Gufera ventilů>Olej v sání

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

llukki: cemu rikas za rozumnou cenu? a myslis tim jen na 1,6 nebo i jine motory?
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maro »

No te E30 to pomohlo, tak jsem to tu napsal. Ale ok, pokud to corse nepomuze, tak sorry.
Uživatelský avatar
LLuKKi
Příspěvky: 254
Registrován: 14 lis 2007, 18:16
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LLuKKi »

toxik-q píše:llukki: cemu rikas za rozumnou cenu? a myslis tim jen na 1,6 nebo i jine motory?
ted bych kecal presne,ale jeden vychazi kolem 170-180 kč s daní,což je dobrá cena a není to žádnej polskej šmejd. No na ostatní motory by to nebyl problém...
E53 3.0i
E39 525d Touring ex
Opel Corsa B GSi 150kw,ex
MECHANICKÉ A KAROSÁŘSKÉ PRÁCE,DIAGNOSTIKA NA ŠUMPERSKU, ODTAH VOZIDEL,ND BMW!! 774665074
Uživatelský avatar
LLuKKi
Příspěvky: 254
Registrován: 14 lis 2007, 18:16
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LLuKKi »

Maro píše:No te E30 to pomohlo, tak jsem to tu napsal. Ale ok, pokud to corse nepomuze, tak sorry.
ty jo,nevim,uz logicky,když se na tím zapřemýšlím,tak hustší olej nenaplní tolik hydro jak řidší...no,ale tak třeba to je možný,ty a není to spíš,že tam dal kvalitnější olej? Já dřív byl zastáncem Texaca,ale když sem viděl,co ten olej udělá po zahřátí,tak to je jak voda! Jezdím na německej,cenovej dostupnej a super,do každýho auta,co ho dám,tak se většinou hydra ztiší..
E53 3.0i
E39 525d Touring ex
Opel Corsa B GSi 150kw,ex
MECHANICKÉ A KAROSÁŘSKÉ PRÁCE,DIAGNOSTIKA NA ŠUMPERSKU, ODTAH VOZIDEL,ND BMW!! 774665074
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

S hustčím olejem to klapání je lepší :D
:sane: :roztleskavacka: :sane:
Uživatelský avatar
Kalda
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 363
Registrován: 20 led 2008, 16:34
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kalda »

jak říká Luki, dyž tomu dam na podlahu, tak to kouří dost a hlavně dost smrdí ...tak divně :) ae nevim no, pač kruhy sem daval novy, půl věcí sem daval nových, takže proto moc dobře nechápu, co to tam zas dělá!!! Jinak bych se ti Luki dyžtak ozval skrz ty hydra ... dyby to bylo něma ... každopádně zas rozebrat hlavu ... mě z toho už mrdne asi :sebevrazda2:
Corsa D 1.4 16V Cosmo
Corsa B 1.6 16V GSi
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Kalda>>> Jestli jsi vyměnil pístní kroužky a jsou tedy OK. Tak je možné že máš asi v p/či gufera na ventilech. :arrow: já je mam taky včudu...
Corsa C 1.2i
Uživatelský avatar
LLuKKi
Příspěvky: 254
Registrován: 14 lis 2007, 18:16
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LLuKKi »

Kalda píše:jak říká Luki, dyž tomu dam na podlahu, tak to kouří dost a hlavně dost smrdí ...tak divně :) ae nevim no, pač kruhy sem daval novy, půl věcí sem daval nových, takže proto moc dobře nechápu, co to tam zas dělá!!! Jinak bych se ti Luki dyžtak ozval skrz ty hydra ... dyby to bylo něma ... každopádně zas rozebrat hlavu ... mě z toho už mrdne asi :sebevrazda2:
Jako hydrama vyřeším to cvakání,ale kouření ne. A hlavu rozebírat nemusíš,jen sundat víko a vačky(no a rozvody). A dal jsi ty kruhy dobře? Nebo jak vypadali válce? Měřil jsi ovalitu? A ty gufera na ventilech jsi dával? Když odděláš tu hadičku(odvětrávání klik.skříně) tak ti to tlačí olej nebo ne?

