Studený motor nejde nastartovat - corsa B

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
brunclee
Příspěvky: 28
Registrován: 26 lis 2009, 12:52
Bydliště: Benešov

Příspěvek od brunclee »

Já si to taky myslim,ale velký sám mistr z servisu ted řekl že tim to nejspíš nebude,tak jsem zvědav na co přijde :) :) jeho názor mě ale stejne nebere, pokud na nic nepřijde tak zítra odpo budu mít auto zase doma a hned si to čidlo tedy zkouším a nebo rovnou koupim nový,to už mě nevytrhne.... kabely jsou nové,starý probíjeli jako kráva.....Diagnostiku mi dělali,ale zda to ovládaj tak jak maj....nic jim to neukázalo...ale před chvíli jsem si tu našel návod jak si jí udelat sám doma tim problikáním,tak si to chci zkusit...nějaká zkušenost zda to vážně tak jde? že to vybliká to číslo případné chyby...no jsem zvědav.... a tlak na vstřikování doufám prozkoušej,to je snad základ...ale nevim,jsou to odborníci všechno v těch servisech tady..... jelikož nevěřím že zítra něco najdou,tak v tom budu pokračovat dále sám a snad už se to bude blížit ke konci...
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Nejede

Příspěvek od Arci »

OK kzdopadne kod chyby vyblikas (odzkouseno, spojit zdirky A+B na diag. konektoru a zapnout zapalovani a pak uz blika kontrolka motoru) tak to sem pak hod... a uvidime... ale predpokladam ze je v haji ten snimac teploty... hlavne ho RJ neukaze jako chybu protoze snimac se tvari jako ze ma vodu na 80C a RJ mu veri a bere to jako samozrejmost... takze startuje ale strika benzin potrebnej na 80C a ne na 10C... jo jeste kdyz to natocis tak funkci aut. sitice poznas tak, ze jsou mirne zvisene otacky motoru po nastartovani a se zvisujici teplotou vody klesaj.... to jeste dystak odzkousej.... pokud to bude slapat tak je cidlo OK ale kazdopadne ho zmer!! tot vse co me zatim napadlo....
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
brunclee
Příspěvky: 28
Registrován: 26 lis 2009, 12:52
Bydliště: Benešov

Příspěvek od brunclee »

ok, všechno s radostí ještě dovyzkouším, počkám tedy co profíci odhalej,ale myslim si že nic a odpo v tom budu zase pokračovat.... všechno to jsou moc dobrý rady a všem tedy velký díky za ochotu pomoci vyřešit tento problém..... auto mám asi 2 měs z autobazaru,dovoz z Německa. Koupil jsem ho přítelkyni at má čim jezdit na Výšku a on musí začít takhle zlobit,tak doufám že se vše vyřeší a bude si ho opet konečně pořádně užívat! :) až bude tedy něco nového,písnu..... všem díky... :wink:
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

byt tebou jdu rovnou po tom snimaci teploty. je stejnej z vic oplu, mel by byt stejnej z vectry, calibry, astry, a i nekterych kadettu, takze by nemel byt problem ho splasit, novej v obchode stoji par stovek,ale je na objednani,takze nebyva hned...
brunclee
Příspěvky: 28
Registrován: 26 lis 2009, 12:52
Bydliště: Benešov

Příspěvek od brunclee »

Jasný.... možná ted i lituju,že jsem to zkusil dát do toho servisu,budou s tim delat buhví co,na nic nepřijdou a ještě to budou chtít zaplatit. snad to dobře dopadne a v klidu si na tom budu delat. Nový součástky mám ještě vždy v ten den,nejdele druhý den ráno,takže to neni problem,už jsem koukal kolik stojí. Věřim tedy že do uterý bude auto opravený...... :wink:
brunclee
Příspěvky: 28
Registrován: 26 lis 2009, 12:52
Bydliště: Benešov

Příspěvek od brunclee »

Tak jsem oplíka ráno zahránil ze servisu,tam jsou vážně nemehla,prakticky nic nezkusili a ještě mi tak rozštelovali volnoběh dementi!....auto jelo samo,jsem vubec nemusel šlapat na plyn,škrtící klapka otevřená..... ted už ok,sešteloval jsem to zpet,ale na to vůbec nemeli šahat,nechápu. Vyblikal jsem si tu diagnostiku, chybu to neukázalo žádnou,stejne jak jim tehdy v servisu... tak čekám do rána na nové teplotní čidlo,ale.....
brunclee
Příspěvky: 28
Registrován: 26 lis 2009, 12:52
Bydliště: Benešov

