze uz neplni svoji funkci
:-) V tom případě by měl být OK, protože v únoru jsem byl na technický a vše bylo v pořádku
Corsa B 1.4 X14SZ
ada
Příspěvky: 4
Registrován: 19 říj 2008, 18:05
Bydliště: Ostrava-Poruba

Příspěvek od ada »

Mre to dela taky, po vymene stredniho a koncoveho dilu mi to klepe...po zahrati
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

jste si jistí že to klepe opravdu jen po zahřátí??

jestli ano - výfuk je holt špatná druhovýroba - nic se s tím nestane, holt si na trochu rezonování musíte zvyknout (či vyměnit koncový díl za pořádný)

jestli ne - měnili vám s výfukem i silentblocky?? stalo se mi že jsem je měl uvolněný a výfuk mi při hrbolu bouchal o zadní nápravu - stačí vyměnit silentblocky uchycení zadního dílu výfuku
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

jako Velbloud, na 90% silenbloky u řitního otvoru Corsičky, měl jsem to stejně :wink:
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Barbis
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2009, 00:12
Bydliště: Přívory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Barbis »

No jo je to tak, to same dela me ted. Taky zadni cast vyfuku klepe o zadek. :)
elge
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 28
Registrován: 31 srp 2007, 23:44
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od elge »

no ono je klepani a klepani... dela mi to taky a taky jsem si po case rekl ze to muze byt jedine neco ve vyfuku... buseni vyfuku o spodek je jinaci zvuk tohle je jak kdyby vedle vas stal "pincek" akorat ten zvuk jde zpod auta... dela mi to taky jen pri jizde do kopce a to este musim rezat vice pravotocive zatacky... kdyz to zacne mlatit zastavim, divu se pod auto ale nic nikde nevidim... po par minutach to prestane... zkusim se podivat asi na ten katalizator... ale nevim... vyfuk asi normalne nerozeberu... je ve spojich dost natesno... jinac koncovy mam origo GM, prostredni nevim... datum vyroby koncovyho vyfuku je 2006...
Corsa B 1,2 33kW '96 "flaskove zelena" :)
MeridiusZN
Příspěvky: 13
Registrován: 22 led 2008, 07:05

Příspěvek od MeridiusZN »

Mám problém asi podobný....nevím sice, jestli ten výfuk je druhovýroba nebo originál, ale měl jsem tam díru, která se zavařila, ale kvůli tomu musel celý výfuk ven, když se tam napasoval zpět, tak to začalo třískat...Výhradně jen na volnoběh při nejvyšších vibracích. Je to dost nepříjemný a rozhodně s tím nehodlám jezdit.

Bohužel nemůžu mrknout zespodu, protože já to neopravoval, ale je nějaká obecná rada, kde to přesně pořešit, co vyhnout nebo zabrousit?

Kat to není, neb to bylo v červenci na STK a od té doby to hlavně nedělalo, až teď, co se v tom pohrabali.
Odpovědět