Corsa B 1,4 16v NA PRODEJ

1993-2004

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Petr73
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2010, 13:41
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Corsa B 1,4 16v NA PRODEJ

Příspěvek od Petr73 »

Auto je na prodej cena 27500,- Petr.vodsedalek@seznam.cz nebo 775696010


Ahoj před několika týdny jsem se stal také majitelem Opela Corsy a tudíž bych se rád začlenil mezi Vás na CC.
už čtvrtým rokem jezdím ametérské závody všeho druhu s Vozem Opel Kadett X14XE (jediný o kterém vím - přestavba motoru trvala cca půl roku) a dále vlastním ještě s tátou na půl škodu 110R kupé.
Krátce k autu
jedná se tedy o motor x14xe ročník 1999 třídveřová kastle edice OPEL 100 , auto má najeto lehce pod 130 000 se serviskou vyplněnou do cca 100 000km takže se tomu dá poměrně dobře věřit.
Co se výbavy týče jsou tam 2 airbagy, ele přední okna., ABS, servo, řadičku v kůži,origo autoradio,interier komplet mikroplyš a velice zachovalý + něco co jsem určřitě zapoměl

corsa trpí začínající korozí - klasické puchýřky na třetích dveřích kolem stěrače, a z nějakého duvodu velmi zřídka dky funguje dispej na vršku palubky který má zobrazovat, hodiny, radiovou stanici, teplotu atd (kdyby někdo věděl napište funguje to jenom když jsou zhlaslá světla....

Auto jsem si koupil za učelem každodenního ježdění především do práce
časem bych rád alu kola případně nižší pružiny (štelovací Koni sport mi stačí v kadettu :o))

autop je jinak naprosto v originálním stavu bez jakých koliv uprav pouze jsem nandal duralový podložky pod kola předek 15mm každá strana, zadek po 17ti mm.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Petr73 dne 04 kvě 2013, 17:33, celkem upraveno 1 x.
Petr73
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2010, 13:41
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr73 - Corsa B 1,4 16v

Příspěvek od Petr73 »

.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Petr_Corsa A+B
Příspěvky: 459
Registrován: 17 čer 2010, 15:03
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr73 - Corsa B 1,4 16v

Příspěvek od Petr_Corsa A+B »

Ahoj Petře,

pěkná Corsa se zdá, něco málo úprav by jí neuškodilo, dolu bych jí poslal určitě, taky kolesa a jinak mrkni na spodek a kdyžtak přestříkej a taky dutiny, ať Ti vydrží. Co píšeš o tom TID displeji, nemáš štelování intenzity osvětlení přístrojovky přeštelované na minimum, to by mohl být celý problém, je to hned pod ovladačem světel, mrkni na to.

Pusť se do ní, jako základ máš slušný.
Petr
Corsa A 1.2S 1986 READY TO GO // Corsa B C16XE GSI 1994 READY TO GO AS WELL
---My Cars---
Obrázek Obrázek
Petr73
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2010, 13:41
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr73 - Corsa B 1,4 16v

Příspěvek od Petr73 »

Měl bych dotaz na zkušenější - je normální že při běžné klidné jízdě 15km trasy 2x denně je spotřeba kolem 8 litrů ? Když jsem auto kupoval čekal jsem tak o litr méňě i kadett s tim motorem jezdí kolem sedmi litrů. jinak auto trochu pocukává při nižších otáčkách a špatně padá volnoběh hlavně když je motor studený teda-měnil jsem svíčky filtr a kontroloval funkci krokáče ale žádná změna. napadá někoho něco?
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Petr73 - Corsa B 1,4 16v

Příspěvek od jamal.jefries »

s tim padánim otáček za studena mam taky problém (x14sz) ale nepřišel sem na to co to dělá....ale dělá to jenom v zimě v létě je to úplně v pohodě :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Petr73 - Corsa B 1,4 16v

Příspěvek od Gooder »

Souhlasím s Petrem, pár úprav by si zasloužila :mrgreen:

K tomu škubání, tohle mohou dělat také kabely od svíček ;)

Ta spotřeba mi na těch 15km přijde normální. Já s X14SZ jezdím mezi 7-8litry dlouhodobě, takže si myslím, že u toho 16V to je na krátké trasy i docela normální. Jinak se prý dá jezdit s tímhle motorem klidně i pod 7litrů.

Nižší pružiny můžeš dát max do -40mm na seriové tlumiče, pro větší snížení je potřeba i sportovních tlumičů. Já momentálně Koni sport na Corse mám, tu levnější variantu, kde je pevné snížení s tuhostně stavitelným předkem a jsem plně spokojen. Ale je tu spousta lidí, kteří jsou spokojeni i s podstatně levnějšími podvozky ;)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Petr73
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2010, 13:41
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr73 - Corsa B 1,4 16v

Příspěvek od Petr73 »

no mě spíš překvapilo že stejnou spotřebu mám s kadettem a to v tom jsou počítaný i závody. Jak jsou na tom se spotřeba třeba ty litrový tříválce ?

