S CORSOU na CORSIKU aneb kde jste byli nejdál...

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od Robin »

Jednou jsme se plavili po moři, když jsme jeli na Ostrov Pag.

Nejvíc jsem si na dovolený ale užil Alpy a nekonečné serpentiny na Grossglockneru v prudkém stoupání na ledovec a klesání do nížin na cestě k moři :P
Většina tam jede z kopce na dvojku a brzdí motorem a já to místy rozjížděl na 140..pak mě ale všichni předjeli, když mě začaly hořet destičky a já pozoroval černý kouř od kola s vodou ve flašce v ruce :lol:
Nakonec automobilky ví, proč zrovna tam často testují brzy..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

jj, kolem Grossglockneru je to hustý. A jel jsi někdy přes Brennerský průsmyk? Já tam jel se čtyřkovým 1.9TDiPD Golfem, se zimákama a řetězama a měl jsem co dělat ( :!: ), dva dny na to ho na 14 dní uzavřeli 8) :lol:
Ta silnice bylo poctivé kluziště, Sáblíková by si tam zablbla :twisted:

JO A TI TALOŠI, já tam byl asi 8 týdnů a je fakt, že jsem tam taky moc nehod neviděl, ale na druhou stranu jsem snad neviděl žádné auto, které by nemělo promáčklý bok, zadek, předek, tam je to snad národní sport, kdo nemá ňákou tu promáčklinu na autě, ten nejni správný taloš..... :twisted: :roll:


Wilcza:
Na Kamenjak přes Vídeň, Graz, Maribor, Ljubljana, (kolem Trieste), Pula a dólú až úplně dóĺuuu na vesničku jménem PREMANTURA. Říkám trasu od Břeclavi. Cesta trvá při průměrné rychlosti 120 km/h s pár čúracíma zastávkama cca 8 - 9 h. Na Kamenjak samotný mapu nepotřebuješ, to je poloostrůvek, který za 2 - 3 dny prochodíš pěšo. My to zkoušeli autem, ale je to hardcore pro offroady, jedno kolo nám to ouplně rozcupovali, tož ale pak jsme poznali, že nejlepší je nechat auto v kempu, který je vzdálený asi 10 minut chůze : )
Nedoporučuju jet o prázdninách, bude tam lidí jako sraček! Doporučuju na konci září, bo začátkem října, moře bude teplé, lidí málo, ceny menší!!! I v kempu, i v restauracích. Doporučuju ubytovat se v kempu STUPICE (pěkné hajzlíky i umývárky, teplá voda, uvnitř kempu docela levný suprmarket, půjčovna kajaků....) :wink:
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
kony
Příspěvky: 44
Registrován: 28 úno 2008, 10:21
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od kony »

já jsem se vrátil dnes ráno z chorvatska (okrug Gronji-Trogir) a kupodivu mě vyšla spotřeba na 4,5l ! ujeli jsme 2000km a koza šlapala jako hodiny.
akorát bez tý klimy to stálo za .....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
xlooua
Příspěvky: 13
Registrován: 01 úno 2009, 19:12
Bydliště: Praha

Příspěvek od xlooua »

Zdar všem co jezdí corsičkama,nejdál jsem byl s kokonem na břehu černého
moře u tureckých hranic na jihu bulharska.Cesta byla ok, až na hranice
mad'arska s rumunskem je to po dálnici a když to šlo tak jsem jí držel
150-180 ,jakmile jsem vjel do romania tak mi rychlost razantně padla
místama se nedalo jet ani 20 a to fakt nekecám,se sportovním podvozkem
a nízkoprofilovejma (45) 15"kama sem měl skoro vodražený ledviny a litoval
že sem nejel rodinnym kombíkem.Ale to není ono jeli jsme ve 3ech a vše se vešlo a já měl skvělý pocit na dovolené se svym miláčkem.Přes rumunsko je to jen asi 400km který jsem přejel tak za 6-7 hodin.
Ten kdo nadává na naše rozbitý cesty by se tam měl jet projet a nepochopil
by že jen 700km od prahy mají místo silnice 1 třídy tankodrom ..
v bulharsku je to něco jako u nás ,není to sice žádná sláva ale dá se plynule
jet tak aby to odsejpalo.cesta k moři byla dlouhá asi 2000km a dá se zvládnout za 26 hodin vkuse ale tentokrát jsme stavěli po památkách atd..Doporučuju všem kdo chce zažít
pravý cestovní dobrodružství ,vyražte k černému moři.levnej benzín a ruční myčky na každym rohu za hubičky.PS:po návratu do prahy sem jen
znovu nastavil předpětí zadních ložisek a promazal je.Rumunský cesty
totiž nejsou na naše upravený podvozky a super kola dělaný...Tot'vše k mému nezapomenutelnému výletu k černému moři.
Adiss
Corsa forever
Příspěvky: 490
Registrován: 06 črc 2008, 21:34
Bydliště: Červená Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adiss »

co to ma ten červenej touran na kolech???
Opel Corsa 1.5TD JOY
Obrázek
Obrázek
Lecam
Příspěvky: 25
Registrován: 10 úno 2010, 15:28
Bydliště: Brno

S CORSOU na CORSIKU aneb kde jste byli nejdál...

Příspěvek od Lecam »

Ahoj. Taky neco pridam. Toto leto jsme jeli s nasim prckem 1.0 dve etapy. Prvni byla tour de Alpine k "Prasečáku" Neuschwanstein (vim že je to labut, ale to je fuk). Na ceste zpet jsme to vzali i pres velky glockner. Tech serpentin jsme si uzili az az. V druhe etape jsme byli odvaznejsi. Dojeli jsme do Dubrovniku a zpet jsme jeli pres ostrov Hvar (cestu ze Sucuraje do StariGradu vazne nemuzu doporucit), pak po pobrezi, ostrove Pag, istrii (Pula) az do Benatek. Z Benatek pak primo domu cca 8 hodinek volnejsi jizdy i s prestavkama (preci jen 1.0 neni TGV).
Prvni etapa mela nejakych 1600 km a ta druha mela pres 3200 km.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět