Lakování, barvení a vše kolem...

O všem a všech Corsách.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jork
Příspěvky: 29
Registrován: 11 čer 2007, 18:37
Kontaktovat uživatele:

Přestříkání kapoty motoru

Příspěvek od Jork »

Zdravím,Potřeboval bych si přestříkat (bez zázemí, venku před garáží), kapotu motoru (milimetrové ďupky od kamínků možná i od krup),potřebuji poradit jak na to (nikdy jsem nic podobného nedělal).Má představa je (třeba se mílým) , kapotu nechat na místě (bez demontáže), vše okolo přikrýt (zde nevím jak s odstřikovači), Kapotu umýt, něčím odmastit a pak použít barvu ve speji.
Ale něco mi říká že to asi bude špatný postup? Poradíte Děkuji.
KAWAS
Příspěvky: 39
Registrován: 09 kvě 2007, 22:25

Příspěvek od KAWAS »

No... takhle se těch ďolíčků po kamínkách nezbavíš,jen je překryješ barvou... občas nějaké auto fouknu.. :lol: A postup.. :D
demontovat co odmontovat jde..ostřikovače,kliky atd..když jsou větší nerovnosti použít tmel,buď normál,nebo při větších hliníkový nebo skelný,když jsou menší tak stačí jen stříkací kit..před každým nástřikem nebo kitováním čehokoliv se musí podklad zbrousit..po přebroušém tmelu stříknout plnič,zbrousit a pak barvu.. a teď záleží jestli máš metalízu nebo normál..když metlu tak nejdřív ji a pak lak,jestli normál tak už je lak v barvě... když to zaschne tak zaleštit smítka a tak dále a tak dále.. No,není to sranda.. :D
Uživatelský avatar
Jork
Příspěvky: 29
Registrován: 11 čer 2007, 18:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jork »

KAWAS/ Aha tak to bude lepší nechat si to někde udělat.Děkuji
vaneon
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: 07 črc 2007, 15:37
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Kontaktovat uživatele:

kompletní lak

Příspěvek od vaneon »

zdarec korzáři :-) ... nevíte někdo kolik by stálo kompletní laknutí corsičky ... myslím tím i s odstrojením .... chtěl bych černou protože na tom mým krásným červeným autíčku se nedají dělat takový tuningový kreace jaký bych chtěl !!!! (no a navíc mě trochu inspiroval velbloud svojí mrškou ... krásná )
Vaneon Opel Corsa B 1.0 12V 5dv. červená ...
JayJay
Příspěvky: 16
Registrován: 07 bře 2007, 20:26

Příspěvek od JayJay »

No, tak to jsem zvědavej co si z těch verzí lakování co tu máte vyberu :roll: Chci stříknout zadní nárazník. To zakytovávání se mi zdá moc náročný ale zase když v tom článku píše že se radil s lakýrníkem...:!: Asi risknu ten základ na plasty a barvu a uvidíme co to udělá. :wink:
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

pridavam se kolik by stalo striknuti komplet nema nekdo prehled?
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

myslim ze tak kolem 25tis cely auto
Uživatelský avatar
mikro
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 361
Registrován: 29 čer 2007, 18:00
Bydliště: Někde ve středu Čech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikro »

A to jenom do jedný barvy viď. Ale nevim no, je to taky asi nejspíš podle známosti. Já mam kámoše co dělá airbrushe nebo jak se tomu říká a ten mi řikal, že by to šlo, tak 15k malůvky po celým autě a tak cca 10k ochranný přelakování nebo tak něco, takže za tých 25k by bylo celý auto do malůvky.

P.S.: kdyby měl někdo zájem na Praze-východ, tak víčko od nádrže jednotná cena za 7 stováků :) [tohle vážně není reklama .)]
SNĚHURK@ -> Corsa C 1.7DI bílá - 2003
Sound: Sony CDX-GT410U
front: Hertz HSK-130 @ back: SP-690
Woof: Audison SRx 2S + Hertz HX250
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

... presne ke Praha-vychod, jen se ptam
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Vaneon: díky moc ;o)

já můžu doporučit toho kluka co mi dělal nárazníky.. řekl si 3500 za oba s dobrušováním a bylo tam i trochu lamina... celkem asi tak 20 hodin práce.. říkal mi, že celý auto by vyšlo cca 15 - 20 tis. pokud si ho odstrojíte sami a zbrousíte sami tam myslím že by cena byla 10 - 15 tis.. s barvou ze vším...
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Dub.-
Příspěvky: 333
Registrován: 20 dub 2007, 08:44
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Dub.- »

chystám se teka lakovat plastíky v interiéru a pokud sem pochopil dobře tak postup je : šplíchnout základem na plasty, pak plničem, zbrousit do hladka šmirglem, pak barva a na to bezbarvej lak?
Opel Corsa B 1.2i X12SZ
Hanesek
Příspěvky: 52
Registrován: 04 zář 2007, 06:48

Příspěvek od Hanesek »

Zdravím,k tomuto tématu bych na vás měl takovej dotaz.potřeboval bych sehnat totožnou barvu na svou corsičku ale nějak nemám štěsti.Prej by měla být napsaná v techničáku ale já tam mám napsany jen modrá-metal.Tak nevim podle čeho se to dá namýchat nebo sehnat:-(
Mike Mad
Corsa forever
Příspěvky: 328
Registrován: 06 pro 2006, 08:30
Bydliště: Sleepy Hollow
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Mad »

v motorovym prostoru max na prednim pricce kde mas svetle nahore stitek s kodem barvy...zajdi nekam kde prodavaji Motip spreje a kup si primo hotovy sprej, nebo do barev a nech si namixovat presne odstin dle kodu :wink: :idea:
Opel Corsa B ... PRODANO
VW Jetta 2 Coupe
Dub.-
Příspěvky: 333
Registrován: 20 dub 2007, 08:44
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Dub.- »

hola, potřebuju poradit jak oddělat kličku na stahování oken, má tam být nějaká spona ae jakkoliv sem se to snažil oddělat tak to nešlo :(

a ještě nějakej postup jak sdělám kliku na otevírání dveří viz obrázek

předem díky moc :roll:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Corsa B 1.2i X12SZ
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

to je strašně jednoduchý..


kička od okna má zhávlačku (je dost špatně viditelná)... stačí ji vyndat a kličku jen vytáhneš ( než jsem na to přišel trvalo mi to dva měsíce)
klika u dveř je tam jen zasunutá..stačí ji vysunout směrem k pantům dveří ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Odpovědět