Pokec o všem a o ničem VI.

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Odpovědět
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od jamal.jefries »

Ja vysvetloval jenom zakladni funkce a mechanismy klimatizace.odmlzovani a zbytek jsou vedlejsi funkce ktery ma kazdy auto a model jiny takze 1:1 kejmo :-) :-) :-D :-D
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od Co-RS-ák »

ale vysvětlovals to blbě :D navíc, odpařování fakt nemá každý auto jinak :mrgreen: takže 3:0 :sofa_fuck:
tomasberan218
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2014, 16:42

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od tomasberan218 »

ach jo :D...jo já si taky všiml že se s tou vločkou odmlžujou okna tak jsem myslel že to je ono a zapínal jsem to v zimě...víte co asi bude nejlepší když se zeptam přímo v oplu až tam budu mít cestu, tam by to měli vědět nejlíp :D

jinak olej tam mám ještě z fabriky, nevím který mi tam dali, mám najeto 4500km a jsou ho tam cca 3/4
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od jamal.jefries »

Tak si mu to mel vysvetlit rovnou a ne si z nej delat prdel.:-D :-D :-D ja jsem v zivote klimu nemel a z gsi jsem ji vyhodil do riti takze asi tak ;-) :-) po bitve je kazdej general :vyplazni:
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od Co-RS-ák »

v oplu zaplatíš za špatnou radu 589,- v akci, tady to máš zdarma, ale máme z tebe halooo :mrgreen: né sranda:))

hele, proč si vyhodil klimu?? každej rok si řikám, cca tak tři dny dohromady, že bych jí v corse bral :mrgreen:
tomasberan218
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2014, 16:42

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od tomasberan218 »

njn, já zapomněl že někteří spadli učení z nebe, už jako malí dostávali autíčka na dálkový ovládání s klimatizací a proto to ví, ale já mezi ně bohužel nepatřil...

pokud po mě budou chtít v oplu za obyčejnou radu peníze tak je to první a poslední auto co jsem od nich koupil :P
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od Co-RS-ák »

promiň, tak sem to nemyslel, ale když někdo příjde s takovou otázkou jako k čemu je klimatizace, tak mi to prostě nedá no:) jestli budeš častější účastník fóra, tak si určitě všimneš, že další věc za kterou se dost navážím, je pravopis... teď nemyslím čárky apod., já když píšu z mobilu, tak je taky stejně jako diakritiku nedělám, ale pokud někdo napíše "vyděl" tak to fakt pěním :mrgreen: tohle nepovažuju za nějakou inteligenční dovednost, i cvičená opice je schopná si zapamatovat vyjmenovaná slova ;)

a dám ti radu, když máš možnost si něco vyzkoušet, jako je třeba čudlík v autě, tak ho prostě zmáčkni,vytáhni,otoč,překlop... a sám nejlépe poznáš co to dělá, když ani pak nevíš, tak se teprve zeptej, sám to tak dělám od malička, to že sem postupně "zničil" v 8letech dva kompy teď znamená, že s nima umím řekl bych lépe než běžná populace, ale IT zase nejsem :)

ps: za tohle nebudou chtít určitě, to sem schválně přehnal ;) :mrgreen:
tomasberan218
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2014, 16:42

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od tomasberan218 »

problém je v tom, že každý nejspíš ví, že klimatizace udělá chladno, ale někdo klimatizací nazývá i to větrání, navíc nikde to není pořádně vysvětlený, protože je to přece úplně jasný a každej to ví...navíc jsem ještě neviděl klimatizaci kde by se nedala nastavit intenzita, tak proto mi přišlo fakt divný že klimatizace je prostě jenom jeden čudlík...a samozřejmě že jsem ho několikrát vyzkoušel, a začaly se mi odmlžovat okna díky tomu že do kabiny proudil studenej vzduch, tak jsem si myslel že je to na odmlžování oken...ale bylo mi to divný, protože to nefungovalo vždycky...a kdybych se nezeptal tak jezdím v zimě pořád se zaplou klimatizací a v létě se budu pařit...jako vločka bych čekal něco co bude souviset se sněhem a ne ochlazování vzduchu :)

napsal jsem snad někdy gramatickou chybu? pokud jo tak to byl překlep nebo jsem měl upito, taky nemam rád když někdo píše jak negramot, ale na druhou stranu mi přijde divný bavit se s váma spisovně a formálně, jestli chceš tak klidně já s tim nemám problém, ale přijde mi to zbytečný :)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od Co-RS-ák »

tak to pak nazývaji špatně a jsou to troubové no :) tak ta intenzita asi možná jde štelovat tím kolečkem,nebo jestli je tam pevně daná teplota - to nevím ale jde o to, že je to pořád manuální klima, která si nešteluje tu teplotu sama kterou by sis nastavil a pak se o nic už nestaral :)
s tím odmlžováním, to není o tom že do kabiny proudí studenej, ale suchej vzduch, odmlžit okno můžeš i foukáním teplýho, ale trvá to déle.. aspoň u mě to fachčí :mrgreen:

nene, ty si žádnou takovou nenapsal, na to tady máme jiný experty :mrgreen: mluvil jsem obecně ;) neřikám spisovně, sám tak nemluvím ani nepíšu a pokud sis všimnul, dost často nepoužívám j před "sem" a podobně, protože píšu rychle a odvyknul jsem si, záleží jakmi to vyjde :mrgreen: takže mluvit jak každýmu zobák narost mi absolutně nevadí, ale hrubky bijící do očí jsou strašný :(
tomasberan218
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2014, 16:42

