Tvrde perovanie (tlmice)

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Uživatelský avatar
Jano
Příspěvky: 111
Registrován: 25 srp 2007, 20:50

Příspěvek od Jano »

Takze to asi bude tym, ze corsy su proste take. Ja by som najradsej asi kupil nejake kvalitne tlmice a struny, a namontujem si ich sam. To bude asi najlacnejsie riesenie. Len ktovie ci to pomoze. Radsej si to este dam skontrolovat v servise, ze ci ta vymena vobec nieco da.
A ked nie, tak sa prestahujem do Nemecka. Tam nerovne cesty niesu :D . Ani na Slovensku to nieje zle, ale ja bohuzial byvam v Polsku, a tu su cesty hadam horsie nez na Ukrajine :wink:
Opel Corsa B 1.0 12V '98
Uživatelský avatar
Jano
Příspěvky: 111
Registrován: 25 srp 2007, 20:50

Příspěvek od Jano »

Ahojte znovu.
Ten problem ma este stale sprevadza. Bol som s tym v servise, kde mi to dali na taku vybrujucu masinu. Povedali ze tlmice su v poriadku. Mne sa ale tie vybracie zdali male na to, aby to otestovali. Ale struny skontrolovat nevedia.
Vcera som si ale vsimol jednu divnu vec. Auto bolo v zadu nalozene. Trochu kleslo(ako kazde). Zatazli som sa nan v zadu a rozhojdal ho. Ked bolo auto v dolnej pozicii, tak som mal pocit, ze struny su nadoraz. Nieco ho tam brzdilo. Ale neboli este celkom stlacene. Ako by to tam blokovalo nieco ine. Neviete co by to mohlo byt? Zeby nevhodne tlmice?(z ineho modelu auta?). Akoby isli na doraz skor, ako by mali. Alebo sa tam da nieco nastavit? Poradte mi este prosim.
Dakujem
Opel Corsa B 1.0 12V '98
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

ZKUS JEŠTĚ DÁT ZADEK DOVZDUCHU ALE MUSÍŠ OBĚ STRANY!
MUSÍŠ ZA PRAHY,TO JE DŮLEŽITÝ.AŽ BUDOU KOLA V LUFTU TAK HÝBEJ DOSTRAN KOLEM I NÁPRAVOU.MŮŽE TO BÝT OLOŽENÍ NÁPRAVY V SILENTBLOCÍCH NA KAROSERII.
ALE ZASE ŘÍKÁŠ ŽE TLUMIČE SE PLNĚ NEZMÁČKNOU,...???TAK JEDINĚ LISUJEŠ VEJFUK MEZI NÁDRŽ A NÁPRAVU,NEBO FAKT DÍLY Z NEJAKY... :zalez:
Uživatelský avatar
Jano
Příspěvky: 111
Registrován: 25 srp 2007, 20:50

Příspěvek od Jano »

Neviem ci tlmice sa celkom nezmacknu. To sa neda vidiet. Struny este niesu celkom znacknute, a auto uz nizsie nechce zist. Mozno prave tie tlmice to blokuju. Nemyslim si ze je to vyfuk.
Opel Corsa B 1.0 12V '98
Uživatelský avatar
Jano
Příspěvky: 111
Registrován: 25 srp 2007, 20:50

Příspěvek od Jano »

Vymenil som tlmice, a je po probleme :lol: . Chodil som po roznych servisoch, a v kazdom mi povedali nieco ine.Nikto to nevedel poriane identifikovat. To ze su to tlmice, mi poradil mechanik, ktory moje auto ani len nevidel. Stacilo mu opisat ako sa to chova :-). Nieje mechanik ako mechanik.
Teraz mam zase iny problem. Nieco mi v motori klepe. Asi ventily, ale ich nastavenie je vraj hydraulicky riadene. A oprava je drahsia. Nemate s tym niekto nejaku skusenost? Dakujem.
Opel Corsa B 1.0 12V '98
Uživatelský avatar
Luky
Příspěvky: 25
Registrován: 28 kvě 2008, 18:09
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luky »

Tak dneska jsem poprvé vytáhl corsu na delší cestu po dálnici Prostějov - Brno a kdo zná,tak ví jak je to cesta hrbolatá ,lepená a skládaná...