Jinak koho to zajímá tady je odkaz na vlákno o kadettu:
http://www.racingforum.cz/viewtopic.php ... &start=150
Soni
Příspěvky: 221
Registrován: 01 dub 2008, 16:07
Bydliště: Breclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr73 - Corsa B 1,4 16v

Příspěvek od Soni »

Tak ja se svou litrovkou jezdim do 6 l benzinu kombinace město a okresky.Většinou je ta spotřeba tak 5,5.
Petr73
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2010, 13:41
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr73 - Corsa B 1,4 16v

Příspěvek od Petr73 »

já jezdim převážně teda jenom do práce to je po okreskách + sem tam po městě a tak jednou za měsíc delší cesta takže myslíš že je reálný jezdit takhle za 6 litrů s tim litrem jo ? Tak přemejšlim že bych to asi vyměnil za corsu v litru no...
Smithy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1157
Registrován: 08 srp 2008, 19:50

Re: Petr73 - Corsa B 1,4 16v

Příspěvek od Smithy »

je a uplne v pohode
ex Blitz C'Mon B

ex Bimmer E46 Coupe

now Cinquecento 0,9T
Uživatelský avatar
Petr_Corsa A+B
Příspěvky: 459
Registrován: 17 čer 2010, 15:03
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr73 - Corsa B 1,4 16v

Příspěvek od Petr_Corsa A+B »

Ahoj Petře,

nechci Ti tady z toho dělat debatu o spotřebě, ale 8 litrů se mi zdá dost, já jsem na 8mi litrech s C16XE (80 kW) a to jí občas i šlápnu pod krk, tedy skoro pořád... Když se hodně kontroluju, tak jde na 6 litrů, jezdím s ní občas také do práce a to je 32 km jedna cesta, okrsky / dálnice / město.

Jinak rozhodně bych X14XE neopouštěl kvůli spotřebě, zkus ještě napojit na diagnostiku, zkontroluj stav výfuku a lambdu, rozhodně bych proměřil kabely ke svíčkám. Píšeš, že filtr jsi měnil, to předpokládám, že máš na mysli vzduchový filtr, no to je dobře, ještě je důležité, jak je na tom olej a olejový filtr, aby tam nebyla nějaká černota... Jinak olej musíš dolývat, nebo Ti ho motor nebere?

Jinak, ono se to strašně špatně radí přez internet, nikdo z nás Ti neřekne žádný moudro, když ten motor neslyšíš, nemůžeš omrknout... Navíc na spotřebu má vliv tolik věcí souvisejícíh s autem, i brzy a kola mají svou roli.

Petr
Corsa A 1.2S 1986 READY TO GO // Corsa B C16XE GSI 1994 READY TO GO AS WELL
---My Cars---
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
knedlik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 741
Registrován: 04 úno 2009, 09:38
Bydliště: u liberce

Re: Petr73 - Corsa B 1,4 16v

Příspěvek od knedlik »

pekna, kdyz do toho tid displeje prastis tak zacne fungovat? pokud jo tak klasika prepajet konektor oplaci tam udelaly trosku studeny spoje chuligani :D
corsa B c12nz sport, zběsilých 45PS + KN filter ;-D
astra F x17dtl + IC-75PS, astra F 1.7 tds combi německo-japonskej pracant- zůstaly v rodině;;
astra G 1.7 DTi-ex; astra H caravan 1.7 cdti-ex;
GIV kombík TDI-PD, Honda VTR 1000 Firestorm V2 90°
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr73 - Corsa B 1,4 16v

Příspěvek od petanek192 »

to bych radeji jezdil za 8 nez tim trivalcem tata mel ten liter 10 let a pohoda ten koupil x12xe je to zivejsi ale zaplatpanbuch to ma aspon 4 valce ... x14xe je super motor nic nemen spis to vyres ....do 7mi to musi jezdit si myslim ja mel corsu sport x14xe ale moje spotreba ti sebevedomi nezvedne :-) proste na spotrebu nekoukam nezajima nejak sem si zvikl kolik to zere a pocitam stim jo hlavne jezdit ted s nafetou takze pohota uplna
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
Petr73
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2010, 13:41
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr73 - Corsa B 1,4 16v

Příspěvek od Petr73 »

no jde o to že se spotřebou 8 můžu mít zase i svižnější a větší auto než je corsa x14xe. kolega z práce jezdí za 8 s vectrou 1,8 16 v
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Re: Petr73 - Corsa B 1,4 16v

Příspěvek od souky222 »

zkusil bych proměřit čidlo teploty, to zvládneš sám doma, návod je v chytré knížce
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Odpovědět