Silentbloky>předek+zadek>výměna

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Odpovědět
Uživatelský avatar
standa PE
Příspěvky: 185
Registrován: 06 úno 2008, 20:24
Bydliště: Slovensko-Senec
Kontaktovat uživatele:

Silentbloky>předek+zadek>výměna

Příspěvek od standa PE »

Takže chcel by som sa už konečne pustiť do výmeny silenblokou na predných ramenách a zadnej nápravnici,ale v "Jak na to" o tom nieje vôbec nič popísané a niekde som o tom čítal že staré treba lisom vylisovať a nové pekne nalisovať.tak ako to vôbec je?dokázal by som to niekde doma na kolene?roboty sa nebojím :D
Predné ramená vyzerajú jednoduchšie,ale čo stou zadnou nápravou Shocked
VOPRED VĎAKA :wink:
Skoda 120LS 781.136(46KW)r.v.06/82,SC-058AP-(ex)
Opel Corsa B 1.0 12V X10XE(40KW)r.v.06/98-TWEN,SC-747BJ-(ex)
Opel Corsa D 1.4 16V A14XER(74KW)r.v.01/11-Red Magma/Black Zaphire
Obrázek
Uživatelský avatar
standa PE
Příspěvky: 185
Registrován: 06 úno 2008, 20:24
Bydliště: Slovensko-Senec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od standa PE »

tak uz to mam aj vymenene :D ,ale len predok.neni to nic zlozite,skoda ze nam nejde fotak mohol som to pofotit,co uz :cry: ramena samotne neni tak hrozne dat dole.4sroby a je todole.potom stary silenblok z jednej strany odrezat a vytlacit von.jeden isiel trocha tazsie.nove bolo predsa len treba nalisovat robota tak 20min.oba,len zohnat cloveka co ma doma lis.na zaver len tolko ze pri tom dotahovani srobou silenbloka ku kasni treba dat pozor na ich spravny uhol cca by to malo byt 80stupnou.ja som to robil odoka,dufam ze som tym nic nepokazilt.j. vse
Skoda 120LS 781.136(46KW)r.v.06/82,SC-058AP-(ex)
Opel Corsa B 1.0 12V X10XE(40KW)r.v.06/98-TWEN,SC-747BJ-(ex)
Opel Corsa D 1.4 16V A14XER(74KW)r.v.01/11-Red Magma/Black Zaphire
Obrázek
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

škoda že nemáš fotky z tej roboty :wink:
Uživatelský avatar
Svoby
Moderátor
Příspěvky: 2893
Registrován: 29 čer 2007, 17:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Svoby »

nevíte kolik stojí silentbloky, ještě lépe sportovní (kde je sehnat) na přední ramena...
nebo jaký všechny by se na předku měli měnit?
I German Style !
Uživatelský avatar
beck
Příspěvky: 87
Registrován: 02 zář 2008, 09:43
Bydliště: Hrochov/Prostějov/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od beck »

no pokud vim tak sportovni dela anglicka firma powerflex a jsou docela mastny....muj nazor je takovej ze pokud to mas do normalniho provozu dej gumovy od firmy MOOG....pokud to mas na okruhovej zavodni special dej tam powerflex :wink: jibak ted kady na tigraforu prodava kopii powrflexu z polyuretanu,jsou skoro stejny,akorat stoji o polovinu min nez powerflexy(cca 500 za sadu) predek 8ks zadek 2ks... ...jiank nejlepsi firmu v origo nahradach kterou muzes sehnat je asi ten moog,febi a jiny nebrat pokud chces kvalitu,silentbloky na stabilizacni tyc jsou 4 a stoji kolem 40 kc za kus, a zbytek z hlavy nevim,musel bych kouknout do katalogu...
Obrázek
Tigra 2.0T,A3 1.8T,Skoda 130RS,DKW F7,LR Freelander TD4
Kompletní úpravy vozu-exterier/interier/audio/motor/lak/rámovaní/motorsport
Odpovědět