Pokec o všem a o ničem VI.

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Odpovědět
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od jamal.jefries »

Klima nedokaze topit (teda aspon si to myslim corsak ti to vysvetli lip) ale jenom zacne foukat vzduch pres radiator a ne pres vyparnik.To je presne to prepinani klapek jak jsem popisoval vejs :-) :-) :-) jinak corsaku klimu jsem vyhodil protoze si radsi otevru okynko stejne jako lada a navic x16xe ma tak nacpanej motorak ze kdyz zmizi par hadic je to jenom k dobru :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od Co-RS-ák »

mlžení oken za normálních podmínek není nikdy normální... ale jak řiká láďa, pokud příjdeš do auta a seš mokrej, tak se zamlží, to jo ;) nemůže ti klima jet i v zimě, to je blbost, přece nebudeš ochlazovat vzduch o teplotě 5°C.. to že ti tam svítí vločka ještě neznamená že jede, verzi klimatroniku máme stejnou, jen moje vypadá jinak ;) já třeba když je pod těch 5°C tak klimu vločkou nezapnu, prostě hned zmizí, ale když zmáčku odmlžení okna, tak se vločka rozsvítí
klimu sme brali ve škole nedávno, ale nějak už si to zas tolik nevybavuju :mrgreen: jinak v corse a ijiných autech, pokud máš digitální nastavování měla by to být na 99,9% automatická klimatizace, pokud máš jen čudlík s vločkou, nápisem AC apod. tak je to manuální ;)

s tím olejem, já měním po deseti tisících ve všech autech, s tím že z důvodu času přetáhnu max o tisíc kiláků, ale to při těhle intervalech nehraje roli, každopádně longlife oleje jsou sračky, do auta bych si to nepustil, pro běžnýho uživatele, kterej aspoň trochu má rád svoje auto je těch 15tis. km ideál ;)

no, třeba klimatizace v baráku topit umí,ale v autě se tím asi topit nebude, nicméně včera sem jel ve dvojkovem superbu a klima svítila, nevím proč, při vypnutí sem změnu nepozoroval, čáry v tom sou :D ale princip bych si cucal z prstu, ve tři ráno fakt nevim, ale jestli budete mít joo velkej zájem, tak se vám podívám :vyplazni: :homeless: :opilec:
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od dubi »

Někde jsem četl, že u některých aut ti klima pod určitou teplotou už nesepne. Při odmlžení pouze předního skla pak klimatizace sepne vždycky. V zimě by se měla pouštět taky, protože to chladící medium obsahuje látky, který ti zabrání vysoušení těsnění a hadic a nehrozí pak únik chladiva atd. :wink:
Obrázek
tomasberan218
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2014, 16:42

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od tomasberan218 »

Mimochodem co se vůbec stane když bych olej neměnil třeba 50 tisíc km a nebo ho vyjel až do poslední kapky? Nikde se mi to nějak nepodařilo najít.

A když mám to auto nový, můžu si olej vyměnit sám a nebo bych tím přišel o záruku?
tomasberan218
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2014, 16:42

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od tomasberan218 »

Mimochodem co se vůbec stane když bych olej neměnil třeba 50 tisíc km a nebo ho vyjel až do poslední kapky? Nikde se mi to nějak nepodařilo najít.

A když mám to auto nový, můžu si olej vyměnit sám a nebo bych tím přišel o záruku?
tomasberan218
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2014, 16:42

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od tomasberan218 »

Mimochodem co se vůbec stane když bych olej neměnil třeba 50 tisíc km a nebo ho vyjel až do poslední kapky? Nikde se mi to nějak nepodařilo najít.

A když mám to auto nový, můžu si olej vyměnit sám a nebo bych tím přišel o záruku?

