Jarní údržba po 15 letech

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Odpovědět
DelovaKoule
Příspěvky: 17
Registrován: 02 říj 2014, 13:10
Bydliště: Ostrava

Jarní údržba po 15 letech

Příspěvek od DelovaKoule »

Ahojte, jen bych se chtěl zeptat jak to vidíte s takovým tím pravidelným servisem, aby bylo v autě všechno cajk. (chci vyrazit na dovolenou (Rakousko) a dojet zpět stejným autem). Napadá mě jen klínový řemen (15 let starý) a nějaké kapaliny (jaké?)?
Mám najeto 67 tisíc, 1.0, 1999.

Měnil jsem:
Olej + Filtry (olej, vzduch, kabina, palivo), svíčky, baterka, brzdy, váhu vzduchu, těsnění víka ventilů, konec výfuku, pneumatiky.

Napadá vás co ještě pro sichr vyměnit? Díky.
Corsa B 1.0 V12 :D
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Jarní údržba po 15 letech

Příspěvek od MAMBO »

jakto že ti odešla ta váha vzduchu?
Corsa B 1.0 5 dveř
DelovaKoule
Příspěvky: 17
Registrován: 02 říj 2014, 13:10
Bydliště: Ostrava

Re: Jarní údržba po 15 letech

Příspěvek od DelovaKoule »

Už dlouho haprovala tak jsem jí pak čistil (dával jsem tady návod) ale po nějaké době to začalo zase, tak jsem koupil novou a mám klid :)
Corsa B 1.0 V12 :D
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Jarní údržba po 15 letech

Příspěvek od MAMBO »

jak se to projevovalo?
Corsa B 1.0 5 dveř
DelovaKoule
Příspěvky: 17
Registrován: 02 říj 2014, 13:10
Bydliště: Ostrava

Re: Jarní údržba po 15 letech

Příspěvek od DelovaKoule »

Začalo to cukat až moc - tak jsem to čistil ještě jednou a pořádně a potom to nefungovalo už vůbec - ale to jsem spíše zdupal já protože jsem to čistil špilkou do uší a pořádně to drhnul :D - takže nedrhnout a jen to tím sprejem posprejovat nechat to vypařit a pak to zkusit - žádné mechanické čištění
Corsa B 1.0 V12 :D
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Jarní údržba po 15 letech

Příspěvek od MAMBO »

normalně sem jel na trojku, chtěl jsem předjet, dal jsem plny a stalo to na 3000 otačkach, klapka otevřena šlo slyšet. Rožla se kontrolka a jak jsem to ubral tak zhasla...
Corsa B 1.0 5 dveř
DYK77
Příspěvky: 7
Registrován: 13 črc 2015, 19:58
Bydliště: Most

Re: Jarní údržba po 15 letech

Příspěvek od DYK77 »

Podle toho co jsi vypsal, tak bych určitě nechal vyměnit i rozvoďák , nejen klíňák. Sice Km málo, ale roků hafec, bude už zpuchřelý. Všeobecně se rozvody dělají po osmi letech když nedosáhneš najeté Km. Někdo je dělá i po kratší době. S tím nechat rovnou vyměnit i vodní pumpu, v mnoha případech začne téci, když se nevymění, a to vlivem většího napnutí řemene ( starý řemen se časem povolí a napnutí není tak velké jako při jeho montáži ).
Rovněž jsem nečetl, že by byla měněná brzdová kapalina, interval je 2 roky, u lepších kapalin 3, někdy 4. Pokud měněná nebyla, před delší trasou bych neváhal.
Jinak těžko něco víc předpovídat. Mrknul bych na ten výfuk, jestli není před smrtí, hlavně v místech spojů a svárů. I když byl měněný ( bůh ví kdy ) může být shnilý. Krátké trasy a zkondenzovaná voda ve výfuku udělají své.
Dále bych se asi zajímal jak jsou na tom čepy a ramena přední nápravy, jestli jsou bez vůlí a jestli nejsou prasklé či zpuchřelé manžety, hlavně na poloosách.
Pak kontrola lékárny a do Rakous pro každého pasažéra reflexní vestu !
S sebou nějaký vázací drát a izolepu. Táhnout kila nářadí nemá cenu, stejně když se něco vys... tak zrovna to na co jsi se nepřipravil :dement:
Šťastnou cestu a nenechávej to na poslední chvíli, ať si vyměněné díly sednou ještě doma a máš jistotu, že výměna dopadla v pořádku. Největší risk je rozvrtat auto a hned vypálit někam hodně daleko.
OPEL CORSA -B- 1.4i 8V C14NZ r.v.1995
DelovaKoule
Příspěvky: 17
Registrován: 02 říj 2014, 13:10
Bydliště: Ostrava

