Povinné ručení>rady,tipy,ceny atd.

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Re: Povinné ručení>rady,tipy,ceny atd.

Příspěvek od NoX »

v podstate jen objem.
je to se zapocitanou slevou.
u corsy 1.7 to vypada na max 3 tisice rocne...
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: Povinné ručení>rady,tipy,ceny atd.

Příspěvek od Robin »

3 tis. by byla super cena,např. pro mladýho kluka z Prahy, který nemá ještě žádný bonus. Jinak se ceny pohybují od 5 tis. až do 12, podle pojištovny.
Divím se, že to máš jen podle obsahu, když pojištovny dnes hledí hlavně na výkon motoru, bydliště, věk a hlavně na počet bezeškodných měsíců.

Já platím za 1.7 pouhých 1640 kč ročně.
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Povinné ručení>rady,tipy,ceny atd.

Příspěvek od Co-RS-ák »

robin: jak se tito povedlo? to máš tolik bonusů?
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: Povinné ručení>rady,tipy,ceny atd.

Příspěvek od Robin »

http://www.top-pojisteni.cz/povinne-ruc ... eho-ruceni
Mrkni tady jak jsi na tom.
Mám bonus už 108 měsíců, je mě 35 let, to jsou hlavní 2 faktory.
Nevím přesně, ale bonus má jedna pojištovna snad maximálně 60%, ostatní i méně, tedy i když budu jezdit další léta bez nehody, tak už neušetřím. Když bych ale boural, nebude mě to nic stát, protože při nehodě určitý bonus odeberou, ale protože ho mám přebytek, tak se to neprojeví.
Kolik platíš ty a kolik ti vyšlo v kalkulačce, že bys mohl platit?
Jinak tenhle web můžu jen doporučit, měníme pojištovny s přítelkou každý rok a stačí jen poslat výpověď. Na tomhle webu pojištění sjednáš online, pak přijde smlouva i zelená karta do 2 dnů, zaplatíš a odešleš podepsanou smlouvu zpět v obálce, kterou ti pošlou, zcela zdarma, bez známky, protože už je předplacená. :wink:
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Re: Povinné ručení>rady,tipy,ceny atd.

Příspěvek od NoX »

do 3 tis je luxus cena temer pro kazdeho... 1700 rocne pro mladeho je naprosto nerealny, pokud v tom neni nejaka smela... zadal sem do toho vyhledavace tvoje udaje, a vyslo tam nejakych 1736... pritom ja mam oficialni cenik triglavu tady pred sebou v papirove forme,a naprosto nejnizsi cena tam je 2456 kc...a pri mych udajich je tam nejmin 2900 +-...
neni tam napriklad bonus jen pro prvni rok? resp. sleva... a konkretne triglav vim, ze se hromadne prepojistoval na kooperativu, protoze s nim byly problemy a nekvalitni sluzby.
HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

Re: Povinné ručení>rady,tipy,ceny atd.

Příspěvek od HanyZ »

5000 Kč ročně vč. havarijního
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: Povinné ručení>rady,tipy,ceny atd.

Příspěvek od Robin »

Já mám bydliště za Prahou, proto ti to vyšlo cca o 100 kč víc..

Tak samozřejmě, že je tam bonus pro první rok pro nové klienty.
Jak jsi říkal, že ti dávají dobrou cenu, protože máš u nich hodně aut, tak tenhle web funguje už mnoho let, jen já jsem tam už udělal pojištění cca 12 krát. Dokázali si vyjednat dobré ceny, včetně toho bonusu pro první rok. Ceník u Trigalvu jak píšeš, sám jsem viděl, že jedna pojištovna má různé ceny, podle toho, jestli sjednáváš přes net, nebo tam jdeš osobně.
Je to logické. Na netu je větší konkurence, lidi srovnávají. Do pobočky jde člověk, který neví která bije.
Výpověď dávám každý rok, zrovna letos dokonce sjednám novou smlouvu u té samé pojištovny, abych měl ten bonus pro první rok.
Přeci nebudu jako stálý zákazník platit víc, než někdo novej, ne? :)
Pokud jde o služby, tak já žádné nevyžaduju, ani nečekám. S Trigavem jsem loni naboural nové BMW 7. řady, škoda cca 200 tis. za nárazník ( odřený ) a bylo to bez problémů. Já nic jinýho nepotřebuju, jen dodržet zákon a aby zaplatili za mě škodu. Kdyby nezaplatili, tak od toho je ta asociace pojištoven.
Uživatelský avatar
mulah
Příspěvky: 66
Registrován: 15 dub 2008, 21:26
Bydliště: karlovy Vary

Re: Povinné ručení>rady,tipy,ceny atd.

