Spotřeba u tří motorů

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

jumbo
Příspěvky: 125
Registrován: 28 dub 2013, 21:54

Spotřeba u tří motorů

Příspěvek od jumbo »

Ahoj, vím, že je zde určitě spousta těchto témat, ale chtěl bych to opět obnovit, a hlavně bych chtěl mít všechny odpovědi pohromadě, tak děkuji za pochopení.
Jsem studen a chtěl bych si koupit auto opel corsa B, jen nevím v jaké motorové kombinaci. Na koupě auta bych měl 20 - 25 000kč co jsem si naštřil. Měsíčně bych měl mít přes 1000kč na vše, čili opravy, spotřeba a podobně, čili chci motor, kterej drží, málo žere ale zase to není brzda provozu. Rozhoduji se mezi motorem 1.0, 1.2 a 1.4, ale nevím který je ta správná volba pro mě, a proto píši sem a doufám, že právy vy mi poradíte. :)
Do školy to mám přes 20km čili denně přes 40km do školy a zpět + cesta za přítelkyní (ne každý den). :D
Čili se mi jedná o nejvhodnější motor pro mě, kterej má fakt malou spotřebu a když se mi třeba při předjíždění šlápne trochu na krk, tak aby se nevyhoupla spotřeba třeba na 20l/100km.
Děkuji moc všem za tipy a informace, moc si toho vážím. Kdyby vám něco nebylo jasné, co jsem třeba neudal do popisku, tak mi to prosím řekněte a já to dopíši, děkuji. :deejay:
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba u tří motorů

Příspěvek od Hgi »

To budeš mít 1000 Kč měsíčně na každodenní 40km jízdu do školy tam i zpět ? :-D ... To by mě zajímalo, jak to budeš dělat s takovým rozpočtem... :-D Pokud teda nebudeš s korzou jezdit v africe, kde benzín stojí míň jak voda.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Spotřeba u tří motorů

Příspěvek od Gooder »

To budeš mít tak na 10 jízd do školy, když se Ti v autě nic nepodělá :D

Spotřeby bych srovnal +/- takto 1.0 12V, 1.2 8V, 1.2 16V, 1.4 16V, 1.4 8V. Ten litřík prý žere 5-6l, se zbylými motory bych řekl, že se jezdí kolem 6. Dost záleží na stylu jízdy. Je jasné, že ty s menším obsahem budou žrát při vyšších otáčkách více. Ten litřík i docela slušně jede, nejpomalejší motor je 1.2 8V. Ale zase ty 8V jsou skoro nesmrtelné motory, s těmi 16V, co jsem se tak dočetl jsou občas problémy a zlobí i ten 1.0. U 1.4 se dělal ještě výkonější 8V, který měl 82PS, ale moc Cors s tím motorem není.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Spotřeba u tří motorů

Příspěvek od Co-RS-ák »

hele, jezdím denně do školy a mám to cca stejně daleko jako ty 20-25km tam a pak zpět... věř, že za litr na měsíc se ti víc vyplatí kolo ;) za litr jezdím při troše štěstí 10dní...
ikdyž tohle tankování to bude asi tak sotva půlka, nějak sem se rozjezdil na okruhu pražském a centru z černýho mostu domu (50km) sem byl za půl hoďky, cesta o půlnoci, skoro žádnej provoz :) mám 1.6 8V minulej rok sem měl spotřebu stejnou jako s 1.2 8V to bylo kolem 6,2 - 6,5 teď kolem sedmi
Uživatelský avatar
vejce
Příspěvky: 53
Registrován: 27 led 2013, 18:38
Bydliště: Ostrava

Re: Spotřeba u tří motorů

Příspěvek od vejce »

když už uvažuješ o koupi tak koukni rovnou sem :-D

já mám s tím spotřebu 5.7 ... ale to je jak kdy, dá se i míň pokud jezdíš s lehkou nohou ;-)
pokud tomu dáváš tak sem jezdil za cca 6.8 pokud sem dobře počítal...

ale věřím tomu, že za litřík budeš na těch denně 50km jízdu jezdit aspoň 10 dní když budeš jezdit slušně...

