Porucha karburátoru>Corsa A

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
petrs
Příspěvky: 2
Registrován: 01 lis 2007, 07:24

Porucha karburátoru>Corsa A

Příspěvek od petrs »

Zdravím, poradí mi někdo? Mám problém s karburátorem. Když nastartuji, motor na volnoběh bez problému naskočí. Ve chvíli, kdy chci však přidat do otáček motor se začne dusit až nakonec chcípne. Musím to zkoušet i několikrát, než se bez chcípnutí dopraciji k vyším otáčkám, pak již běží bez problému. To se děje jen u studeného motoru. Když je ohřátý, tak startuje bez problému. Jedná se o Corsu A, motor 1,0, r.v. 91. Moc děkuji za radu, moc by mi to ulehčilo život. Petr
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

No já měl karbec naposled u Š105 a to už je hodně dávno :lol: Ale zkusil bych ho vyčistit, klapky ,trysky, je na to nějakej sajrajt ve spreji myslim. A co sytič,funguje ti normálně? Ještě se mrkni na vzduchovej filtr. No snad někdo poradí víc,jsou tu šikovný kluci :lol:
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Tak sytic bylo prvni co me napadlo, ptal jsem se taty ktery driv hodne delal s autama a ten sytic to byl nerad :wink:
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

No ten sytič mně napadl, ale Petr píše že to chytne hned a volnoběh mu drží,se to dusí až ve vyšších točkách. Ale r.v.91 to už bude automatickej sytič,ne ten čodl jako šade :wink:Tak možná že jo.
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

No zkusim najit jestli ma automaticky sytic, ale mohl by mit uz, i kdyz u opelu neni pak sytic ale krokovy moturek, protoze vsechny B corsy nemaji sytic ale tento motourek, jinak ono to chytne to jo, ale pak by to melo tendenci jako se hadat ten motor, ale jak pises procistit striky a karbec a kanaly a uvidi se no, tady je to osemetny :wink:
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
petrs
Příspěvky: 2
Registrován: 01 lis 2007, 07:24

Příspěvek od petrs »

Tak nevím, automatický sytič to nemá. Karburátor jsem měl celej rozebranej, vyčistil jsem ho. Vzduchovej filtr jsem také vyměnil. Startovalo to dobře, až časem to začalo zlobit. Když dám sytič, tak je to lotérie, nekdy to naskočí bez problému a někdy i se sytičem mám popsané problémy. Když se mi to ale jednou podaří dostat do otáček, tak už není problém dokonce i v případě, když zkusím znova nastartovat. Myslel jsem jestli není problém někde v přechodovém systému nebo tak něco. Díky Petr
Odpovědět