Šípek - Corsa B 1.4i 44kW

1993-2004

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Odpovědět
sipek
Příspěvky: 530
Registrován: 04 dub 2012, 21:41

Re: Šípek - Corsa B 1.4i 44kW

Příspěvek od sipek »

s tím počítám, že se to bude mlžit :D .. ale to nějak vymyslím 8) :D

..jinak dneska jsem vyměnil konečně olejový čerpadlo za to, z toho starýho motoru :) paráááááda!! už to neječí jak blázen :lol:
..teď už zbývá jen sundat starou uřezanou brzdovou hadičku a dát novou a nahodit alternátor :banan: :jede_autem:
sipek
Příspěvky: 530
Registrován: 04 dub 2012, 21:41

Re: Šípek - Corsa B 1.4i 44kW

Příspěvek od sipek »

tak jsem sem dlooouho nic nepsal, takže co se stalo a jak jsem postoupil?

-čerpadlo nakonec stejně musím koupit protože to, který jsem tam dával ze starýho motoru, teče u klikovky...
-motor se mi podařilo potkat, takže jsem měnil hlavu a těsnění pod ní...
-konečně jsem koupil na vrakáči altík s drážkovou řemenicí a v kelly jsem sehnal řemen který jsem potřeboval 8) bylo to umění protože tyhle motory se s drážkovou řemenicí dělali jen pro vozy se servem, který já nemám a tak jsem musel shánět kratší řemen a napínák tam mám v tom případě na prd :lol:

...motor tedy jede (sice jak se mu zachce, to je v řešení, ale JEDE a to je hlavní :D )

-tu problémovou brzdovou hadičku jsem konečně sundal a našrouboval tam tu novou, ale když brzdy odvzdušňuju, tak mi to ch*ije u třmenu :? nemá tam být nějaké těsnění nebo tak něco? nevíte :?:


...takže jediný problém už je snad jen to olejový čerpadlo (pokud víte jak to opravit, tak raďte, prosím :wink: aspoň ušetřím :D )





P.S. fotky dodám, nebojte :wink: :lol: 8)
sipek
Příspěvky: 530
Registrován: 04 dub 2012, 21:41

Re: Šípek - Corsa B 1.4i 44kW

Příspěvek od sipek »

tak slíbil jsem fotky, tak tady jich pár je :wink: ...vím, že vás to všechny moc zajímá ... :roll: :lol:

první mytí :D http://sipek-dev.wz.cz/DSC_0463.JPG
hned po umytí první "karambol" :D http://sipek-dev.wz.cz/DSC_0468.JPG
nový kolesa: http://sipek-dev.wz.cz/DSC_0484.JPG
motor konečně doskládanej: http://sipek-dev.wz.cz/DSC_0507.JPG
:D naše první společná :D http://sipek-dev.wz.cz/DSC_0514.JPG
a nový žárovky :D docela změna oproti těm žlutejm srajdám :) http://sipek-dev.wz.cz/DSC_0523.JPG
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Šípek - Corsa B 1.4i 44kW

Příspěvek od Hgi »

sipek píše: -tu problémovou brzdovou hadičku jsem konečně sundal a našrouboval tam tu novou, ale když brzdy odvzdušňuju, tak mi to ch*ije u třmenu :? nemá tam být nějaké těsnění nebo tak něco? nevíte :?:
Mezi brzdovou hadící a šroubem je jedna měděná podložka a mezi šroubem a třmenem je další měděná podložka... Pokud jsi to skládal zpátky a ty podložky jsi tam nedal, tak ti to bude chcát... nebo pokud jsi ty podložky před montáží nenahřál např. nad sporákem, aby změknuly tak ti to bude chcát taky :-)
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
sipek
Příspěvky: 530
Registrován: 04 dub 2012, 21:41

Re: Šípek - Corsa B 1.4i 44kW

Příspěvek od sipek »

Hgi: DÍÍÍKY! a já koukal co se mi to pod autem válí celou dobu za podložky :lol: no teď už ale stejně potřebuju sehnat nový ty šrouby :D .. mám je úplně "vožužlaný" :( ...a nevím jaký to má stoupání ten závit, takže vůbec netuším jak to sehnat :cry:
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Šípek - Corsa B 1.4i 44kW

Příspěvek od Gooder »

Koukám, že jsi s tím docela slušně postoupil :) takže motor ti už funguje, jak má? Mimochodem, koukám Ti akorát na svody, ty šrouby a matky vypadají dobře, to jsi už takle sehnal nebo jsi to nějak předělával?

