Corsa B, rrrrrrčení v motoru od strany řemenu

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
Dr.Gaga
Příspěvky: 1
Registrován: 30 čer 2010, 20:58
Bydliště: Stockholm - Älvsjö

Corsa B, rrrrrrčení v motoru od strany řemenu

Příspěvek od Dr.Gaga »

Ahoj.
Tak jsme se usnesli, že koupíme auto a jeli jsme se podívat do Českých Budějovic na Corsu. Koupili jsme ji, pěkné auto, motoricky v pořádku, kosmetické vady. Auto je v litrovém Ecotecu 40kW, příjemné, není to žádný žebřiňák. Sem tam něco povrzne, jeden růžek dveří začíná trochu reznout + 2 ďubky 1mmx1mm na kufru. Najeto údajně necelých 90 tisíc km, stavy plastů a interiéru odpovídají, prý to neměl v ruce žádný bazar. Za posledních 6 let je doloženo, že se s ním najezdilo 30 tisíc km. Vyměněn EGR ventil, dutá vačka vyměněna za plnou, nové kapaliny a filtry měněny na podzim (cca 2-3 před tisíci km).
Byly jsme upozorněni na občasné ťukání v motoru, které se ovšem neprojevilo ani při důkladném tůrování motoru, ani při jízdě na plný plyn. Cestou do Prahy (150km) se zhruba od půlky začalo ozývat pravidelné ťukání či tikání z motoru. Napřed při přidávání více plynu a zřídka. Cestou se to zhoršovalo, bylo to četnější. Po příjezdu do Prahy je to prakticky furt. Ozývá se to spíše z levé strany motoru, od kladek. Frekvence je poměrně vysoká, odhadem tak 8-10x za vteřinu (a také závislá na otáčkách motoru, nikoli však převodovky/auta, trochu jako kadle kadle, akorát ne tak silně). Otázkou je, co by to mohlo být? Popřípadě jak drahá a časově náročná je oprava. V pondělí mám s tím autem odjet do Švédska a němělo by mě nechat ve štychu... Řemen vypadá nový či zánovní...
Opel Corsa B 1.0 12V, 1998
Uživatelský avatar
kevi
Příspěvky: 1
Registrován: 24 dub 2010, 11:57
Bydliště: nitra

Příspěvek od kevi »

to iste mam ja. zacalo mi to robit minuly tyzden.su to rozvody konkretne ta kladka ked pridas tuka to rychlejsie ako ked stojis na mieste...vymeda by sa mala mestit do 200eur , vymenit to co najskor a jazdit co najmenej.
sajrajt
Příspěvky: 35
Registrován: 20 led 2009, 09:00
Bydliště: PLZEŇ

Příspěvek od sajrajt »

Hmmm rozvody, tento typ motoru má řetěz....
tony
Příspěvky: 66
Registrován: 04 zář 2007, 19:49
Bydliště: chodov

rozvody

Příspěvek od tony »

jo, tento typ ma retez a ten je napinan kladkou a tlakem oleje. to zavisi na otackach. a pomerne brzy se opotrebuje, to jsem se docetl zde na foru. klidne mne opravte, jestli jsem napsal nesmysl.
Odpovědět