Pokuty a přestupky

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Odpovědět
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Pokuty a přestupky

Příspěvek od styxxy »

ahoj dnes mi prislo psani z policie CR abych se nekam dostavil a podal vysvetleni... jenze oni to pisou tak ze se vtom nevyznam takze ani newim co se jim nelibilo a tak jsem se chtel zeptat zda nekdo newite co je: §22 odst. (1) písm. f) bod4. zákona CNR c. 200/1990 Sb., a popripadne co bych zato mohl dostat diky vsem kdo mi na tohle odpovi ja sam to hledal na internetu a nic nenasel

Přesunuto z: Připomínky,informace... -) tato sekce se týká pouze připomínek ke klubu či klubovému webu.. díky Bloud
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

§ 22 Přestupky proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu
(1) Přestupku se dopustí ten, kdo
a) poruší obecně závazný právní předpis o bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,
b) porušením obecně závazného právního předpisu podle písmene a) bezprostředně ohrozí bezpečnost nebo plynulost silničního provozu nebo způsobí dopravní nehodu.
Naposledy upravil(a) pepex dne 20 srp 2007, 16:49, celkem upraveno 1 x.
25DT
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

Písmeno F ani bod 4 tam není.Alespoň ne v zákoně z roku 1990.Tak at si trhnou
25DT
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

pepex.. musíš se dívat vždy na platnou novelu:


§ 22
Přestupky proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích

(1) Přestupku se dopustí ten, kdo v provozu na pozemních komunikacích

f) při řízení vozidla
4. překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním právním předpisem nebo dopravní značkou v obci o méně než 20 km.h-1 nebo mimo obec o méně než 30 km.h-1,


tzn. jel si rychle a chytili tě radarem.. z toho se nevyvlečeš..
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

prestupky

Příspěvek od styxxy »

jo diky jiz jsem si taky zjistil ze jsem prekrocil povolenou rychlost o mene jak 20km/h ... jen me tam bohuzel chytily dvakrat paac mi prisly dve obalky....tak ted jen jestly nikdo nevyte jak se z toho vymluvit abych nemal pokutu kdyz je tam ta omezena rychlost na 40km/h a ja nejel vic jak 60km/h pac uz jsem tyto prazdniny platil 2500kc pokutu a nechci dalsi tak pokud mate zkusenosti jak se z toho vykroutit tak poradte pry se tam mam dostavit a vysvetlit jim to ... ikdyz newim co je natom k vysvetlovani ... tak zatim vsem zdar a jezdete opatrne
Uživatelský avatar
MiniMike
Administrátoři
Příspěvky: 278
Registrován: 06 pro 2006, 07:21
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiniMike »

spis bych to napsal jinak, at pokutu zaplatim, ale hlavne at mi nevezmou body :-) pokute se nevyhnes a spis bych se modlil, aby ti nevzali body.... jeste udelas to samy jednou a prijdes o ridicak.....
Mela
Příspěvky: 121
Registrován: 07 črc 2007, 15:21
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mela »

Takže: Musíš tvrdit že řídila osoba tobě blízká, jejíž ujmu bys pociťoval jako újmu vlastní a že odmítáš k tomu vypovídat , že bys jí způsobil nebezpečí postihu za přestupek. O tomto tě musí policajti před podáním vysvětlení poučit. A doufej, že mají jen foto zezadu, kde není jednoznačně prokázáno, že jsi to ty. A hlavně si musíš pořád stát za tímhle tvrzením. Tak se snaž a dej vědět jak jsi dopadl.
Corsa B r.v.95 1,5TD 49kW
VW POLO r.v.88 1,3D (2005-2007)
Škoda 105S r.v.77 (2002-2004)
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

velbloud:ni jo ale psali z roku 1990,kdo má vědět ty novely,maj psat novelizováno roku...Ale co,já sem zaTIM BEZ OBALKY :wink:
25DT
Uživatelský avatar
MiniMike
Administrátoři
Příspěvky: 278
Registrován: 06 pro 2006, 07:21
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiniMike »

opet osoba blizka :lol: tomu rikam hrdinstvi, tak bud jezdim predpisove a nebo si ty pokuty proste zaplatim, ale myslim si, ze ho maji krasne vyfocenyho, takze mu bude osoba blizka na dve veci :-)
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

prestupky

Příspěvek od styxxy »

tuhle fintu znam... ale bylo to v 18:30 takze nic moc tma a urco jedna fotkka ude zepredu takze to vykoumam jinak no.... kazdopadne kamos rikal ze taky takhle mel nekam prijit a ze se nakonec smilovaly tak uvidim jak vse dopadne
Erik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 503
Registrován: 11 pro 2006, 18:29
Bydliště: Holandsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik »

No, tady him vzdy poslu obalku zpet...

At te poslou dukazi, ze to neni mozni ze jsi tam nebyl ten den.
Casto se stane ze fotku nejde dost dobre videt, a nebo ze zadnou nemaji. A pokuta nebude.

Pak at poslou dukazi jak to merily. Jestli s radarem tak kdy byl na poslet kalibrovane. Casto se stava, ze proslo kalibrace, a zadnou pokuta nebude...

Takovi veci... Uplne na konce pak muzes rict, kdyz vsechni dukazi maji, tak jo, asi jo, asi to bila nekdo kdo odeme pujcil auto...

Uz jsem se takhle dost krat nechal zrusit pokuta :D
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

prestupky

Příspěvek od styxxy »

no a co kdyz na ty fotce budu videt a pak to budu mit oto horsi ze jsem jim kecal a snazil se z toho vykroutit... jinak nejspis to bylo ladarem pac tam kde me udajne chytli stoji jeden no ale driv jsem to nevedel ted uz to vim... taky oni to posilaj mesic zpatky to uz clovek nic newi ... jinak ten ladar je tam napevno da se nanem precist kdy byl naposledy kalibrovany..??
Uživatelský avatar
MiniMike
Administrátoři
Příspěvky: 278
Registrován: 06 pro 2006, 07:21
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiniMike »

Erik: tak fotku maji, kdyz si ho zvou a na kamarada to svest muzes, ale to je ti prd platny ;-) na jediny na co je toto platne je osoba blizka, coz kamarad neni :-)
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Erik píše:Casto se stane ze fotku nejde dost dobre videt...
při tvých rychlostech se Ti naprosto nedivím... :lol: :lol: :lol:
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

to co ti radí erik je dobrý,zkusil bych i možná tu osobu blízkou jak radí mela,ale každopádně bych taky trval na tý kalibraci radaru,na to máš právo,tak uvidíš a dej vědet
Odpovědět