Skubani motoru

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
Zdeněk Stránský
Příspěvky: 3
Registrován: 16 srp 2008, 10:20
Bydliště: Mladá Boleslav

Skubani motoru

Příspěvek od Zdeněk Stránský »

Zdravim. Potreboval bych poradit. Mam 1.2 33kw. Kdyz v jedu do pravotocive zatacky auto zacne hrozne skubat. Stava se to i pri prejezdu nejake nerovnosti. NIkdo nevi cim by to mohlo byt. Poradi nekdo? DIky Zdenek
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Hnuté kolo (nějakým způsobem bouchlé) nebo špatně vyvážené, vymleté ložisko nebo čepy, špatný tlumič.
Corsa C 1.2i
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

nevyváženos do zatáčky by byla od nějakých 250km/h tak myslim :lol:

pokud natočením přední nápravy autu klesá výkon tak jedině homokinetický kloub..ale mělo by to být slyšet..
25DT
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

teď mě napadá jak škubat?vynechává motor?jako kdyby se nachvíli odpojil benzín či jiskra??

Mám na Omeze podobnej problém..Občas při vibracích motoru "jiných" než obvykle, se mi uvolní konektorový spojn a vynechává teploměr.Začne lítat nahoru a dolu.
To znamená že při průjezdu pravotočivou zatáčkou ručička spadne ze 130 na 0 a při přidávání plynu se chová jak otáčkoměr..podotýkám že je to teploměr.. :lol: Já o příčině vím takže občas zvednu haupnu zahejbu s konektorem a jedu.

Ale ty musíš specifikovat o jaké škubání jde abychom se dostali k výsledku..
25DT
Zdeněk Stránský
Příspěvky: 3
Registrován: 16 srp 2008, 10:20
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Zdeněk Stránský »

Spatne jsem to asi napsal. jdo o skubani motoru. Jako by dosel benzin. Kdyz auto srovnam tak se to vrati do normalu. Jeste mi k tomu zacali litat otacky.
Uživatelský avatar
Cross27
Příspěvky: 280
Registrován: 19 úno 2009, 01:45
Bydliště: OSTRAVA!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cross27 »

Mi to dela taky i do leve zatacky, ale zatim sem neprisel co by to mohlo byt, motor po zatoceni jako by chtel chcipnout, tak jak rikas jako kdyby dochazel benzin, zkusil sem dobit baterku do plna bo subac si taky neco veme, pomohlo to asi jeden den, do zatacek zadny pokles vykonu, pekne hladka jizda. Ale pak zas uz aspon rok to dela, ale uz sem si zvykl stejne ten X12SZ pi*u jede. Takze pak nevim jestli je to normalni u tohoto chcipatka nebo zavada :P
Corsa B 1.2i C12NZ >Moje Corsa<
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

100% je to zavada tveho "chcipatka" :lol: a ze by na to mel mit vliv tvuj zesilovac to se me opravdu nezda...sice sem nasel jen udaj 300W ale to bude pravdepodobne max ze? :twisted:
ja mam taky x12sz ale s popisovanymi s problemy sem se nesetkal :wink:
Zdeněk Stránský
Příspěvky: 3
Registrován: 16 srp 2008, 10:20
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Zdeněk Stránský »

Me to obcas taky prestane delat ale jen na chvili. Ted to je ale hrozny.Premyslim jestli neni spatnej rozdelovac.
alesh114
Příspěvky: 1
Registrován: 09 kvě 2009, 11:38
Bydliště: Krnov

Cukání a škubání motoru

Příspěvek od alesh114 »

Zdravím! Po průjezdu ostřejší zatáčkou, jízdy do kopce nebo jen rychlejší akcelerace auto cuká a škube, jakoby nešel benzín do motoru a palivoměr mi ukazuje, že jsem na dně.... Vše se děje, když mám v nádrži ještě cca 10 - 15 l nebo i méně paliva.... Po chvíli vše ustane.... Když mám paliva vice, tak je vše v pohodě a auto vůbec necuká... Mám 1,2i 33kW, r.v. 96.... A ještě jedna věc.... Zkoušel jsem vyjet celou nádrž a u pumpy natankuji pouze nějakých 28 - 30 l paliva.... Víc se tam nevleze, nevím, jestli to má nějakou souvislost.... Předem moc děkuji za případné rady a postřehy.... :wink:
slouceno s jiz zalozenym topicem je zybtecne to sme davat dvaktrat by toxik-q :wink:
Mario
Příspěvky: 14
Registrován: 02 dub 2009, 21:44
Bydliště: Mnichovice

čau

Příspěvek od Mario »

čus, zkusil bych vypláchnout nádrž a vyčistit čerpadlo a plovák
Uživatelský avatar
Cross27
Příspěvky: 280
Registrován: 19 úno 2009, 01:45
Bydliště: OSTRAVA!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cross27 »

Tak už sem vyřešil problém, kde je zakopaný pes, byla to nakonec baterka měl sem starší 72Ah Varta, poslední týden mi chcípla už 4x takže se blíží konec, pučil sem si a nahodil skoro novou 45Ah a naprostá pohoda, žádné ztráty otáček, v zatáčce žádné cukání pěkně plynulá jízda i v nízkých otáčkách, prostě všude a pěkně živé, ta moje chíplina tam je už 2 roky co sem koupil auto a nepřišlo mi to že by to bylo baterkou když se vybila tak sem nabil a neřešil sem to myslel sem že těch 33Kw je fakt málo a je to normální ale tohle mě překvapilo, pos.... baterka, jak málo stačí ke štěstí... :D
upraveny vulgarismy by toxik-q
Corsa B 1.2i C12NZ >Moje Corsa<
Odpovědět