SPZ v depozitu>diskuse

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Odpovědět
Uživatelský avatar
chyna.cz
Příspěvky: 151
Registrován: 25 říj 2007, 08:05
Bydliště: Krupka u TP
Kontaktovat uživatele:

SPZ v depozitu>diskuse

Příspěvek od chyna.cz »

Ahoj všem, jelikož stát zase dělá ptákoviny tak sem si vzpoměl na moje minulé auto a ptám se vás, jestli nemůže nastat nějaký problém v mé situaci.

měl jsme trábika. Dal jsme značky do depozita a zrušil pojistku, Trábik se rozebral do šrotu.
Můžou po mě vymáhat nějaký peníze kvůli značkám v Depozitu nebo je jednoduše po nějakým čase zničí?
music is my life
zatím 160km/h :-)
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

depozit dnes:

Max doba po kterou je možni mít RZ v depozitu je 12 měs.Je to zpoplatněno,nevím kolik.Je možno to z určitých důvodů prodloužit o 6 měs.Po tuto dobu musí mít vozidlo platnou STK!??nevím proč..Po uplynutí této celkové doby 18 měs,musíš doložit doklad o Eko likvidaci, nebo vozidlo přihlásit..Nevim proč..

Auta zaniklá do roku 2004 šly Eko zlikvidovat i bez samého vozu.Dnes je to nemožné..

V mém případě:

koupil jsem vrak na díly,bez TP.cca v roce 2006/2007
Maník řekl že to "Zruší,vodhlásí" o.k. mám vrak na díle.
po nějaké době, i když bylo uvedeno totální škoda, vozidlo odhlášeno na maníka vyrukovali s dokladem o eko likvidaci.Ten neváhal a bez mého souhlasu auto do banánu přepsal po 2 letech na mě..o nás bez nás.

Zítra to jdu zjišťovat na úřad, jak je toto možné.
25DT
Uživatelský avatar
chyna.cz
Příspěvky: 151
Registrován: 25 říj 2007, 08:05
Bydliště: Krupka u TP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chyna.cz »

poptej se mi prosímtě kolik stojí prodloužení depozita.
music is my life
zatím 160km/h :-)
nostromo
Příspěvky: 73
Registrován: 25 čer 2007, 14:26

Příspěvek od nostromo »

Zdravim, na nasem mistni urade je praxe takova, ze tam cloveku nechaji znacky i nekolik let. Zatim to tam nikdo neresi.
Corsa C - 1.0 12V rok 2000
Yamaha FZS600 Fazer - rok 2003
Uživatelský avatar
chyna.cz
Příspěvky: 151
Registrován: 25 říj 2007, 08:05
Bydliště: Krupka u TP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chyna.cz »

kamarádovi to tam nechali 4 roky, ale já to raději nějak pořeším...
music is my life
zatím 160km/h :-)
Adiss
Corsa forever
Příspěvky: 490
Registrován: 06 črc 2008, 21:34
Bydliště: Červená Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adiss »

aby ti za 4 roky nepřišla faktura :D
Opel Corsa 1.5TD JOY
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Záleží na tom, jaký zrovna zákon (přípustná doba uložení) platil, když jsi SPZ do depozitu dával. Pokud jsi SPZ uložil do depozitu, když platila neomezená lhůta uložení (třeba můj případ s Jawou 250), nic se neděje. Pokud byly SPZ uloženy již ve skrácené lhůtě, dle zákona po uplynutí této lhůty a nevyzvednutí, auto automaticky odhlásí z registru. Ovšem dle slov na našem magisrátu se tak neděje.

Každopádně pokud již auto neexistuje, prý stačí (respektive do konce roku mělo stačit) čestné prohlášení o tom, že již neexistuje. To doneseš na magistrát a dle toho auto odhlásí z registru.

Nejlepší bude zajít na magistrát a zeptat se přímo tam. S klukama na našem foru jsme toto totiž řešili docela dost a na každém magistrátu to berou trošku jinak. Prostě dělají v tom bordel ...
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
nostromo
Příspěvky: 73
Registrován: 25 čer 2007, 14:26

Příspěvek od nostromo »

Vašátor píše:
Každopádně pokud již auto neexistuje, prý stačí (respektive do konce roku mělo stačit) čestné prohlášení o tom, že již neexistuje. To doneseš na magistrát a dle toho auto odhlásí z registru.
Takhle podobne to ma fungovat podle toho zakona - respektive podle prvnich zprav z tisku melo ted od ledna stacit cestne prohlaseni, ze auto uz nejedi, ze jsi snej napr udelal kralikarnu a meli Ti ho odhlasit.

Nakonec je to ale jinak, ptaljsem se u nas - zahaji s Tebou spravni rizeni ze jsi auto nezlikvidoval tak jak jsi mel, dostanes konkretne u nas 5 litru pokutu, ale auto budes mit odhlasene.

Jinak urady se obecne dost lisi v nekterych postupech.
Corsa C - 1.0 12V rok 2000
Yamaha FZS600 Fazer - rok 2003
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

To se ovšem týká aut, které stojí na SPZ. Pokud máš SPZ v depozitu již třeba 5 let, mělo by to být tak jak jsem psal. Tenkrát ještě žádná eko-likvidace nařízena nebyla a vždy můžeš říct "odjel jsem na rok mimo a auto mi brácha vyrajtoval na polňačkách až skončilo ve šrotu".
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Dnešní článek :arrow:
ZDE
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Přesně jak psal PEPEX... uschování auta do depozitu jde na 12 měsíců + následné prodloužení na 6 měsíců... obojí stojí 100,- Kč

potřebujete s sebou při uložení SPZ: velkej techničách, malej techničák, občanku, 100 Kč, vyplnit formulář o dočasném vyřazení z provozu (jež vyplníte na místě)

potřebujete s sebou při vyzvednutí SPZ: velkej techničák, občanku, doklad o povinném pojištění vozidla, a vozidlo MUSÍ mít technickou, vyplnit formulář


sám mám značky v depositu na Bohdalci... za 7 měsíců tak ušetřím necelý tři tisíce ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Ori
Příspěvky: 64
Registrován: 17 úno 2013, 22:04
Bydliště: Teplice

Re: SPZ v depozitu>diskuse

Příspěvek od Ori »

koupil sem si další Corsu, můžu dát značky do depozitu pokud je auto v polopřepisu? díky moc
Corsa B 1.4 16v 3.dv
Corsa B 1.2i 3.dv
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: SPZ v depozitu>diskuse

Příspěvek od petanek192 »

Ne musis to na sebe dohlasit a pak to pujde
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
Odpovědět