Příspěvek od mulah »

Já mám momentálně povinný s havarijkou u allianzu za cca 11000 ročně s 5% spoluúčastí, včetně skel, urazovek všech ve vozidle zavazedel a bla bla bla s totálkou na 330000 (auto má už reálnou cenu tak 150)
Je pravda že allianz je dražší,ale ... kvalitu pojištění poznáte až když něco vyvedete.
Manželka zajela ke mě do práce pro balík který mi tam nechalo PPL a při vyjíždění z firmy nacouvala do mercedesa mýho šéfa :zed:
Nic extra. Já měl na hadry spojler (s flex-fixem),světlo a kus zadního blatníku. Mercedes jen světlo a přední blatník.
Nahlásil jsem škodu a objednal jsem se do servisu - samo že do Opela. Za týden měli hotovo. Já přišel, zaplatil 5000 spoluúčast, vyvalil oči na fakturu za cca 60000 a odjel domů. To bylo z mé stany všechno - zbytek zařídila pojišťovna.
Šéfovi asi za týden přišel likvidátor a asi za další 3 dny mi hlásil že mu přišly peníze.
Taková je moje zkušenost s Allianzem
BLACK "D" 1.2 16v 59KW
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: Povinné ručení>rady,tipy,ceny atd.

Příspěvek od Robin »

Jak se snižuje hodnota auta, má se snižovat i cena hav.pojištění, ale málo kdo to ví a dobrovolně platí zbytečně víc, nechápu.
Jsem si jistý, že jsi jim dal, nebo dáš víc, než oni tobě těch 60 tis., kromě toho, že ta cena opravy bývá hodně nadsazená.
Z toho důvodu hav. pojištění nefandím a pokud jde o povinný ručení, já jsem spokojený s tím nejlevnějším. Způsobil jsem škodu cca 200 tis. a dle zákona pojištovna vše bez problému zaplatila.
Každopádně je super, že za to samé je někdo ochotný si připlatit, protože jinak by ty drahé pojištovny zkrachovaly a ty levné by zdražily. ;-)
jezisekx
Příspěvky: 143
Registrován: 28 dub 2007, 18:41
Bydliště: Uhercice u brna

Re: Povinné ručení>rady,tipy,ceny atd.

Příspěvek od jezisekx »

Zdarec ja mam jenom povine ručení a platim necely 4000kč u kooperativy, akorat pojištovny neakceptujou bezeškodný pruběh pojištení mimo Čr
Uživatelský avatar
mulah
Příspěvky: 66
Registrován: 15 dub 2008, 21:26
Bydliště: karlovy Vary

Re: Povinné ručení>rady,tipy,ceny atd.

Příspěvek od mulah »

Robin píše:Jak se snižuje hodnota auta, má se snižovat i cena hav.pojištění, ale málo kdo to ví a dobrovolně platí zbytečně víc, nechápu.
Jsem si jistý, že jsi jim dal, nebo dáš víc, než oni tobě těch 60 tis., kromě toho, že ta cena opravy bývá hodně nadsazená.
Z toho důvodu hav. pojištění nefandím a pokud jde o povinný ručení, já jsem spokojený s tím nejlevnějším. Způsobil jsem škodu cca 200 tis. a dle zákona pojištovna vše bez problému zaplatila.
Každopádně je super, že za to samé je někdo ochotný si připlatit, protože jinak by ty drahé pojištovny zkrachovaly a ty levné by zdražily. ;-)
Pravdu díš. Jenže já to mám na lízačku (jsem majitel) a pojištění je součástí splátky. Takže se to určitě mění ale já to nepoznám - pozná to lízingovka.
A s tou opravou máš pravdu taky. Už jenom to že na ceníku v servisu je hodina práce na corsu kolem 450kč ale na faktuře mám něco kolem 800kč. A můj skromný odhad je že by se to dalo opravit za 30000 a ještě by pěkně vydělali.
BLACK "D" 1.2 16v 59KW
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Povinné ručení>rady,tipy,ceny atd.

Příspěvek od Co-RS-ák »

tak kolik platíte tento rok? já to mam za 2261 a myslím, že je to ok :)
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: Povinné ručení>rady,tipy,ceny atd.

Příspěvek od Robin »

To je balík..

Já jen rovných 1600 kč za obsah 1.7 ;-)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Povinné ručení>rady,tipy,ceny atd.

Příspěvek od Gooder »

Já platil necelých 4100Kč, ale mám v tom i pojištění sedadel :)

Levnější pojišťovnu než ČSOB jsem nenašel.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Povinné ručení>rady,tipy,ceny atd.

Příspěvek od Korrpi »

na povinnem ručení je obrovská spousta proměnných :wink:
1-věk řidiče
2-místo bydliště
3-rozhodná doba
4-kilowatty vozidla
5-objem motoru
6-stáří vozu

a pak tam jsou doplňové věci :banan:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
Odpovědět