Pívas: Já to zkozšel do Corsy a nepomohlo,bylo to ještě horší,ale možná teda záleží na kvalitě oleje...
E53 3.0i
E39 525d Touring ex
Opel Corsa B GSi 150kw,ex
MECHANICKÉ A KAROSÁŘSKÉ PRÁCE,DIAGNOSTIKA NA ŠUMPERSKU, ODTAH VOZIDEL,ND BMW!! 774665074
Uživatelský avatar
Kalda
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 363
Registrován: 20 led 2008, 16:34
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kalda »

Gufera sou nový. Kruhy se davali rovnou aj s pístama a ojnicema nový, ty předchozí byli samozřejmě oválný, ae ja je tam nenasazoval, jen se na to dival :roll: Ae tedka s tim nic dělat nebudu, pač nemam kde, až po novým roce to udělam zas u kamošovýho taty v servise ...
spíš mě zajímá jesi s tim možu jezdit tedka ... jinak to s tim kouřením už je v poho, bylo to asi tim, že tam bylo dost málo oleje, sem tam dolil a už to nesmrdí ani nečudí ... jako tipoval bych to na ty hydráče, ae zas je divný dyž sem je měnil a zas odešly, jedině mam už na kašu katoš, ae to mi nende do hlavy, do mé! :lol:
jinak nevíte teda jesi s tim jezdit?? nechci někde zůstat vyset ...
máti měla na 1,4i taky tohle a jezdila s tim a pak se ji zlomila vačka a zvohly první dva ventily ... v prdeli
Corsa D 1.4 16V Cosmo
Corsa B 1.6 16V GSi
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Kalda>>> To že ti to čoudí, není tím že jsi měl málo oleje :!: Ale tím, že se ti někudy dostal olej tam kam neměl - do spalovacích komor :idea:
To je těžké ti říct, jestli s tím máš jezdit nebo ne. Pka to budeš svádět na nas :D
Corsa C 1.2i
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Kaldo to tě lituju,takovejch peněz jsi do toho nacpal,a furt se to sere :cry: Já měl taky motor v čudu a tohohle jsem se bál,že budu měnit a měnit a spadnu tam za ranec. Tak jsem koupil nakonec jinej motor :wink:
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Kalda>> ten motor se zajíždí, musíš opatrně, nový auto ti po 5 tis.km vycucne 1 litr oleje jak nic
:sane: :roztleskavacka: :sane:
Uživatelský avatar
LLuKKi
Příspěvky: 254
Registrován: 14 lis 2007, 18:16
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LLuKKi »

Pívas: To je pravda,známej má dvojkovou Octavku a taky to papá a v servise řekli že to je normální,má to předepsaný 0,8l na 1000km,hustý,co?

Kalda: Jestli budeš hlídat olej a maže to jak má(měřil si tlak oleje?) tak to ničemu nevadí že s tím jezdíš. a jak už říkali,že to přestalo kouřit,to není tím,že jsi olej dolil,spíš byl opravdu ve výfuku nebo ve spal.prostoru. Třeba si to sedne,uvidíš,hlavně jezdit opatrně,moc to nevytáček a hlídat olje,vodu atd.
E53 3.0i
E39 525d Touring ex
Opel Corsa B GSi 150kw,ex
MECHANICKÉ A KAROSÁŘSKÉ PRÁCE,DIAGNOSTIKA NA ŠUMPERSKU, ODTAH VOZIDEL,ND BMW!! 774665074
Uživatelský avatar
Kalda
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 363
Registrován: 20 led 2008, 16:34
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kalda »

tak mi to je aj trapný sem psat ... ae bylo to tim olejem asi ...
sem to dneska rano nakopl a zas to klapalo jak sviňa, ae nechal sem to běžet a zahřát, a jak se to blížilo 90 tak to přestalo a už to jelo normálně v poho bez klapání ...
uvidime co to bude dělat zas tedka za studena ...
Corsa D 1.4 16V Cosmo
Corsa B 1.6 16V GSi
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Kalda>>> Tak to se ti pomalu napouští hydroštely. Ale s tím se dá jezdit. Jinak časem určitě vyměnit. 1 stojí cca 450,- x 16 :(
Corsa C 1.2i
Odpovědět