Investujete?Spoříte? aneb kam vlastně tečou naše peníze:lol:

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Investujete?Spoříte? aneb kam vlastně tečou naše peníze:

Příspěvek od Korrpi »

mě by to taky zajímalo :banan:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Investujete?Spoříte? aneb kam vlastně tečou naše peníze:

Příspěvek od Gooder »

Bobku, klidně to hoď sem, myslím, že nás je více, koho to zajímá ;)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
deaddream_corsab
Příspěvky: 219
Registrován: 26 úno 2013, 14:49
Bydliště: Kúty

Re: Investujete?Spoříte? aneb kam vlastně tečou naše peníze:

Příspěvek od deaddream_corsab »

najlepší investice je všecko minut ,lebo než neco ušetríš tak penize nemaj tu samou hodnotu ,sporení je blbost ,lebo inflace je vačšia ako je výnos ,takže strata času ,čím dele penize držíš tím menší hodnotu maju ,teda pokial nemaš zlato ,ale zas kopu zlata pri menším objeme to nema hodnotu
blue b corsa
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Investujete?Spoříte? aneb kam vlastně tečou naše peníze:

Příspěvek od Co-RS-ák »

Bobku: OK, hoď mi to do SZ, na ostatní kašlem, založíme spolu nějakou super společnost a ostatní budem ždímat...stejně by to akorát rozkecali :D :mrgreen:
Nanosonda
Příspěvky: 23
Registrován: 22 dub 2013, 20:37

Re: Investujete?Spoříte? aneb kam vlastně tečou naše peníze:

Příspěvek od Nanosonda »

Ja som trochu zacal investovat na burze. Ale zatial som len v zaciatkoch. A myslim si ze to ma buducnost.
Opel Corsa B 1.7 Diesel r.v 2000
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: Investujete?Spoříte? aneb kam vlastně tečou naše peníze:

Příspěvek od Robin »

Zlato zaznamenalo v posledních měsících docela dramatický pokles, tak se v dohledné době můžeme dočkat obratu, ale já sdílím názor s Buffetem a zlatu vůbec nefandím.
Tady je zajímavý článek co rozhodně stojí za přečtení spolu s důvody:

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2007 ... opisy.html

Fondům nefandím, důvodem jsou poplatky a to, že na rozdíl ode mě správce fondu má dost svázené ruce. Nemůže např. prodat všechny akcie a držet cash, nebo dokonce spekulovat na pokles, jako já. Proto při poklesu trhu, který je zrovna zvlášt v zámoří na pořadu dne musí investor do těchto fondů zaznamenat ztráty.

V Maďarsku pokud vím znárodnovali fondy důchodové, tak kdo ví, co se stane, až to tady jednou převezmou do rukou rudý, nebo socani. O zrušení některých už ted mluví.

Za mě je tedy nejlepší nepředávat zodopovědnost za své finance jiným, což mají lidi ve zvyku a pak mnohdy nadávají.
Lepší je věnovat trochu času čtením nějakého webu, viz link výše a sledováním trhů a dostat se trochu do obrazu.
Pak vybrat určitý koš akcií. Inspirovat se můžete i úspěšným Buffetem, který spravuje investorům velké mění, úspěšně již desítky let a pak začít pravidelně investovat a průměrovat si dlouhodobou investici.
Ne moc často, kvůli poplatkům samozřejmě. Nejlepší je začít po nějaké korekci, obvykle v květnu je výrazná. :-)
Každopádně jednoduchý to není a vhodná doba taky ne. Trhy v US na maximech i přes špatné zprávy. Důvodem je tisknutí peněz a podpora trhů Fedem. Po špatných zprávách investoři očekávají další podporu.
Je to postavené na hlavu.Zatím sledovat a čekat na příležitost po korekci.
Odpovědět