PORADNA - co je povolené a co ne, aneb náhled POLICIE:-)

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Odpovědět
danny
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 53
Registrován: 31 říj 2007, 22:39
Bydliště: okr. F-M

TUV

Příspěvek od danny »

Zdravím, já se ještě taky přidám. Co český policista a německý certifikát TUV. Spousta tuning dílů z německa má certifikát TUV, prostě je to jejich auto a mají to jištěno svým certifikátem. Začnu mračítkama přes výfuky, podvozky, nárazníky, spojlery a nevím co ještě. Psal si že třeba z hlediska zákona musí být RZ umístěna na místě určeném výrobcem. Co když mám zadní nárazník s TUV kde je přímo místo na RZ a předložím ti TUV v němčině nebo mračítka nebo výfuk nebo pření nárazník ....? Ne že bych o policii ČR pochyboval ale budeš umět si to aspoń přečíst nebo mě pošleš do zadek hned. :P :P :P Díky danny
HonzisL
Příspěvky: 185
Registrován: 22 led 2009, 18:49
Bydliště: Děčín 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HonzisL »

danny: jediný a uznávaný atest u nás je Atest8SD:-). Ale budu se opakovat, nebudu se s nikým na silnici hádat, pokud technický stav je takový, že vozidlo bezprostředně neohrožuje ostatní účastníky provozu na PK, tak je mi to v podstatě jedno:-). A´t si to pak s váma vyřeší na STK:-)
Corsa 1.5D nejlepší kára:-D
HonzisL
Příspěvky: 185
Registrován: 22 led 2009, 18:49
Bydliště: Děčín 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HonzisL »

Higgs: bude se spíše zkoumat celkový technický stav vozidla, co v době bouračky svítilo atd., se spoilerem bude problém jen u pojištovny, bude hradit cenu originálního dílu:-)
Corsa 1.5D nejlepší kára:-D
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

ale tak to je snad dobre, original novy dil byva podstatne drazsi nez tunningovy kramy :D
HonzisL
Příspěvky: 185
Registrován: 22 led 2009, 18:49
Bydliště: Děčín 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HonzisL »

NoX: v případě nárazníků si nejsem zcela jistý:-)
Corsa 1.5D nejlepší kára:-D
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Roztřískat přední od Riegera a dostat jako ekvivalent druhovýrobu z Kelly nebude dobrej kauf :lol:
HonzisL
Příspěvky: 185
Registrován: 22 led 2009, 18:49
Bydliště: Děčín 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HonzisL »

Havli: přesně tak :lol:
Corsa 1.5D nejlepší kára:-D
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Zajímaly by mě zadní tuning lampy od JOM atd,podle starý vyhlášky jsi mohl mít vzadu lampy třeba z Trabanta ale musely odpovídat kriteriím,tzn. bejt v páru,(koncový,brzdový a blinkry) a bejt funkční :wink: Zůstalo to nebo se vztahuje homologace i na zadek :?:
HonzisL
Příspěvky: 185
Registrován: 22 led 2009, 18:49
Bydliště: Děčín 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HonzisL »

Všechno musí byt schválené a homologované:-). Mě stačí, když funkční a bezpečné:-)
Corsa 1.5D nejlepší kára:-D
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

HonzisL>Kdyby vás bylo víc takhle rozumnejch,tak by to bylo cajk. Je jasný že nemůžete pouštět bez pokuty každou plečku,ale trochu lidskýho přístupu taky neuškodí.
HonzisL
Příspěvky: 185
Registrován: 22 led 2009, 18:49
Bydliště: Děčín 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HonzisL »

Havli: mám stejněj názor:-)
Corsa 1.5D nejlepší kára:-D
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

Havli a honza:

v pripade riegera, ktery stoji novej 12 tisic a v pripade origo opel, kde stoji naraznik 25 tisic za klasickou verzi, a nesehnatelnou verzi last edition / cliff edition ani nemluvim radsi fakt rozbiju tohle :-))

ceny jsou z calibry, na corse nevim kolik stoji predni naraznik. a jinak predni naraznik v replice se shani docela blbe :-))

a jinak, ruku na srdce, kolik z vas tady ma origo riegera, matiga nebo podobne :-) vetsina ma stejne jen laminatovy repliky .....
Uživatelský avatar
pdk88
Moderátor
Příspěvky: 2132
Registrován: 24 črc 2007, 12:03
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pdk88 »

Nox>> mě asi 6,5tkč neorigo :roll: :roll:
Corsa A GSi C20XE "Orangeer"
Corsa A C20XE "Terrorschlumpf"
neu: Corsa C GSi Z18XE
ex: Corsa B combi X14XE "Bublina"
Uživatelský avatar
Kubina
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 983
Registrován: 22 čer 2008, 22:33
Bydliště: Kladno/Louny/Praha-Zapad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubina »

HonzisL píše:Higgs: bude se spíše zkoumat celkový technický stav vozidla, co v době bouračky svítilo atd., se spoilerem bude problém jen u pojištovny, bude hradit cenu originálního dílu:-)
ok tak to je v poho
Za oknem padá sníh,v garaži smrdí líh.Všechno odmastit vyleštit motor,přemýšlim nad tim,jak udělat prostor.Všechno je venku,leští se leští,venku zas snih pěkně sviští.To je teda vděk,už se šteluje podvozek.Chybí dodělat pár vad,už mě čeká Tuning kap..:-D
danny
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 53
Registrován: 31 říj 2007, 22:39
Bydliště: okr. F-M

TUV

Příspěvek od danny »

HonzisL: Děkuji za odpověď s tím TUV, neber to osobně člověk chce jenom vědět jak to ve skutečnosti opravdu je, v podstatě chceš říct že tu dromadu papíru co vozím v přihrádce vozím zbytečně. :lol: Ještě jedna otázka. Co díly montované sice výrobcem ale do aut učených pro mimoevropský trh. Japonsko, Afrika, J.Amerika nelze opomenout světla tzv. jihoamerického stylu vypadají a svítí lépe než evropské ale nejsou asi určeny pro evropský trh. Někdy se objeví a už jsem o nich uvažoval. Zase co ty na to? :?: Díky danny
Odpovědět