Rozvody Corsa B 1.2 8v

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
severa90
Příspěvky: 120
Registrován: 23 čer 2010, 15:53
Bydliště: Ústí nad Labem

Rozvody Corsa B 1.2 8v

Příspěvek od severa90 »

ahoj lidicky...mam takovej problem..potrebuju vymenit termostat a bohuzel sjem se doslechl ze musim sundat rozvody :cry: vzivote jsme to nedelal ale jinak vetsinu technickejch veci jsem na autech uz delal..myslim si ze v zrucnosti problem nebude spis bych potreboval nejaky navod,nejaky tech.popis ci tak neco..na intermetu jsem nic nenasel tak se obracim na vas :D dekuju za rady zdar cozaci :)
zbesila corsa---c20xe
bubu99921
Příspěvky: 5
Registrován: 29 kvě 2010, 14:11
Bydliště: Slovakia

Re: Rozvody Corsa B 1.2 8v

Příspěvek od bubu99921 »

severa90 píše:ahoj lidicky...mam takovej problem..potrebuju vymenit termostat a bohuzel sjem se doslechl ze musim sundat rozvody :cry: vzivote jsme to nedelal ale jinak vetsinu technickejch veci jsem na autech uz delal..myslim si ze v zrucnosti problem nebude spis bych potreboval nejaky navod,nejaky tech.popis ci tak neco..na intermetu jsem nic nenasel tak se obracim na vas :D dekuju za rady zdar cozaci :)
Poviem ti takto kamarade...... je to uplne jednoduche... ja som isiel menit tiez termostat a ked som zistil ze musi ist dole rozvod tak ma skoro porazilo lebo som ho mohol hned vymenit a mohol som mat pokoj na dusi.... ale tak ako si pamatam.... tak daj dole ten cierny kryt... je to na niekolkych sroboch.....potom odmontuj to odzubene koleso zo je hore na vackovom hriadeli.... ALE DAVAJ POZOR.... NA TYCH ROZVODOCH SU ZNACKY TEDA TAKE ZAREZY.... JE TO PISANE AJ V KNIZKE AKO NA TO....... musis dat pozor ako sa to ma nastavit ten rozvodovy remen vzhladom na remenicu a vackovy hriadel..... ja som to v tej knihe vsetko nasiel.... a co sa tyka vymeny myslim ze jednoduchsie rozvody som este nemenil.... potom aby si dal dole ten remen je tam napinacia kladka... .tak ked sa na to pozeras zo spodu teda zboku...tak tam trci na tej kladke ako keby take ramienko z dierkou... .kam ked pichnes klinec alebo nieco take tak to kladku povolis.... da sa zaaretovat v polohe nenapnutej... mala by tam byt este nejaka dierka oproti ked to tiez pichnes..... nooo hadam ti to trochu pomoze..vsak uvidis..... LEN NEZABUDNI NA POLOHU REMENICE A VACKOVICE :DD
Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 230
Registrován: 18 dub 2008, 19:49
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Re: Rozvody Corsa B 1.2 8v

Příspěvek od Pepino »

No chci to udělat u své 1.4 taky ale mám trochu obavy :D
Corsa B 1.4 (44kw/60hp) X14SZ r.v. 1996 Red & Black

Red & Black
Odpovědět