Povinné ručení>rady,tipy,ceny atd.

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Uživatelský avatar
nezdvorak
Moderátor
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2007, 14:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Povinné ručení>rady,tipy,ceny atd.

Příspěvek od nezdvorak »

Známému přišel domů výměr na povinné ručení od Č.P. na rok 2010 v ceně 3156,- Kč .... jen tak pro info si hodil stránky Č.P. a tam si spočítal pojištění on-line ... nevěřil tomu, když mu spočítali na to samý auto s bonusem 120 měsíců pojistku na 2568,- Kč ... frajer na info lince tuto vychcanost Č.P. potvrdil Když chtěl známej, aby mu poslali znovu výměr, ale na 2568,- tak mu bylo odpovězeno, že to prý nelze ... ale poradil mu fígl .... zrušit stávající pojistku a založit si u nich tu samou, ale novou ..... jako novej zákazník budete mít totiž u té samé pojišťovny v jejich boji o nového zákazníka výhodnější podmínky než ten dlouholetej stávající ...
proč jim dávat jen tak pro nic za nic 500,- Kč ?
www.srovnavac.cz
Obrázek
Uživatelský avatar
knedlik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 741
Registrován: 04 úno 2009, 09:38
Bydliště: u liberce

Příspěvek od knedlik »

to nevim ale ja mel platit vsude kolem 4000 prisel jsem do generali a platim 1990kc rocne :lol: je dobry ptat se
corsa B c12nz sport, zběsilých 45PS + KN filter ;-D
astra F x17dtl + IC-75PS, astra F 1.7 tds combi německo-japonskej pracant- zůstaly v rodině;;
astra G 1.7 DTi-ex; astra H caravan 1.7 cdti-ex;
GIV kombík TDI-PD, Honda VTR 1000 Firestorm V2 90°
Smithy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1157
Registrován: 08 srp 2008, 19:50

Příspěvek od Smithy »

Tolik platim na litra po roce smlouvy, pisou mi bonus 20% ale cena je jeste o par korun vetsi nez kdyz se zalozila. Pockam si za rok a jestli to nebude min tak na ne vlitnu.
ex Blitz C'Mon B

ex Bimmer E46 Coupe

now Cinquecento 0,9T
Uživatelský avatar
Keil
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 265
Registrován: 04 lis 2009, 17:12
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Keil »

ja platim 6200kc i s havarijnim u CSOB... na povinne bonus 53%. V tom mam jeste celni sklo na 10tis pojisteny, pojisteni pri nehode, zivelne pohromy, poskozeni jinou osobou, totalka na 150tis.
Corsa C 1.2 twinport + CHIP
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Já s motorem 1.7 a bonusem 72 měsíců platil u Axy 2580 kč.
Příští rok to bude už něco kolem 2300 kč.
Není nic snadnějšího, než porovnat všechny pojištovny tady:
http://povinne-ruceni.kurzy.cz/povinne-ruceni/
Já už měnil pojištovnu několikrát, samozřejmě vždy za nejlevnější.
Vždy jsem to sjednal přímo na tom webu viz. výše.
Následující den mi přišla smlouva a zelená karta.Spolu s tím předplacená obálka, kterou rovnou hodím do schránky s podepsanou smlouvou.
Můžu jen doporučit.
PS: není tam snad jen Direct, ale pojištovna, která se bojí zveřejnit své ceny mě nezajímá. Když jsem to přímo na jejich webu zkoušel porovnat, tak vůbec nebyli nejlevnější, jak hlásají v reklamách.
Dnes ale platí, co je nejlevněšjí pro mě, nemusí být pro vás.
Přítelka má podobný parametry auta a nejlevněšjí pojištovnu má úplně jinou, než já :-) Pojištovny zohledňují už nejen obsah a bonus, ale i adresu, výkon vozu, značku, pohlaví člověka a mnoho dalšího, viz. link výše..
Uživatelský avatar
Honz@
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 468
Registrován: 30 kvě 2008, 10:52
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honz@ »

já sem letoš přehodil pojistku z český na allianz. to co sem platil u český za auto teď platím a u Allianz motorku + auto. Je fakt že u český to bylo na 50 mil (což je asi zbytečnost) ale zase měli dobrý čelní sklo, za 500 pojištěný sklo do 20 tis. což myslím nemá žádná.
Fabia Rs
Corsa C 1,3 CDTI + Chip -prodáno
moje felda
andilek
Příspěvky: 54
Registrován: 01 lis 2009, 17:09
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Příspěvek od andilek »

ja mam u Č.P pojistu na 4.0 V8 a platim 3890rocne :twisted:
mara A4
Příspěvky: 102
Registrován: 24 čer 2008, 09:36
Bydliště: Liberec

Příspěvek od mara A4 »