Tak se chci zeptat ... tlumiče mám v pořádku... když auto rozhoupu,tak se hned uklidní.Když to ve městě osolim v zatáčce,tak se ani trochu nenahne,prostě to sedí jak vosa no bonbóně... Ale když jsem jel po té sračce které říkají rychlostní komunikace,tak jsem cítil všechny hrboly...
Auto je z Německa... že by měl předchozi majitel nějaky tužši tlumiče na dobry silnice? Nebo je u corsy takový podvozek... jako nebylo nic extra strašného,po chvíli už jsem to ani moc nevnímal... Tu cestu znám jenom favoritem a co si pamatuju,tak to bylo stejny nebo snad i trochu lepši... ale čekal jsem trochu rozdill...
Dik za rady 8)
Opel Corsa C 1.2 16V, Z12XE, rv2001
hazmec
Příspěvky: 26
Registrován: 08 říj 2007, 09:03
Bydliště: Brno

Příspěvek od hazmec »

Lidi vy naděláte, buďte rádi že máte lehkej benzíňák, jezdím s Corsou B 1,7D a s těžším motorem je Corsa opravdu tvrdá, je cejtit s origo 14 GSI liťákama každá díra. Nechával jsem si v lednu měnit zadní tlumiče - je fakt že levný GM z rychlého servisu (1610 s pracou), ale i tak moc rozdíl ve "změkčení jsem nepozoroval. Tlumiče jsem si nechal před měsícem v akci za kačku prověřit, a jsou celkově OK. Přítelkyně má 5tidvéřo Bčko 1,2i (33kW) r.v.97 na 13 liťákách a proti mému je výrazně měkčí. Dost ale dělá profil gum - v zimě tam měla 145 na 80 R13 na plecháčích a bylo to jako na matračce.
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi Elegance Z17DTH 2/05 , OPCOM k dispozici
Corsa B 1.2i 33kW 5dv r.v. 97
---------------------------------------------------
bývalo : Corsa B 1.7D 44kW 3dv r.v.97 - moje
Uživatelský avatar
Luky
Příspěvky: 25
Registrován: 28 kvě 2008, 18:09
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luky »

No s těma gumama je to fakt...čim širší,tam horší... jinak se jen ptám... zajímá mě to...
Opel Corsa C 1.2 16V, Z12XE, rv2001
Uživatelský avatar
andre.fuchs
Příspěvky: 317
Registrován: 30 led 2007, 21:13
Bydliště: Příbram

Příspěvek od andre.fuchs »

Jan Pataky: máš asi vytahanej rozvodovej řetěz,pak to dělá věší rámus a klidně ti může o zub přeskočit
Uživatelský avatar
Jano
Příspěvky: 111
Registrován: 25 srp 2007, 20:50

Příspěvek od Jano »

Corsa je celkovo tak trochu tvrdsie auto. Mozno mas plynove tlmice. Moc sa v tom nevyznam, ale pocul som ze Plynove su tvrdsie(sportovejsie na rovnu vozovku) nez klasicke olejove.

Luky píše:Tak dneska jsem poprvé vytáhl corsu na delší cestu po dálnici Prostějov - Brno a kdo zná,tak ví jak je to cesta hrbolatá ,lepená a skládaná...

Tak se chci zeptat ... tlumiče mám v pořádku... když auto rozhoupu,tak se hned uklidní.Když to ve městě osolim v zatáčce,tak se ani trochu nenahne,prostě to sedí jak vosa no bonbóně... Ale když jsem jel po té sračce které říkají rychlostní komunikace,tak jsem cítil všechny hrboly...
Auto je z Německa... že by měl předchozi majitel nějaky tužši tlumiče na dobry silnice? Nebo je u corsy takový podvozek... jako nebylo nic extra strašného,po chvíli už jsem to ani moc nevnímal... Tu cestu znám jenom favoritem a co si pamatuju,tak to bylo stejny nebo snad i trochu lepši... ale čekal jsem trochu rozdill...
Dik za rady 8)
Opel Corsa B 1.0 12V '98
Odpovědět