Likvidace škody dopr.nehody

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Likvidace škody dopr.nehody

Příspěvek od System »

Čus, má pls někdo zkušenost s uplatněnim škody z povinného ručení? myslim tak, že jsem viník...zítra přijede likvidátor kouknout jak hodně mam ťuknutej kufr od jedný ženský. Moje vina to neni, takže nehodlam platit ani korunu. A dávat tam nárazník z druhovýroby, kterej tam nepůjde ani napasovat taky ne...díky za rady
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Uživatelský avatar
Haniz
Příspěvky: 338
Registrován: 31 črc 2008, 22:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Likvidace škody dopr.nehody

Příspěvek od Haniz »

cau ja mel nedavno taky vyrizovani kvuli tohdle...likvidator se me ptal jestli to chci ty penize jako vyplatit fakturou a nebo rozpoctem ze skody..tak sjem si to nechal rozpoctem udelat a doslat jsem za bouchly dvere 13500kč a dvere jsem koupil s postovny za 700kč
Nenachčiješ proti větru :-D
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Re: Likvidace škody dopr.nehody

Příspěvek od System »

takže jestli tomu dobře rozumim, on ti řekl že to bude stát XX korun a bud ti je pošle nebo to dáš do servise kde to udělaj za tebe, ale neuvidíš z toho ani korunu? Já bych nejradši taky svépomocí, známý a díly nejsou problém...Díky
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Re: Likvidace škody dopr.nehody

Příspěvek od System »

takže prej se takhle starý auta (94) řeší totální likvidací, prej vypočítaj hodnotu a napíšou mi dopis kolik mi posílaj. Docela se bojim kolik to bude:( ale pokud tahle informace do budoucna někomu pomůže, budu rád:)
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
ponikel
Příspěvky: 87
Registrován: 19 zář 2010, 23:58
Bydliště: Slovensko

Re: Likvidace škody dopr.nehody

Příspěvek od ponikel »

hm.. pokial naklady na opravu nepresiahnu 100 % Všeobecnej hodnoty vozdila to nemôžu stotalkovať. vyžiadaj si od poisťovne aby ti povedali aku VŠH ma tvoje auto a ake su podla nich predpokladane naklady na opravu vozidla. pokial to nebude 100 % musia to riešiť ako parcialnu škodu.
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Re: Likvidace škody dopr.nehody

Příspěvek od System »

tohle oni prej vypočítaj...ale cenu opravy asi řešit nebudou. Mě jen štve, že si ten **** nenapsal celou výbavu a napsal tam, že poškozený zadní světlo podle jeho názoru nesouvisí s touhle nehodou, takže mi dal formulář abych to pojištovně nějak dokázal. Jenže já se s nima nebudu hádat o jednom blbym světle v hodnotě 500, když stejně nevim jak to dokázat. Problém je, že oni ted určitě budou čekat až jim to dokážu a do tý doby mi nic nepošlou. Grrr...nechápu proč mam bejt trestanej já za to, že nějaká kráva neumí brzdit :roll:
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
ponikel
Příspěvky: 87
Registrován: 19 zář 2010, 23:58
Bydliště: Slovensko

Re: Likvidace škody dopr.nehody

Příspěvek od ponikel »

hoď sem fotky poškodenia a skusim ti poradiť..
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Re: Likvidace škody dopr.nehody

Příspěvek od System »

ok, foto zasílam v příloze...neni tam toho moc vidět prootže ono to vlastně na pohled moc poškozený neni...je promáčklej nárazník a hnutý čelo (takže jdou blbě zavírat dveře, musí se s tim hodně třísknout)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Re: Likvidace škody dopr.nehody

Příspěvek od System »

tak jak? kámoš mi řikal že totálka je nejhorší možná varianta:( problém je taky to, že si vyfotil jak jí mam celou kitovanou...takže to hodnotě taky moc nepřidá:(
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Re: Likvidace škody dopr.nehody

Příspěvek od NoX »

totalka nejhorsi mozna varianta rozhodne neni, zalezi, kdo ti to pocita, a jak si sikovnej s opravou/rozprodejem zbytku....
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Re: Likvidace škody dopr.nehody

Příspěvek od sladas opc »

tak ono je celkem jasny kdyz treba podle tabulek ma tva corsa hodnotu cca 20 tisic a oprava by prisla na vice penez nez hodnota auta tak je jasny ze zvoli totalku to je uz bezna vec..na tyhle auta starsiho typu je lepsi volit rozpocet!
opel corsa opc rieger edition
opel performance center
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Re: Likvidace škody dopr.nehody

Příspěvek od System »

no já počítal s rozpočtem, nenapadlo by mě že na zničenej nárazník se dá napsat totálka...měl jsem za to, že se to dělá u zničenýho celýho auta no.
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 266
Registrován: 15 srp 2008, 13:29
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Likvidace škody dopr.nehody

Příspěvek od Gringo_Joe »

Hosi a mate nekdo zkusenost, jak se resi skoda "na chodci", ktereho jsem porazil?
Co se da precist z netu uz vim, zajima me, jestli nekdo vite, kolik mi napari u soudu za tezke ublizeni na zdravi (leceni pres sest tydnu, trvale nasledky)?
Corsa B 1.0 12V 1998
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Re: Likvidace škody dopr.nehody

Příspěvek od System »

Gringo_Joe: zkus spíš nějakou právní poradnu na netu, s timhle má asi zkušenost jenom málo lidí
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Re: Likvidace škody dopr.nehody

Příspěvek od System »

mimochodem...přišel mi dopis od pojištovny že chtěj doložit:
- bankovní spojení
- předvedení poškozeného vozidla před opravou ... ale tohle nevim co znamená. Poradí někdo?
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Odpovědět