Váha vzduchu> Všeobecně

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Tak to mas supr, me to delalo to same a presne vaha vzduchu to vyresila , tak at slape on pak ten litrovy motor dokaze prekvapit 8)
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Yanek
Příspěvky: 78
Registrován: 27 zář 2007, 16:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yanek »

:cry: hmm tak to mě ted dělá taky normálně mi jede tak na čtvrt plynu a jak přidám dusí se škube a nemá sílu zejtra du do servisu tak jestli to bude váhou koupim jí v cartechu a vyměnim sám stejně mi budou zejtra dělat vodní pumpu a olej tak to nechám hodit na diagnostiku a uvidim váhu si zmáknu vyměnit bez problémů a cenu mám celkem fajn za originál bosch
KAWAS
Příspěvky: 39
Registrován: 09 kvě 2007, 22:25

Příspěvek od KAWAS »

čus,mám taky dlouhodobější problém s tím dusením,hlavně je to při rozjezdu... máte někdo foto kde ta váha vzduchu je..? Myslel jsem že je někde na sání ale kdosi mě vyvedl z omylu.. :shock:
Yanek
Příspěvky: 78
Registrován: 27 zář 2007, 16:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yanek »

koukni za filtr na sací potrubí bude jedinej mezikus od kterýho vede kabel a kdopak ti povidal že to neni na sání tomu vyřid at už to nehulí :lol:
KAWAS
Příspěvky: 39
Registrován: 09 kvě 2007, 22:25

Příspěvek od KAWAS »

viewtopic.php?t=422&postdays=0&postorder=asc&start=15 tady na to se mrkni,pán psal že sem na omylu...
KAWAS
Příspěvky: 39
Registrován: 09 kvě 2007, 22:25

Příspěvek od KAWAS »

jo má nick okura :)
okura
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 81
Registrován: 18 čer 2007, 08:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od okura »

no co máš za motor? Litrovej x10xe? tak ji najdeš, ale pouze u tady toho motoru
Yanek
Příspěvky: 78
Registrován: 27 zář 2007, 16:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yanek »

:lol: nj samozdřejmě a u astry x18xe1 jí mam asi na vejfuku nebo co :wink:

váha vzduchu reguluje průtok vzduchu a nikdy sem jí neviděl jinde než za filtrem at už u benzínu nebo i u dýzlu tak a ted mě vyved z omylu :wink:
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

Yanek píše::lol: nj samozdřejmě a u astry x18xe1 jí mam asi na vejfuku nebo co :wink:

váha vzduchu reguluje průtok vzduchu a nikdy sem jí neviděl jinde než za filtrem at už u benzínu nebo i u dýzlu tak a ted mě vyved z omylu :wink:
nechci bejt chytrej,ale chtěls vyvést z omylu...

Váha vduchu nereguluje a nikdy nebude.
(Vyjma VW Diesel,kde se přivírá škrtící klapka v závislosti také na tlaku v sání.. )
Regulace je akorát v množství a délce vstřiku vstřikovaného paliva.
V závoslosti právě na průtoku vzduchu,stejně na tlaku v sacím potrubí, stejně jako na množství nasátého vzduchu.Všechny tyto termíny jsou dané pro jednotlivé výrobce aut,každý má své jednotky,názvu tudíž i měřiče.

Jinak je většinou za filtrem :lol:

Čoveče se podívám na tu astru 1.8 :wink:
25DT
Yanek
Příspěvky: 78
Registrován: 27 zář 2007, 16:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yanek »

:wink: ok tak já jí zatim viděl jenom na oplech a oktávce tdi a fábii a vždycky byla za filtrem jinam vlastně ani neni potřeba jí dávat to už by byla zbytečná jinak naco přesně je mi teda asi uniká a neboj jestli chceš já ti jí vyfotim nebo najdu fotku mýho motoru :wink:
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

to je na mě?já sem automechanik ,mě fotky posílat nemusíš....Teda pokud nepotřebuješ poradit...
25DT
Yanek
Příspěvky: 78
Registrován: 27 zář 2007, 16:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yanek »

nj já se tu jenom hádal že váha je za filtrem aspon já jí jinde neviděl :lol:

a funkci sem vysvětlil samo blbě :oops:
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

séér na to,buď rád že máš Corsu... :lol:
25DT
Yanek
Příspěvky: 78
Registrován: 27 zář 2007, 16:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yanek »

:lol: nj hlavně že vim kde to maj mý dva blitzy a vim že ten menší to má rozbitý :lol:
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

No chtel jsem rict ze vaha vzduchu reguluju prutok vzduchu, tak to rikali i opelu nechal jsem si vysvetlit halvnim technikem opelu jak to funguje a proc to delalo co delalo, jinak vaha vzduchu je vzdy mezi vzduchovym filtrem a hrdlem sani pod kterym je skrtici klapka, jinak vaha vzduchu je obyc plas ktery v sobe ma cidlo se svoji vlastni ECU, ktera shromazduje informace o mnozstvi nasavaneho vzduchu a predava to dal do hlavni ECU motoru a proto tam podelana vaha vzduchu ma takovy vliv na chod motoru, protoze pokud posila spatne informace pak hlavni ECU davkuje spatne palivo a chovani motoru nevyrovnane, pokud nekdo ma jiny nazor ja mu ho neberu,a le to co napsal Yanek byla pravda, no myslim ze neni problem abych sehnal u opelu pisemne nebo graficke vysvetleni funkce vahy vzduchu a pak to sem hodim, jinak abych rekl i ktematu,a le myslim ze uz tady toho bylo hodne receno, hlavni je aby se to hodilo na diagnostiku, vycistila se krtici klapak zkontroloval saci trakt a pripadne vymenila baha vzduchu , vymazali pak chyby z ECU a nove nastavila 8)
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Odpovědět