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od tomasberan218 »

No pokud jedu v autě sám tak dám větráky naplno a okna se odmlží během chviličky a pak už se nezamlží, pokud jedem dva a mluvíme, tak už se boční okna zase zamlží. Odmlží se jen když přidám intenzitu větrákům ale když jí uberu tak se zase zamlží, takže na to kašlu. Přidám až když se začne zamlžovat přední okno(mám pořád nastaveno foukání na nohy a na sklo), nebo přepnu jen na sklo, ale to musí bejt venku velká zima a nebo musíme jet 3-4. Takže asi nemá smysl zapínat klimatizaci na odmlžení bočních oken a zbytečně si tam pouštět studenej vzduch :)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od Co-RS-ák »

to mlžení může děla taky to, že máš přepnuto na cirkulaci vnitřního a nebo i filtr kabinovej.. ;) ale u novýho auta to asi nebude na výměnu:)
tomasberan218
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2014, 16:42

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od tomasberan218 »

nn, vnitřní cirkulaci nemám zapnutou. Ty okna by se neměly takhle mlžit? Já myslel že je to normální...
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od Gooder »

CoRSák: Tak to pak někdy můžeme zkusit napíchnout a uvidíme :wink: Jinak u mě funguje klima i v zimě, nastavím teplotu a auto začně topit. Pak je tam ještě Eco mód, který narozdíl od Auto nechladí. Proto se nemá používat, pokud chceš mít v autě chladněji než je venku. Ale jestli si pamatuju správně, Ty máš starší verzi Climatronicu, ne?
U mě automatická klima byla podmínkou(RS snad měla manuální v základu), ale moc ji nepoužívám. V létě jsem ji použil párkrát, raději si otevřu okénko. A při jízdě s klimou nějak vyšší spotřebu nepozoruju, pokud je to o desetinky litru, tak to fakt nepoznám. I když je možné, že u slabšího auta a auta, ce žere méně než moje, to může být znát více.

tomasberan: Do Opelu chodit nemusíš, mrkni do uživatelské příručky a tam budeš mít všechno vysvětlené. Mlžení mohou způsobovat mastná/špinavá okna nebo pokud je venku mokro/vlhko a ty vlezeš do auta. Já mám raději zapnutý trvale ofuk oken(ventilátor mi běží na 1. stupeň ze 7 nebo kolik jich mám). Mimochodem, jaké intervaly máš na výměnu oleje? Osobně bych 15tisíc km nepřekračoval.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
tomasberan218
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2014, 16:42

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od tomasberan218 »

právě že jsem celý ten návod prolustroval a hvězdičku jsem tam nenašel :)

napsali mi že mám přijet po roce nebo po 30 000km, což mi přijde fakt hodně, ale já za ten rok najedu 15-20 tisíc tak by to snad mělo bejt v poho...ještě mě napadlo že zítra zkusim natočit video toho klepání, ale nejsem si jistej jestli to bude mobilem slyšet :)

klimatizace topí...přesně tohle a podobný věci mě dokážou zmást, pak se v tom ztrácím a nevím co je co...bože můj...a to už jsem si myslel že vím jak ta klimatizace funguje :D...jakou klimatizaci tam mám, to netuším

ventilátor mám taky zaplý trvale na jedničku :)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od Gooder »

Je možné, že máš nějakou osekanou příručku, tak tady něco je. Strana 107 a další strany(v PDF to je 108 a další strany). Pokud máš vločku, je to manuální klimatizace. U automatické klimatizace by jsi tam měl místo hvězdičky/vločky napsáno AUTO. Všechno tam je vysvětlené ;)
http://www.opel.cz/content/dam/Opel/Eur ... online.pdf

No raději bych těch 15tisíc km, ale zase na druhou stranu je těch 20tisíc rozhodně lepší než 30tisíc. Já se u mého auta snažím olej měnit maximálně po 10tisících km. U mě je to teda z důvodu toho, že můj motor má špatně řešené chlazení oleje. Ale u Corsy jsem měnil buď rok nebo maximálně 15tisíc km. Ty prodloužené 30tisícové intervaly jsou fakt skvělý výmysl :zed:
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Odpovědět