PS: pouvažuj o te moji corse :-D
Opel Corsa "Rosita" 1.0 12V
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba u tří motorů

Příspěvek od Hgi »

Podle mýho názoru je na tom nejlépe se spotřebou a výkonem 1.2 16V - takovej ideální kompromis. Především je to čtyřválec, kterej bude mít určitě delší životnost než všechny 1.0 12V.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
jumbo
Příspěvky: 125
Registrován: 28 dub 2013, 21:54

Re: Spotřeba u tří motorů

Příspěvek od jumbo »

Ne nemyslel jsem že budu mít jen litr (1000kč) měsíčně, jen tuto sumu budu dostávat od rodičů + chodím na brigádu, takže tak.
Slyšel jsem o motoru 1.0 (nevím kolika ventil), že dost vydrží, pěkně táhne do cca 110km/h a dá se s ním jezdit s "krásnou" spotřebou.
A o motoru 1.2 16V, že se s ním dá taky jezdit pod 6l/100km, nevím co je na tom pravdy.
Takže se tedy rozhoduji mezi 1.0 a 1.2 motorem, ale nevím jak tedy s počtem ventilů. A jde mi hlavně o tu spotřebu :)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Spotřeba u tří motorů

Příspěvek od Co-RS-ák »

stejně záleží na jízdním stylu :) i s V6 motorem můžeš jezdit za 7l stejně tak to jde za 20 ;)
jumbo
Příspěvky: 125
Registrován: 28 dub 2013, 21:54

Re: Spotřeba u tří motorů

Příspěvek od jumbo »

No já se budu snažit jezdit tak, abych měl co nejmenší spotřebu, takže podle toho ten motor. A jízdu tak kolem tý 100km/h
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Spotřeba u tří motorů

Příspěvek od Co-RS-ák »

kolem stovky už to moc ekorun neni :) já bych ten tříválec nekupoval... neslyšel sem dobré ohlasy...zkusil bych sehnat 1.2 16V
jumbo
Příspěvky: 125
Registrován: 28 dub 2013, 21:54

Re: Spotřeba u tří motorů

Příspěvek od jumbo »

A ta 1.2 16V je na tom se spotřebou skoro stejně nebo je tam nějakej znatelnej rozdíl oproti 1.2 8V?
A kolik to tak žere při eko jízdě?
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Spotřeba u tří motorů

Příspěvek od Co-RS-ák »

to nevím, nikdy sem s tím nejel...ale 1.2 8V je na tom tak, že sem s ní jezdil za 6, ale strašně se to plouží... když sem vezl 3holky po dálnici do mírného kopce, musel sem podřazovat na 4 abych jel aspoň kilem...
jumbo
Příspěvky: 125
Registrován: 28 dub 2013, 21:54

Re: Spotřeba u tří motorů

Příspěvek od jumbo »

Tak snad se tu někdo najde, který by mi poradil u tý 1.2, jinak díky za tip :)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Spotřeba u tří motorů

Příspěvek od Co-RS-ák »

já bych si přikláněl k variantě koupit silnější motor klidně s větším objemem a kolikrát můžeš mít i nižší spotřebu s takovým motorem než s máloobjemovým sráčem... zvaž i to kde jezdíš - roviny/kopce/město.... když lehtáš plyn u silnějšího tak to prostě nebude žrát tolik a stejně to pojede líp

já dal do corsy 1.6ku 8V a na začátku sem s tím jezdil stejně nebo lehce s měnší spotřebou jak s tou 1.2 8V ... teď mi ale nějak ztěžkla noha takže jezdím za sedm, ale to fakt "lítám"...
jumbo
Příspěvky: 125
Registrován: 28 dub 2013, 21:54

Re: Spotřeba u tří motorů

Příspěvek od jumbo »

Aha, no tak mě jde i o povinný ručení ne jen o spotřebu no, myslím, že ta maximálně 1.4. Víc jak 1.4 bych nebral no, takže budu muset hledat co konkrétně jestli 1.0 12V, 1.2 16V nebo 1.4
Odpovědět