Zpomalovaci prah = vypadek zvuku

Pacienti přes muziku se konečně dočkali
Lecam
Příspěvky: 25
Registrován: 10 úno 2010, 15:28
Bydliště: Brno

Zpomalovaci prah = vypadek zvuku

Příspěvek od Lecam »

Buenos dias, mam otazecku. Vynechava mi zvuk radia (Original Grunding CAR 200) a zjistil jsem, ze vhodnym pootocenim zesilovaciho kolecka se obcas nektery repro chytne. Blbne to pri radiu i kazete, takze antenou ci signalem to asi nebude. Ja mam podezreni na to zesilovaci kolecko. Avsak moznosti je vic jako zlomene draty, vadne repro a kdo vi co jeste.
Otazkou je, zda-li se uz nekomu neco podobneho prihodilo a co to vyresilo. Zkousel nekdo rozebrat tohle radio?
Dik za pomoc.
Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 266
Registrován: 15 srp 2008, 13:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gringo_Joe »

uvnitr radia je potenciometr, kdyz se zanese prachem a bordelem, dela to pak vypadky zvuku.. Horsi je, ze takovy, jaky je v radiu asi sehnat nepujde..
Pokud ti zpomalovaci prah dela vypadky radia, muze byt mozna problem i jinde. Pokud se aspon trochu v elektrice vyznas, tak to muzes zkusit rozebrat, mozna je tam nejaka na prvni pohled viditelna zrada
Corsa B 1.0 12V 1998
Lecam
Příspěvky: 25
Registrován: 10 úno 2010, 15:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od Lecam »

Prave ze tomu rozumim jak koza petrzeli. Ja sem akorat vyndal radio a zjistil, ze tam na konektorech nic nezjistim. Pak jsem zkusil odcvaknout predni celo, ale zastavil me prave ten potenciometr asi. Takze sem to vratil. Jako nedelaji to jen zpomalovaci prahy, ale i doury a nerovnosti, avsak nekdy to proste nejde vubec a nekdy pomuze hodne dlouho tocit se zesilovacim cudlikem. Takze tak no :o/ To asi zkusim rozkuchat ... prinejhorsim koupim nevy naky. Ale jeste pred vykuchanim asi omrknu i pripojeni repro ve dverich.
Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 266
Registrován: 15 srp 2008, 13:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gringo_Joe »

jj, opticky to prover, bylo by uplne nej to zkusit treba v jinem aute (Corse, astre, atd)..
Corsa B 1.0 12V 1998
Uživatelský avatar
Kubina
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 983
Registrován: 22 čer 2008, 22:33
Bydliště: Kladno/Louny/Praha-Zapad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubina »

ja bych to resil asi koupi lepsiho radia.. :wink:
Za oknem padá sníh,v garaži smrdí líh.Všechno odmastit vyleštit motor,přemýšlim nad tim,jak udělat prostor.Všechno je venku,leští se leští,venku zas snih pěkně sviští.To je teda vděk,už se šteluje podvozek.Chybí dodělat pár vad,už mě čeká Tuning kap..:-D
Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 266
Registrován: 15 srp 2008, 13:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gringo_Joe »

hm.. a jestli ma treba chrobalive draty pod palubkou, tak vyhodi penize;-)
Corsa B 1.0 12V 1998
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

zkusil bych to prostříknout kontaktolem a očistit(pokud to pude, jetšě sem to neměl ani venku)
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Lecam
Příspěvky: 25
Registrován: 10 úno 2010, 15:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od Lecam »

hmmm .... opticka kontrola ma zasadni hacek v tom, ze naprosto netusim, jak rozdelat stredovy panel v aute .... dvere rozebrat ... coz o to, ale ten panel ... Nevite kolik a kde jsou naky sroubky ci naky zaklapavaci packy apod.? a kudy tak +/- ty draty vedou ... za palubkou, nebo jen pod kobercem ci neco horsiho?
Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 266
Registrován: 15 srp 2008, 13:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gringo_Joe »

ten stredovy panel kasli, to bys mel moc prace, staci rozdelat repro ve dverich a vytahnout radio, draty pak staci premerit piskaci zkouseckou..
Corsa B 1.0 12V 1998
Lecam
Příspěvky: 25
Registrován: 10 úno 2010, 15:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od Lecam »

