Spojka>Corsa A,B,C

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

zkus teflon ve spreji :wink:
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

zdravim mam na vas jednu prosbicku mam corsu 1.6 16v 78ke/106ps r.v. 95 a potrebuju ted koupit spojkovou sadu jenze jak jsme zjistil tak valeo a lucas maji prumer 200mm a sachs 205mm premyslim nad sachsem ale co ten jiny prumer? nevite otom nekdo neco diky
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

ahoj mam technicky dotaz menil jsme celou spojkovou sadu tz. lozisko lamelu a pritlacak.. puvodni lozisko bylo k.o lamela jeste sla a pritlkacak uz mel sve taky za sebou... puvodni sada byla poskladana jako lamela od lucase a pritlacak sachs lozisko nevim tedy koupil jsem celou sadu od lucase, na prvni pohled totozne kdyz jsem vse sesrouboval a seridil podle manualu hned pri prvnim seslapnuti spojky bylo vse jinak pac spojkovy pedal sel velmi z volna oproti drivejsku tak jsme premyslel nad tim ze ten puvodni pritlacak od sachse mel sionejsi pera pritlacaku co tlaci proti lozisku mrzelo me to pac se mi ten tvrdy spojkovy pedal libil ale proste aspon to fungovalo jenze po nastartovani neslo zaradit tak jsme spojku utahoval tak dlouho dokud to slo jenze ted mam pedal skoro u kolen.... nevite nekdo jak to mam seridit? nevim si stim rady diky
Uživatelský avatar
SniperDave
Příspěvky: 40
Registrován: 01 kvě 2009, 18:19
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SniperDave »

Ahoj mam doma Corsa C se spatným motorem, sehnal jsem uz jiny motor, ten samy, a povedlo se mi opravdu pohodlne motor vyndat. Ted jsem zacal prohazovat dily mezi motorama. Ale zasekl jsem se na takove malickosti. Nevite nekdo jak na bloku prevodovky sundat prasatko hydraulicke spojkjy? Viz obrazek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ted Opel Corsa 1.2 16V ,Van, rv. 2001, BA/LPG, tazne, cca 216 000km nalitano, jinak mam v zaloze a naprodej ten samy motor i s klimou.
Je to kopac,ale jsem spokojenej!
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

treba u prevodovky z cali se tohle povolovalo z boku, u loziska na hrideli, byly na to 2 sroubky, koukni na to :-)
Uživatelský avatar
SniperDave
Příspěvky: 40
Registrován: 01 kvě 2009, 18:19
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SniperDave »

na bloku prevodovky nic neni,a co vim tak na druhem motoru neni a taky vim ze se na tom motoru nedavala prevodovka od motoru,takze tohle musi jit ven bez zasahu bloku motoru,Ja asi udelam poradny detail,aby bylo videt jak je to slozite udelany a ,opravdu nevim jak ten hlavolam prekonat
ted Opel Corsa 1.2 16V ,Van, rv. 2001, BA/LPG, tazne, cca 216 000km nalitano, jinak mam v zaloze a naprodej ten samy motor i s klimou.
Je to kopac,ale jsem spokojenej!
Uživatelský avatar
SniperDave
Příspěvky: 40
Registrován: 01 kvě 2009, 18:19
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SniperDave »

Tak se mi nakonec povedlo to "prasatko" vyndat a dat na druhej motor.

Vi nekdo jak odvzdusnit hydraulickou spojku?Myslim ale uplne celou, protoze ten motor s prevodovkou delsi dobu stal a zcela jiste zmizela kapalina v trubicce,ktera je schovana v prirube prevodovky,viz obr. a na tom samem obrazku je muj marny pokus odvzdusneni spojky,tak jak se to delat ma (v knize "Jak na to" nic neni).

Jinak tohle je poseldni vec, ktera mi brani s Kozou vyjet ven a poradne vyzkouset funkcnost noveho motoru.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ted Opel Corsa 1.2 16V ,Van, rv. 2001, BA/LPG, tazne, cca 216 000km nalitano, jinak mam v zaloze a naprodej ten samy motor i s klimou.
Je to kopac,ale jsem spokojenej!
Karola
Příspěvky: 46
Registrován: 21 zář 2008, 10:02
Bydliště: Praha-východ

Příspěvek od Karola »

Karola píše:Nemáte někdo tušení kolik km vydrží spojka u easytronicu??? ...třeba z doslechu....
u Opla mi jednoznačnou odpověď nedokázali(nechtěli) sdělit.
mám teprv 73 t. km,takže to snad nějakej pátek vydrží...
Takže mám najeto 85 tis. KM převážně město. S pojka začíná prokluzovat. Hlavně z 1 na 2jku a z 3 na 2jku. Prokluz je znatelný při napůl až plném sešlápnutím plynu. Řadí to dobře. Dobře znamená školní 3... :lol: mno.