Jinak na ty šrouby bych se zkusil zeptat na vrakovišti ;)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
sipek
Příspěvky: 530
Registrován: 04 dub 2012, 21:41

Re: Šípek - Corsa B 1.4i 44kW

Příspěvek od sipek »

joo pár těch šroubů chybí, ale to je tou hlavou.. je nějaká divná... do tý starý mi to v pohodě šlo, ale tahle jako by měla ty díry převrtaný... ty šrouby tam jdou jen nakřivo... a to tam radši nebudu mít žádný než abych si zk**vil závity v tý hlavě :D
jinak jo, motor už běhá jak má :) jen teda občas když prudce krátce sešlápnu a pustím plyn, tak se mi už asi 5x stalo, že to jakoby "střelilo" přes filtr... prostě rána jako kráva :lol: ...ale jinak běhá super :)
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Šípek - Corsa B 1.4i 44kW

Příspěvek od Hgi »

sipek píše:Hgi: DÍÍÍKY! a já koukal co se mi to pod autem válí celou dobu za podložky :lol: no teď už ale stejně potřebuju sehnat nový ty šrouby :D .. mám je úplně "vožužlaný" :( ...a nevím jaký to má stoupání ten závit, takže vůbec netuším jak to sehnat :cry:
nevím odkud jsi, ale šrouby se dají sehnat např. v Brně vedle Dornychu ve firmě autobrzdy (kousek od Lídlu). Nechal jsem si tam dělat brzdový trubky a v sortimentu tam mají hromadu různých šroubů, podložek, držáků hadic atd... Jinak bude určitě spousta firem po ČR, kde se tyhle šrouby dají koupit (není to žádná atypická součást).

I starý podložky se dají použít, ale musíš je hodně nahřát nad sporákem a pak je za tepla dotáhnout... No, ale já pro klid své duše použil podložky nový :)
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
sipek
Příspěvky: 530
Registrován: 04 dub 2012, 21:41

Re: Šípek - Corsa B 1.4i 44kW

Příspěvek od sipek »

no já právě ale nevím jaký ty šrouby mají stoupání závitu (jestli M10x1 nebo M10x1,25), jinak bych si je objednal... našel jsem nějakej obchod na netu..
http://www.profiautodily.cz/sindex.php? ... akc=detail
mimochodem jsem z Prahy..
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Šípek - Corsa B 1.4i 44kW

Příspěvek od Hgi »

Jo tak to je blbé kámo... jaké mají stoupání to nevím. To tak vzít třmen, zajet někam do prodejny a zkusit to tam jestli tam jdou našroubovat...

Nebo mít doma měrky a stoupání změřit, ale to tu bohužel nemám, jinak bych ti to změřil :(

Druhá možnost, zajet přímo do Opela.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
sipek
Příspěvky: 530
Registrován: 04 dub 2012, 21:41

Re: Šípek - Corsa B 1.4i 44kW

Příspěvek od sipek »

právě taky nemám nic čím to změřit... ani pitomou šupleru jsem doma nenašel :D ....objednal jsem M10x1 ... jestli je to M10x1,25 tak jsem v :prdelka: protože to jsem našel jeden šroub snad za 150,- :D ... ten co mám objednanej 12,-/ks :D
matej.sagat
Příspěvky: 39
Registrován: 08 led 2012, 08:56

Re: Šípek - Corsa B 1.4i 44kW

Příspěvek od matej.sagat »

Odpočítáš si deset závitů a jestli maj dokupy 10mm nebo 12.5mm již poznat snad jde ;)
A nemusí být žádná loterie s objednáváním..
sipek
Příspěvky: 530
Registrován: 04 dub 2012, 21:41

Re: Šípek - Corsa B 1.4i 44kW

Příspěvek od sipek »

no těch 24,- už mě stejně nezabije :D ...a vidíš, tohle mě nenapadlo :oops: :lol:
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Šípek - Corsa B 1.4i 44kW

Příspěvek od Hgi »

dneska jsem ty šrouby měl v ruce, protože dělám komplet brzdy, takže to mám teď rozdělaný....

No, ale abych ti pravdu řekl, tak si spíš myslím, že by to mohl být M10x1,25, protože M10x1,0 je hodně jemné stoupání a to podle mého nestrojařského oka není. Můžu se samozřejmě plést, zkusím zítra změřit.

P.S: Standardní stoupání M10 je 1,5, takže moc nevěřím, že by tam bylo M10x1,0
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
sipek
Příspěvky: 530
Registrován: 04 dub 2012, 21:41

Re: Šípek - Corsa B 1.4i 44kW

Příspěvek od sipek »

tak uvidíme noo... jak říkám - 24Kč je mi jedno :D ale naštve to protože netuším kde sehnat levně ty M10x1,25
Odpovědět