žre oil x16xe

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Odpovědět
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

žre oil x16xe

Příspěvek od FatriX »

může x16xe žrát olej přes podtlak v sání co jde od víka vcentilů do sání? zdá se mi že mi to tama žere olej.
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: žre oil x16xe

Příspěvek od Hgi »

tam trochu oleje jde, ale úplně minimálně (spíš jde odtam taková olejová mlha)... Jedná se o tzv. odvětrávání od vačkových hřídelí. Kolik ti to žere oleje a co si s motorem všechno dělal?
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: žre oil x16xe

Příspěvek od FatriX »

tohle je už 2hý motor při montáži vše ok prvních 800km nežral nic ale po 800 asi začal žrát olej kdaždých 100km dolívám asi čtvrt litru už nevím čím to může být ten motor předtím to samé po rozebrání zapečené mazací místní kroužky hlava ok guferka nové ventily zabroušené. uý nevím čím to může být pomalu už zvažuju sehnat dvoulitra :D
(jinak olej neteče nikde .))
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: žre oil x16xe

Příspěvek od Hgi »

Problém všech těchto motorů je v pístech. Všechny X16XE atd... měly problém s nedokonalo slitinou pístů. Jednak se pístky "zkracovaly" a jednak se na nich tvořila velká ovalita. Tzn. i když vyměníš kruhy, tak si nepomůžeš.

Měřil si ovalitu pístů a válců? Já mám doma jeden X16XE, co žere 1L/100km oleje. Ovalita válců žádná, ale ovalita pístů asi 3mm v průměru (písty ve válcích kvedlaj sem a tam)... Pokud je hlava ok (gufera, ventily), olej nikde nechčije na zem kolem kliky, vaček atd...., tak hledej chybu pouze v pístech či válcích.

Doporučuju znovu rozebrat, vyndat písty a změřit. Na hrubé změření stačí šuplera (mikrometr nepotřebuješ). Všem říkám, že "GO" motoru u těchto motorů je bez výměny pístů k hovnu. Novej píst stojí cca 1500 Kč od Kolbensmith i s kruhama a novým ojničním ložiskem, tzn. investice 6000 Kč, ale za to máš klid dalších 150 tis. km.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: žre oil x16xe

Příspěvek od FatriX »

oba motory x16xel ten první ze zafiry rok 2002 a ten druhý nevím. nic se m neměřil ještě tak pak časem udělám výbrus a nové písty :) a snad bude po problému
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: žre oil x16xe

Příspěvek od dubi »

Jsem rád, že jsem tu opravu vectry s XEL vzdal, akorát by s tím byl zase problém. :mrgreen:
Jinak taky jsme nechali dělat kroužky a olej to pak bralo... :?
Ale zase musím říct, že teď máme Vebe poface, už ten novější XEL a bere oleje minimum (ťuk, ťuk) :mrgreen:
Obrázek
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: žre oil x16xe

Příspěvek od FatriX »

nevím pořád zvažuju: udělat výbrus a nové komplet písty x16xel nebo narvat dvoulitra ale nevím jak je to s těma dvoulitrama jestli berou olej nebo ne ..
cheetah3
Příspěvky: 315
Registrován: 07 srp 2010, 13:07
Bydliště: Slovenská republika

Re: žre oil x16xe

Příspěvek od cheetah3 »

Ja som do mojej X16XE narval cez 500€ a furt sú problémy, takže bude c20xe. Ak zoženieš 2.0 spravíš GO a budeš sa on starat maš pokoj aj na 200tis ...presne to mam v plane. Známy už mi skladá c20xe 8)
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: žre oil x16xe

Příspěvek od FatriX »

nebude lepčí c20let sehnat? :D
cheetah3
Příspěvky: 315
Registrován: 07 srp 2010, 13:07
Bydliště: Slovenská republika

Re: žre oil x16xe

Příspěvek od cheetah3 »

To vychadza 3 krat drahsie jak xe a chcel by som zzachovat funkčnú klímu :D
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: žre oil x16xe

Příspěvek od jamal.jefries »

taky chci letko ale je to draha zalezitost a hlavne sehnat original letko a ne prestavbu xe na letko je nadlidskej ukol :-) :-D
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
FatriX
Příspěvky: 597
Registrován: 03 zář 2010, 20:14
Bydliště: Ostrrava
Kontaktovat uživatele:

Re: žre oil x16xe

Příspěvek od FatriX »

tak už sem na to možná kápnul :D měl jsem prasklou hadici co spojuje hlavu a blok motoru (odvetrani kliky) tak sem ji vyměnil a asi dobré zatím zkusím motor pořádně zahřát a pořádně projet jinak se mi zdá že už nejde cítit ve výfuku spálený olej :) (doufám že to bylo tím :)
Odpovědět