Příspěvek od brunclee »

Pokud by to čidlo bylo tedy vadný a motor se pak tedy tvářil že je ohřátej na 80 stupnu a ne třeba na 10, tak to by tam logicky ale stříkalo při startu méně benzínu než má,ne? Jenže mě se to při startu právě naopak ulejvá,svíčky jsou mokrý.... tak mi to nejde do hlavy...
brunclee
Příspěvky: 28
Registrován: 26 lis 2009, 12:52
Bydliště: Benešov

Příspěvek od brunclee »

A ještě se zeptám, motor C12NZ má už hydraulický zdvihátka na ventilech a tak se doštelovávaj samy a nebo má smysl to rozebrat a měrkou si to doštelovat sám,těsnost ventilů...? díky.... mě víko nešlo včera sundat, někdo to přilepil zřejmně hermetikem,tak jen jestli má smysl si to sundat jelikož tam je co štelovat...ale pokud to má hydraulický zdvihátka.......?.... :shock:
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

C12NZ hydraulicka zdvihatka urcite ma :wink: vcera sme tu hlavu s Arcim meli pred sebou a vyndavali z ni vackovou hridel... dle meho tam neni co nastavovat :roll:
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

brunclee: Podle mě tvůj závěr není správný. Jak už jsem psal. To, že jsou svíčky mokrý neznamená, že tam jde moc benzínu.
Když ti přešmiknu kabely ke svíčkám u funkčního auta, taky to nechytne a bude to za chvíli uchcaný.
Já to vidím tak, že je kvůli čidlu špatná směs a když to hned nechytne a ty delší dobu startuješ, jde tam delší dobu benzín, který pak cítíš a je vidět i na svíčkách.
Předpokládám, že startuješ bez plynu..?
Psal jsi totiž, že plynem udržuješ motor před chcípnutím..
brunclee
Příspěvky: 28
Registrován: 26 lis 2009, 12:52
Bydliště: Benešov

Příspěvek od brunclee »

Ok :) a co kdyby tam byl nalitej špatný olej, nemohl by nějak ty hydraulický zdvihátka zašpinit či omezit trochu v jejich funkčnosti? já jen tak teoreticky, už vymejšlim všechno možný čim by to mohlo být :roll:
brunclee
Příspěvky: 28
Registrován: 26 lis 2009, 12:52
Bydliště: Benešov

Příspěvek od brunclee »

Robin: ok, děkuji za vysvětlení, v tom případě na tom něco bude a myslim si že to tedy bude tim, tak tak, startuju bez plynu a pak jen musim ruzne jemne přidržovat plyn aby nechcíplo...... Tak pokud se maji věci tak, tak si mi zase dal aspon naději a už se těšim až zítra vyzkoušim nové čidlo..... díky moc :wink:
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Já se taky těším :) Snad to tím bude, jinak nevím. Máš svatou trpělivost, tak by jsi si to zasloužil. Škoda, že nemáš v okolí nějaký dobrý servis.
brunclee
Příspěvky: 28
Registrován: 26 lis 2009, 12:52
Bydliště: Benešov

Příspěvek od brunclee »

Díky, nezbývá mi nic jiného než trpělivý být no.... já nemám rád když na něco nemužu přijit ale s vaší pomocí už určitě bude brzy happy end! :banan: Servisů tu je několik,ale kde už jsem byl,tak mi pokaždý jen něco zku.... :kladivo: Mám ještě renault 19, 99 kw v tuningu,ale co mi tady v servisech už s tim dokázaly napáchat..... všechno už mám na něm dělaný uplne sám....ale tohle malý hezký autíčko mám teprve 2 měs,tak se s nim teprve seznamuji,ale snad zase bude supr! :wink:
brunclee
Příspěvky: 28
Registrován: 26 lis 2009, 12:52
Bydliště: Benešov

Příspěvek od brunclee »

Člověk by rozebíral pulku motoru a teplotní čidlo to vyřeší!! :) Nádhera,suprrrrrrrrr!!!! :) díky moc chlapi!! Buhví kdy bych se sám k čidlu teploty rozhoupal!:) Aspon je tam ted všechno nový, i tak to bylo potřeba a na závěr to nejlepší a můžu vyrazit! :lowrider: Všem ještě jednou díky za všechny dobré a okamžité rady, všichni jste The Best! :potlesk2: díky!:)
Odpovědět