Nejde chcípnout motor

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
pavelfjr1300
Příspěvky: 7
Registrován: 12 led 2009, 06:41
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Nejde chcípnout motor

Příspěvek od pavelfjr1300 »

Zdravim mám problém už nevim co stim nejprve ještě v létě při startování starter dobře točil ,ale když chytla tak běžela jako na dva válce dost kouřila po cca 20 sek. se rozeběhla normálně a pak už jela v pohodě.To dělala pokaždý když byl studenej motor teplej chytal dobře. Pak tak před třema měsícema začla i blbě točit starterem tak sem vyměnil baterku nic tak žhavící svíčky zase nic pak přestala točit uplně vyndal sem starter a zjistil že schořel kabel od cívky do starteru ten sem vyměnil začla točit jakž takž ale stejně se jí nechtělo moc chytat vždy tak 10-20 sek. otáčení starteren pak následovalo zas běh na dva atd. tak sem zkusil nažhavit přímo z baterky na lištu žhavících svíček bez úspěchu postupem času zase začíná špatně i točit starterem chvíli jako točí pak chvíli sotva leze no a vrchol byl když sem nechal teď auto asi tři dny stát u nás je asi -10 takže nic velkýho no přídu k autu nechtělo chytit napojim přez kabely cca hodinu zkoušim startovat tři až 5x nažhaveno + éter no vše možný a když už sem to vzdával tak najednou chytla řikám si paráda sednu do ní objezdil sem tak půl hodiny řikám si to jí bude stačit zaparkuju a ejhle vypnu zapalování ztichne akorád ventilátor topení a motor běží dál tak sem si řek že se asi zadřel ventil nafty tak to zdechnu přez kvalt no ale rozvítily se kontrolky takže zaplý zapalování klíček venku tak to zkusim natočit no na poslední chvíli chytla tak sem rozebral spínací skříňku vytáh zní všechny kabely acorsa si vesele běží dál ??? tak sem jí chcíp přez kvalt a odpojil baterku aby nezůstalo zaplý zapalování a sem v koncích. Poraďte co stim proč de ze začátku na dva nebo na tři ? proč tak blbě točí ? proč nejde chcípnout ? Díky
Adiss
Corsa forever
Příspěvky: 490
Registrován: 06 črc 2008, 21:34
Bydliště: Červená Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adiss »

podobnej problém měl kamoš na golfu... chcípání se vyřešilo čerpadlem na knoflik.. po zastaveni si jen vypl čudl a auto zdechlo.. ty starty.. ale nakonec vyřešily takovým menším G.O od každýho trochu.. dostal novy trysky starter žhavičky rozvody seštelován předvzstřik...čistěni palivový soustavy.. a pak chytal na drb..
Opel Corsa 1.5TD JOY
Obrázek
Obrázek
pavelfjr1300
Příspěvky: 7
Registrován: 12 led 2009, 06:41
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelfjr1300 »

No tim odpojenim čerpadla sice vyřešim že to chcípne ale dál mi pude proud do palubky ke kontrolkám a buhví kam ještě :( no a vyměnit vtřiky atd. když si nejsem jistej jesty to pomůže ? nemám ponětí co to stojí aby to nakonec nevyšlo dráž než jiný auto :? Díky za odpověď
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

hele ten samej problem měl Paolo ale u benzínu,cestou na sraz do Jihlavy to u pumpy chcípl,ale motr běžel dál,tak to chcípalpřes kvalt a odpojoval baterku. Bylo to relé pod přihrádkou spolujezdce ale nevim už který :wink: Nevim jak to máš ty u nafty ale zkusim to pohledat :wink:
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Tak u Paola to bylo toto(Ale měl 1.2 benzín): :arrow:
Paolo napsal>HURÁ HURÁ HURÁ TAK UŽ MI TO FACHÁ !!!! BYLO TO 30 AMPÉROVÉ RELÉ NAD PC. STÁLO 240 Kč.. tímto chci taky podělovat všem co mi chtěli pomoc a obzvláště PEPEXOVI za radu kde a co by to mohlo být díky díky
pavelfjr1300
Příspěvky: 7
Registrován: 12 led 2009, 06:41
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelfjr1300 »

Dík moc za tip určitě na to mrknu :)
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Nejni zač.Mohlo by to bejt ono,příznaky byly stejný :wink:
pavelfjr1300
Příspěvky: 7
Registrován: 12 led 2009, 06:41
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelfjr1300 »

Tak nic teď to přestalo i žhavit koukal sem na ty relé mělo bejt pod pc já tam pc nemám a jediný relé u spolujezdce sou spíš jako v přednim sloupku vedle kasliku ty sem zkontroloval a dobrý kdyby měl někdo další nápad budu vděčnej :(
pavelfjr1300
Příspěvky: 7
Registrován: 12 led 2009, 06:41
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelfjr1300 »

Tak dnes sem se na to vrhnul a našel jsem že u spolujezdce jak jsou ty relé tak tam prohořela izolace na kabelech a asi se spojily se zapalovacíma proto zůstávalo zaplý zapalování přeizoloval jsem to a vypadá že je všechno o.k další sem se pustil do starteru po rozebrání jsem zjistil že je prasklé vinutí na kotvě tak sem obědnal nový starter snad bude startování vyřešené teď už zbývá jen vyřešit proč to špatně chytá a než se ohřeje proč tak špatně běží koukal sem na vstřikovací čerpadlo je tam něco do čeho vedou asi hadice s vodou asi sytič ? možná nedělá to co má nevíte někdo jak má fungovat ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Já bych změřil tlaky, ty u dieselu rozhodují při studeném startu nejvíc.
Měl jsem jedno auto, kde byl horší tlak u 1 válce a špatný u druhého a chovalo se to podobně, jak popisuješ..
pavelfjr1300
Příspěvky: 7
Registrován: 12 led 2009, 06:41
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelfjr1300 »

Díky za tip to budu muset k někomu dát nato nemám vybavení nevíte o někom dobrym kdo dělá diesely na Kladně ?
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

V Kladně nevím, ale kousek od K. Žehrovic ano. Znám 2 levný "domácí" servisy, kde jsou šikovní a kam dávám auto na mechanický věci. Odpoledne ti můžu poslat kontakt,pokud chceš? (přítelka ho má v mobilu) Zatím si zkus zjistit, jaký tam jsou předepsaný. (kdyby to oni nevěděli)
Kdyby to bylo tím, asi s tím nic nenaděláš, ale je dobré to vědět a případně včas prodat, nebo shánět jiný motor :-)
pavelfjr1300
Příspěvky: 7
Registrován: 12 led 2009, 06:41
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavelfjr1300 »

Díky telefony mi prosím pošli zkusim to tam.
Uživatelský avatar
Beatriss
Příspěvky: 1
Registrován: 02 dub 2009, 18:25
Bydliště: VYŠKOV
Kontaktovat uživatele:

prosim o pomoc

Příspěvek od Beatriss »

Ahoj,potřebovala bych pomoc :oops: dnes jsem nastartovala auto a už nešlo vypnout,asi něco se spínací skřinkou? nevíte co se s tim dá dělat? děkuji za radu
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

To bude to blbý relé pod kastlikem spolujezdce,už se to tu stalo dvěma lidem :wink: Zkusim to pohledat a dám sem link :wink:
Odpovědět