Keil: tady jen pozor to že ti napisou do smlouvy nejnamená že tech 150 dostanes to je cena kterou jsi si určil ty při založení v případě totalniho plneni ti bude vyplacena obecná cena auta tzn.tvuj rok motor vybava km atd jak se v dany čas v průměru prodavaji,proto u havarijky by se mela uzavírat opět nová smlouva dle situace na trhu
smazana citace by tox
Objednam vam autodoplnky na vašeho miláčka z DE,nově nakupuji i na e-bay,možnost nákupu i použitého zboží, kontaktujte pomoci s.z.
Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 266
Registrován: 15 srp 2008, 13:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gringo_Joe »

mel bych takovy dotaz k povinnemu ruceni:
Protoze se situace takto vyvinula, pujcoval bych auto kamosce (a ne jednou, takze statistika se muze projevit) a tak by me zajimalo jak to je s pojisteni.
Jsem u directu a stacilo se zeptat googla na zkusenosti s directem a hned jsem narazil na toto: http://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php ... 1&start=25
Tak by me to docela zajimalo, co by se stalo, kdyby k necemu doslo.
Na lince mlzili, nakonec z nich vypadlo, ze konkretni skodu (z toho fora) nemohou komentovat a smitec.
Pro uplnost: Me uz je 24 (ale kdyz jsem to uzaviral jeste nebylo), ridicak mam necele dva roky. Ona uz je starsi jak 24 a ridicak ma asi o tyden kratsi dobu nez ja.
Corsa B 1.0 12V 1998
Uživatelský avatar
Hans88
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 110
Registrován: 22 zář 2008, 14:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans88 »

andilek : ale to mas hlaseny jako veterana ne :D
jinak ja platim 2480/rok v praze a mam kooperativu
jinak davam varovani co se tyce levnych pojistek, nedavno jsme v praci zastupovali chlapka co mel kryti skod na zdravi jen 25mil a zpusobil nehodu na dalnici kde to odhadli asi na 40mil a rozdil chteli po nem :)
X12SZ >>> X14SZ
45hp >>> 60hp
Uživatelský avatar
Hans88
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 110
Registrován: 22 zář 2008, 14:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans88 »

gringo: na tom foru pisou ze je to poruseni smlouvy, mas ji urcite doma tak se na to poradne podivej co si podepsal, ale obecne mozne je abys auto pucil a o tomhle slysim poprve. jedna se predpokladam o soukrome auto (nemas ho v podnikani, na firmu atd.), potom jedine k cemu nehodou kamosky dojde je zpusobeni skody treti osobe takze vzdy s policii (teoreticky, aby to nebylo napadnutelne). jinak ze zkusenosti vim, ze pojistovny se casto zajimaji o to jestli ses jediny ridic auto, pokud si podepsal ze nikdo jiny auto neprovozuje tak je to taky spatne. ale vlastne vsechno je ve smlouve a v obecnych smluvnich podminkach pojistovny
X12SZ >>> X14SZ
45hp >>> 60hp
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

ja jsem u HP a kdyz jsem pujcil kamosovi auto a srazil chodce tak jedine co sem odnesl ja je pojistna udalost a zadny bonus a v dobe kdy se t stalo jsme byl u cesky
Uživatelský avatar
Hans88
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 110
Registrován: 22 zář 2008, 14:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans88 »

styxxy: jasny tak to normalne funguje - pojistna udalost a dostanes malus
jeste me napadly dve veci a to ze provozovatel, majitel a pojistnik muzou byt klidne i tri ruzne osoby i u soukromyho auta, takze ten direct to musi mit ve smlouve jinak to nemohli vymahat, jeste se dneska zeptam v praci a dam vedet
a druha vec jak tam pise typek s tou manzelkou, tak to je dalsi prekerka pac jestli to auto koupily "az po svatbe" patri do SJM a i kdyz v registru je vedenej typek jako majitel manzelka je vlatne spoluvlatnik s pravem uziti veci... je to nejaky divny
X12SZ >>> X14SZ
45hp >>> 60hp
Uživatelský avatar
Kubina
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 983
Registrován: 22 čer 2008, 22:33
Bydliště: Kladno/Louny/Praha-Zapad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubina »

tohle jsem zrovna zejtra resil,mam pojistku u alianz a vychazi mi to asi 6800 za rok,mam ten lepsi tarif,skodu na zdravi mam 80mil,takze je to asi lepsi nez mit jen 25mil treba se nikdy nic stat nemusi,ale kdyz uz se pak stane neco vetsiho,tak budes platit az z cernas
Za oknem padá sníh,v garaži smrdí líh.Všechno odmastit vyleštit motor,přemýšlim nad tim,jak udělat prostor.Všechno je venku,leští se leští,venku zas snih pěkně sviští.To je teda vděk,už se šteluje podvozek.Chybí dodělat pár vad,už mě čeká Tuning kap..:-D
Uživatelský avatar
Hans88
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 110
Registrován: 22 zář 2008, 14:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans88 »

kubina: presne, bylo mi doporuceno ze 50/50mil je spodni hranice, nikdy nevis...
gringo a ostatni: dnes jsem v praci resil ten problem Directu a nazor nasich dvou advokatu je ten, ze teoreticky to sice mozne je (ma to ve smlouve), ale obecne je to v rozporu se zakonem na ochranu spotrebitele a poruseje to obecne principy pojistovnictvi, kde jako fyzicka osoba nepodnikatel pojistujete auto nikoliv svoji osobu a pujceni auto nekomu se nemuzu brat jako trvale propujceni k provozovani (to by muselo byt se smlouvou mezi dotycnyma). jinak s manzelkou je to tak jak sem psal vyse.... takze asi tak ;)
X12SZ >>> X14SZ
45hp >>> 60hp
Odpovědět