Dá se to u těhle Easytroniců nějak doseřídit, nebo je výměna nutná???

No, když jezdim jako babka s lehkou nožkou, tak je vše OK...což po každé nejde, stojí-li vedle mě na křižovatce mamlas s Hip-hoperskou kchárou a myslí si, že mi to nandá... :twisted: Corsa se nikdy boje nezalekne :D :!: :D
Bylo: Corsa C 1.0 2005-easytronic
Je: Honda Jazz 1.2
Uživatelský avatar
Cross27
Příspěvky: 280
Registrován: 19 úno 2009, 01:45
Bydliště: OSTRAVA!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cross27 »

Můžete pls poradit ohledně spojkové sady???

Jde o tohle:

http://aukro.cz/item871563369_spojkova_ ... ml#gallery

v modelech aut tam není napsané pro béčko, ale jen pro áčka, ale když sem se díval na autokelly dle typu:

http://www.autokelly.cz/#PATH=3761801;1 ... |SD=0|ST=0|

tak průměr v mm je stejný 190mm a počet zubů taky 14, takže by to mohlo pasovat? sice nejsou stejné čísla dílů ale třeba by to šlo. Díky za radu
Corsa B 1.2i C12NZ >Moje Corsa<
Uživatelský avatar
Lukkas
Administrátoři
Příspěvky: 2219
Registrován: 06 črc 2008, 14:01
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukkas »

Cross>> koukam, že ti tady asi nikdo neporadí. Vidim tu tvůj dotaz tak po 6. a zatim bez odpovědi :? Bohužel já ti neporadim, ptz taky nevim ..
Black Opel Corsa A 1.5D
>Moje Corsa<
Uživatelský avatar
pdk88
Moderátor
Příspěvky: 2132
Registrován: 24 črc 2007, 12:03
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pdk88 »

Cross>> půjde tam :wink:
kdyžtak si to pozichruj tim že napíšeš prodejci aby ti nadiktoval číslo- pak bys to věděl na 100%
Corsa A GSi C20XE "Orangeer"
Corsa A C20XE "Terrorschlumpf"
neu: Corsa C GSi Z18XE
ex: Corsa B combi X14XE "Bublina"
Uživatelský avatar
LLuKKi
Příspěvky: 254
Registrován: 14 lis 2007, 18:16
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LLuKKi »

Cross já typuji že nepůjde,podle čísla jsem to zjištoval a rozměry sice sedí,ale je jiná. (setrvák??,nevím)Jestli chceš,seženu ti spojku za dobrou cenu.
E53 3.0i
E39 525d Touring ex
Opel Corsa B GSi 150kw,ex
MECHANICKÉ A KAROSÁŘSKÉ PRÁCE,DIAGNOSTIKA NA ŠUMPERSKU, ODTAH VOZIDEL,ND BMW!! 774665074
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maro »

Tak jak říka Luky... jinak ozvy se mu a on ti něco sežene, za dobrej peníz.
Uživatelský avatar
pdk88
Moderátor
Příspěvky: 2132
Registrován: 24 črc 2007, 12:03
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pdk88 »

když sedí typ tak netuším proč by to nemělo pasovat :co_ted: :co_ted:
Corsa A GSi C20XE "Orangeer"
Corsa A C20XE "Terrorschlumpf"
neu: Corsa C GSi Z18XE
ex: Corsa B combi X14XE "Bublina"
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petanek192 »

zdravim mam takovy dotaz budu co nevidet kupovat spojku ale potreboval bych vedet jestli vyrobce udava nejake parametry ke svemu vyrobku muzu dat spojku prumer 190mm nebo 200mm pasuji tam obedve bez problemu ale mam problem stim ze pritlacak nema silu pritlacit lamelu na setrvak a pri plnem plinu klouze ale ne v otackach pouze v rozmezi 3-4000ot.\min pak uz ne, spojka ma najeto 4000km a je po ni ..... tak bych potreboval poradit kery vyrobce by mel silnejsi pritlacak ... pripadne nejaky odkaz na nekoho kdo prodava nejaky sportovny pritlacaky ....
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
Odpovědět