Re: Jarní údržba po 15 letech

Příspěvek od DelovaKoule »

Díky moc za tipy (moje corsa má rozvodový řetěz a ten jsem viděl a zkoušel napnutí a je zatím v poho)

V pátek se půjdu domluvit do servisu a v sobotu budu dělat údržbu (olej filtry atp.)

Vázací drát je dobrý nápad to v autě ještě nevozím, každopádně 50m izolepy je základ (mělo by být v povinné výbavě) :)
Corsa B 1.0 V12 :D
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Jarní údržba po 15 letech

Příspěvek od MAMBO »

Jo pomohlo to prostřikat tu vahu. Resetoval jsem klapku a jede to líp. Ještě se ta klapka musí zajet těch 200km nebo kolik, tak by to mělo byt OK
Corsa B 1.0 5 dveř
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Jarní údržba po 15 letech

Příspěvek od MAMBO »

Akorat mi pořád kolísá sytič - ty zvýšene otačky po startu = cca 1200 jak nastartuju chvilku než ubere. Střílí to do vyfuku a kolísá to při těch 1200 otačkach, jak to padne potom na 1000 otaček tak je to OK a už to nic nedělá. V motoru jde slyšet jak to trochu střelí, nevíte co to je? Jsem myslel, že to zmizne s tím pročištěním váhy a nic.
Corsa B 1.0 5 dveř
DelovaKoule
Příspěvky: 17
Registrován: 02 říj 2014, 13:10
Bydliště: Ostrava

Re: Jarní údržba po 15 letech

Příspěvek od DelovaKoule »

Mambo, tak s tím střílením je to divné - měl jsem ten polohovač klapky (volnoběžný ventil?) taky rozhašený (nevím proč ale vrtal jsem do těch regulovacích šroubků na které se nesmí vůbec sahat :D) ale nakonec jsem to vyladil - ale nestřílelo mi to vůbec, buď to mělo velké nebo malé otáčky.

Jinak se mi podařilo svépomocí vyměnit klínový řemen, po 15 letech už bylo na tom starém vidět že by tam nevydržel dlouho :-)

A zjistil jsem že jsou v prdeli oba dva silentbloky uchycení motoru - myslíte že je má cenu měnit? Má to nějaký vliv na chod motoru nebo tak a nebo jde jen o vibrace do kabiny? (protože to moc nevibruje)
Corsa B 1.0 V12 :D
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Jarní údržba po 15 letech

Příspěvek od MAMBO »

Tak sem opravil něco jiného, výkon auta je lepší když jsem pročistil tu váhu. Tu a tam předjíždím a v jednom případě to začlo cukat a ztratil sem výkon na chvilku. Když se rozsvítí ta žlutá kontrolka a zhasne tak ta chyba tam je uložená že? Ja mám podezření na lambdu, jsem zvědavý v čem to bude až příjde finanční injekce :lol:
Corsa B 1.0 5 dveř
DelovaKoule
Příspěvky: 17
Registrován: 02 říj 2014, 13:10
Bydliště: Ostrava

Re: Jarní údržba po 15 letech

Příspěvek od DelovaKoule »

Mi to dělalo taky a byla to váha - ta kontrolka taky svítila, ale diagnostika nic neukázala :-D
Corsa B 1.0 V12 :D
Odpovědět