Jen pro ujisteni .... vyndam radio, rozdelam dvere, odpojim repraky, a dal?
a) Pripojim jeden konec k jednomu a druhej konec toho sameho dratu k druhymu kabliku zkousecky (ten jeden je v konektoru v kastliku po radiu, takze?).
b) Pripojim jeden drat na jeden a druhej drat na druhej (.... asi taky moc ne).
c) necham se podat ...
Sorry ze jsem elektricky analfabet.
Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 266
Registrován: 15 srp 2008, 13:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gringo_Joe »

do repra vedou dva draty, rekneme cerny a hnedy, zakoncene v jednom konektoru.. V zasuvce pod radiem je take nekolikapinovy konektor. Je treba zkusit zkouseckou piny z konektoru v radiu (podle zapojeni)

Nejdrive jeden drat, pak druhy.. Kdyz oba OK, opakovat to same na druhem repru. Pokud OK, je cas na nove radio. Alternativne je mozne taky zkusit jine radio a pustit, pripadne zkusit procistit konektory kontaktolem..
Corsa B 1.0 12V 1998
Lecam
Příspěvky: 25
Registrován: 10 úno 2010, 15:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od Lecam »

to Gringo: Diky za nacrtek. Moc mi pomohl.

Toz jsem to rozdelal, promeril pravou stranu (nejcasteji vypadava) a zjistil ze draty jsou ready, ale pokud je treba jen zlomeny, tak jen zrovna mohl proste kontaktit. No načež jsem to zapojil zpět a ve výsledku už hraje pouze levy reprak. Ale tedy ty draty co tam byli jsou obaleny cimsi, co mozna kdysi byla buzirka. Takze zacinam spise podezirat vedeni a mozna i repro. Bohuzel me nenapadlo vyzkouset repro samotné, když jsem to měl rozdělany. K tomu se mi povedlo slusne zprasit par dalsich veci, takze sikula a kriticky den k tomu. Mimo jine, jak se sundavaj klicky od stahovani oken?
Ale zpet k audio soustave. Jak moc narocna (s ohledem na mou nemehlovost) je vymena vedeni od radia do dveri? Musi se rozkopat panel?
A toz tak. Na misto 1,5 repraku hraje 1, plast u praveho zpetneho zrcatka onemocněl a zadni odstrikovac porad nic. Tomu rikam uspesne odpoledne.
Lecam
Příspěvky: 25
Registrován: 10 úno 2010, 15:28
Bydliště: Brno

Toz znova

Příspěvek od Lecam »

Toz sem to znova rozdelal a zjistil toto: Repro po prostriknuti olejickem stale nejde. Draty jsem zkousel uz predtim a zkousecka piskala, takze asi vedou, ale odpor jsem nemeril. Reprak jsem dnes zkousel bokem a hraje, ale nevim jestli nema vyssi odpor ci neco nez te druhy.
Takze otazka zni: co byste vcil zkusili lidicky? Vymena dratu? Nebo da se nejak provizorne nathnout drat na vyzkouseni? Diky za radu.
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

a co takhe zkusit jestli ti vede napětí od rádia do pinu(kulatej konektor) ve dveřích a pak dál...zkus zahejbat
nebo klidně nemusíš měřit napětí jen inpedance (odpor) by neměla klesnout (při vyplém rádiu)
viděl bych to na pin ve dveřích
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

bude to na 90% pin a 10% dávám kostce ISO konektoru u rádia

vem slabej šroubovák a piny trochu odehni a prostříkni kontaktorem
Odpovědět