EDIT: sorry za ten tripplepost, nějak se mi to nechtělo odeslat tak jsem furt klikal a ono se to nakonec odeslalo 3x :D

EDIT2: teď koukám na tu příručku, mám tu samou, ale asi jsem to přehlídl, díky :)...dokonce tam na straně 109 říkaj že pro odmlžení a odstranění námrazy z oken se má zapnout klimatizace...nejspíš je to myšleno pro námrazu zevnitř, z venku to asi moc nepomůže :D...tak oukej :)
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od Hgi »

tomasberan218 píše:Mimochodem co se vůbec stane když bych olej neměnil třeba 50 tisíc km a nebo ho vyjel až do poslední kapky....
achjo...
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od Co-RS-ák »

Do posledni kapky ho nevyjedes, protoze se ti driv zadre motor :D a takhle hodne prejizdet vymenu, no nevim, olej by mohl ztratit mazaci schopnosti a treba by se v nem naslo i nejaky kovovy hnusy.. Zkratka bych to nedelal :D
tomasberan218
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2014, 16:42

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od tomasberan218 »

aha...no ale co mam dělat když mi tam napsali po roce nebo po 30 000km? :D
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od Co-RS-ák »

Rikal si ze za rok najedes tech 15, tak si tam dojedes.. A zeptas se jich telefon jestli prijdes o zaruku pokud si olej menis sam, ale pochybuju zr je tam nejaka plomba takze bych ho klidne vymenil a oni to nemaj jak poznat, pokud si neresetujes interval.. Dle zakona ale o zaruku neprivhazis pokud si nechas udelat servisni prohlidku v neautorizovanem servisu, pro jistotu si to zkontroluj:)
tomasberan218
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2014, 16:42

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od tomasberan218 »

uvidíme kolik najedu no, těch 15-20 byl hrubej odhad, kdyby došlo na to že budu mít najeto těch 15 a servis bude pořád v nedohlednu tak to kdyžtak pak nějak pořešim :)
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od Hgi »

tomasberan218 píše:aha...no ale co mam dělat když mi tam napsali po roce nebo po 30 000km? :D
odevzat řidičák a přihlásit se sem: http://www.plbohnice.cz/ , k testům na řidičák by měli dělat i iq testy, aby ten kdo má míň jak 70 ho poslali rovnou do zoologické zahrady.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od Co-RS-ák »

můžeš si to i spočítat kolik přibližně najedeš...

Hgi: takový kapky, sotva sem přestal já, začneš ty? :mrgreen:
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od Gooder »

Co pořád spekulujete, poslal jsem mu manuál a tam je vše vysvětlené :D

CoRSák: "Klimu" zapnu, zmáčknu AUTO a svítí mi trvale i když mrzne. Přímo klimu tím nezapnu, ale aktivuju to udržování teploty, proto v zimě bohatě stačí ECON, když není potřeba chladit. Zkoušel jsem to, když bylo lehce nad nulou. V mrazu jsem to teda nezkoušel, ale myslím si, že by to jít mělo.

Jinak při odmlžení okna by se sepnout měla, aby vysušila vzduch, pokud se nepletu, ne?

tomasberan: No v nejhorším můžeš oddělat motor. Olej začíná ztrácet vlastnosti po 15000km, proto bych na něj raději nějaké km navíc nenajížděl. Ale může je začít ztrácet i dřív, záleží na tom, jak s autem jezdíš. Jinak místní rejpaly neřeš :)

Ještě k tomu Longlife oleji, ten se používat může, ale taky měnit po 15000km. Když se bude měnit v tomhle intervalu, tak je jedno, jestli to je klasika, nebo Longlife.

Hgi: Absolutně zbytečné příspěvky, není to nic k tématu a ještě ho tím posledním urážíš. Pak se nemáme divit, že sem nechodí moc lidí. Troufnu si říct, že je na světě více lidí, kteří nevědí, proč olej měnit včas, než lidí, kteří to vědi. Vzhledem k tomu, že se Tomáš ptal i na klimatizaci, tak z toho vyplývá, že autům moc nerozumí. Dřív jsi psal zajímavé příspěvky, ale poslední dobou mi přijdou trochu mimo ;)

Pak to tu promažu od zbytečností :wink:
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Pokec o všem a o ničem VI.

Příspěvek od Co-RS-ák »

ale moje příspěvky nech, ty jsou vždycky věcné a plné pravdy! :mrgreen:

tak se schválně někdy zkus podívat na kompresor, jestli sepnul a točí se, je tam elmag.spojka, měl bys to snad taky vidět :)
Odpovědět