El. zařízení při první poloze klíčku

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Odpovědět
Uživatelský avatar
noubody.
Příspěvky: 16
Registrován: 22 čer 2010, 15:56
Bydliště: Třešť
Kontaktovat uživatele:

El. zařízení při první poloze klíčku

Příspěvek od noubody. »

Čuz Corsáci :). Zajímají mě všechny spuštěny el. zařízení na první polohu klíčku.

A to proto, že kámoš mi bude zapojovat woofer a zesík - já těm kabelům a všemu vůbec nerozumím (snad jen zatím) - a dal mi úkol tohle zjistit. Poradí někdo :?:
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maro »

Čau.. pokud vím a já to tak mám, tak woofer se zesíkem se nezapojují na první otočení klíčkem.. to by si musel tahat dráty z pojistkové skříně.. což je nesmysl, akorat ji budeš zbytečně zatěžovat. Woofer a zesík mají samostatnej okruh napájení.
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

myslim si ze je to jedno jelikoz kdyz koupis kabely (since) k woofru do kufru je mezi nema spinaci kabelů to znamena ze si ti hudba zapne zapnutim radia. Druha moznost je to zapnout na napeti radia ikdyz tam je to slozitejsi jelikoz to jde udelat tak i tak, ale asi bych na miste tveho kamarada nebyl linej a kdyz si mysli ze umi zapojit muziku nemel by byt pronej problem na pojistkach si zmerit kde napeti je a kde ne.. mas to i na vicku od pojistek kde se spina klickem (KL.) ikdyz to je podle me az na druhou polohu pri zapnutych kontrolkach...
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maro »

Styxxy: ty sinche jsou sice napojeny na radio.. ale to jsou jen signálové.. to nemá s pojistkama nebo otočením kličkem nebo se zapínáním radia nic společného.. jelikož sinche zapojuješ do radia. Přece když zapojuješ woofer a zesik.. tak taháš + kabel přímo od baterky samožřejmě s pojistkou a - kabel co nejblíže zesilovači , tudiž bereš někde z kastle kostru.. a k tomu není potřeba pojistková skřín (i tak je to nesmysl přes to tahat). Když už, tak si udělat tlačítko na zapínání tak.. že na zesíku je většinou plus (+) , rem (remote tuším) a minus (-), remote a + se propojují, aby byl zesík aktivní, takže z toho bych si vyvedl dráty dopředu k palubce a na to napojil tlačitko, protože přes to skoro žádnej proud neteče. Ještě jedna možnost, že napojíš remote na radio, radio by mělo byt na tohle dělané, ale nemusí, mělo by mít na to výstup a potom se ti zesík bude spouštět hned jak zapneš radio. A pak taháš signálové kabely z radia do zesíku. Potom další kabely přímo na woofer a máš hotovo.
Uživatelský avatar
noubody.
Příspěvky: 16
Registrován: 22 čer 2010, 15:56
Bydliště: Třešť
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noubody. »

Stejně by mě zajímalo, esi někdo nevíte, coe puštěny při tý první poloze :). Pak dam info, jak to zapojil a kdyžtak to ohodnotíte ;) :).
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

=)

Příspěvek od MAMBO »

Mi se zapina radio až při druhe poloze spolu se vším tak nevím...
Corsa B 1.0 5 dveř
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

maro tim od radia na sinc jsme mel na mysli tusim ze rem ktery ti zapne zesik preci
Uživatelský avatar
noubody.
Příspěvky: 16
Registrován: 22 čer 2010, 15:56
Bydliště: Třešť
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noubody. »

Tak to mám zapojené. Jen zběžně - Rádio Sony Xplod + woofer Xplod + zesík mutant 2kanál.
Napájení přímo, zapnutí zesíku a wooferu přes spínací páčkové tlačítko (přes remote kabel). Umístění vedle tlačítek na mlhovky, chtělo by to něakou krytku jak ve filmech a vždycky to zapnout.. Nad to udělám nálepku Bass Boost.. Líbí se mi to, hraje to hezky :). Samozřejmě pojistky apod.

Nějaké připomínky k připojení?
Odpovědět