S CORSOU na CORSIKU aneb kde jste byli nejdál...

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

S CORSOU na CORSIKU aneb kde jste byli nejdál...

Příspěvek od william.wallace »

Bych měl nápad na výlet....:):):) ...Hned jaxem si Corsu koupil, taxem si řek´ je to Corsa, tak s ní pojedu na Korsiku. Autiko mám rok, a když budou příští rok prašule, tak s ním chci vyjet na tenhle super truper ostrov. Tak nějak jsem vypočítal, že cesta tam a zpět je cca 2000 tkm, prokřižovat Korsiku je tak 1000 tkm, takže myslim, že by to mohl dát i ten jednolitřík dvanáctiventilovej v pohodě. Zatěžkávací zkouška budou ty korsické serpentinky, ale myslím, že by to stálo zato!

TAK MĚ TAK NAPADÁ, kde jste vlastně byli s vašima Corsička nejdál? Dávají i tyhle miniaturní motůrky v pohodě i větší vzdálenosti? Já s ní zatím jel asi jen 300 kiláků daleko.
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Ja zatim v jeji domovine nach Deutschland - Drážďany
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
nostromo
Příspěvky: 73
Registrován: 25 čer 2007, 14:26

Příspěvek od nostromo »

No, my se mozna chystame na pristi leto do Alp.

Ja bych jel na masine (Fazer 600) a Peta by jela utem (Corsa 1.0 12V).
Zatim jsme to jezdivali jen na masine, jaksi Favoritem na LPG jsem se dal nez do Prahy neodvazil. :-)

Ale mam docela strach, aby to ta Corsicka v Alpach vyjela a zase dolu ubrzdila.

Nemate nekdo zkusenosti s litrem a cestou do hor?


Jo, a jinak jsem byl s Corsou nejdal zatim v Oberwiesenthalu. :-)
Corsa C - 1.0 12V rok 2000
Yamaha FZS600 Fazer - rok 2003
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

No já sjížděl a vyjížděl Babu, to je hora v Karpatech, taková česká Rallye a v pohodě, do kopečků nejni problém ale chce to jet maximálně ve dvou + nějaká ta bagáž, tři už jsou pro jednolitřík záhul. Chcet to mít v pořádku brzdy a je to o.k. i po zahřátí a delší cestě!:)
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

Taky s Corsou plánuju cestu do Alp - do St. Antonu, to je až u hranic se Švýcarama, ale myslím, že tohle by to autiko mělo dávat v pohodě, pokud je v o.k. stavu
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Uživatelský avatar
mikro
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 361
Registrován: 29 čer 2007, 18:00
Bydliště: Někde ve středu Čech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikro »

Praha - Kutná hora. V září bude test Praha - Brno, jak na spotřebu, tak možná i trochu zase na rychlost. A jinak příští rok bych se s ní podival na střední Slovensko.
SNĚHURK@ -> Corsa C 1.7DI bílá - 2003
Sound: Sony CDX-GT410U
front: Hertz HSK-130 @ back: SP-690
Woof: Audison SRx 2S + Hertz HX250
Scheni
Příspěvky: 36
Registrován: 06 čer 2007, 13:31
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Scheni »

Mno, já plánoval letos cestu do Itálie v Corse, ale tak nějak se semnou moje drahá rozešla, a tak se budu možná dloubat v nose, protože nemám s kým jet, žádný kámoš nemůže, je to naprd :(

Tady asi nikoho nenajdu, co ? :twisted:
CORSA 1,2 rv.97-33kW + HONDA CBR 900RR Fireblade
tomert23
Příspěvky: 100
Registrován: 24 úno 2007, 15:50
Bydliště: Galanta

Příspěvek od tomert23 »

pred dvoma rokmi v chorvatsku 700 km tam a 700 nazad. bez problemov akurat to na dialnici dost žere.
corsa b 1.4 I Sport
Uživatelský avatar
mikro
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 361
Registrován: 29 čer 2007, 18:00
Bydliště: Někde ve středu Čech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikro »

Tak včera do Svatýho Petra a dneska zpátky. Cca 150 tam a 150 zase zpátky. Jestli dopadne spotřeba podle mých předběžných odhadů, tak to byla jízda za cca 5L/100.
SNĚHURK@ -> Corsa C 1.7DI bílá - 2003
Sound: Sony CDX-GT410U
front: Hertz HSK-130 @ back: SP-690
Woof: Audison SRx 2S + Hertz HX250
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

kdyby někdo plánoval s jednolitříkem něco delšího, tak to sem napište....by bylo zajímavý,kam až se dá dojet s Corsičánkem...neplánujete třeba někdo Bajkal nebo tak? :D :D :D :wink:
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Uživatelský avatar
mitch.expert
Příspěvky: 62
Registrován: 08 zář 2007, 05:15
Bydliště: Bystrice nad Pernstejnem

Příspěvek od mitch.expert »

Nejdal jsem byl minulej rok Corsou v Chorvatsku na Makarske a cesta byla uplne v pohode.
https://www.chorvatsko-autem.cz/hotel-r ... letovisku/
Pristi rok tam valim znova:)
Uživatelský avatar
nezdvorak
Moderátor
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2007, 14:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nezdvorak »

to já byl s 1,5D loni v Alicante, je to asi 5500 km tam i zpět, sice má nalítáno 300.000, jen 50 PS, a Alpy sem se 4 lidma bral na 1 a 105°C :D (prej super zkratka bez poplatků :D ), ale jinak šla na dobrou francozskou naftu i 165......na to že sem na motoru měnil zatim jen spojku (v 290.000) :D
Uživatelský avatar
william.wallace
Příspěvky: 416
Registrován: 27 srp 2007, 07:17
Bydliště: Lednice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od william.wallace »

týýý brďo, tož esi nekecáš, tak to je síla! jj, něco takovýho jsem myslel, 5500 už je celkem dálka. Tak to klobouk dolů. I ty kilometry, 300 tisíc....hmmm, tak to už je i větší držák než Golf. super :wink: a v těcdh čtyřech lidech to je docela sado maso.... :sane:
BATMOBILE - Béčko, 54 koní (max. 160 km/h), socka edition :)
WOLVERINE - Céčko, 60 koní (max 170 km/h), snob edition :)
Uživatelský avatar
nezdvorak
Moderátor
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2007, 14:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nezdvorak »

jako zástěrky si občas škrtly, to víš 4 kluci, každej tak nejmíň 75kg, dvoje kraťasy a trika na osobu :D a 2 kartáče gambáče na osobu, takže si dokážeš představit jak to vypadalo. Tam to byla hrůza, ale zpět sme to brali jen po dálnici, takže to šlo..... saze vylítaný a corsa pak nějakou dobu lítala jak utržená ze řetězu :D , teď už se zase vše při starym...jako na tohle auto nedam dopustit, spotreba porad ty 4...max 4.2 litru....sice to malinko papá olej, ale jinak super.... :twisted:
Tivalko
Příspěvky: 4
Registrován: 11 říj 2007, 23:22
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Tivalko »

Ahoj Corsameni.Ja som si kupil Corsu B 1.0/1998, v listopadu 2006.Je to moje druhe najmenšie auto po F600 čo som mal v živote.Najazdil som na nej do dnešneho dňa 26tis.km.Prakticky v nej sedim každy deň do prace a často na Slovensko a spatky.Musim priznať,že sa vždy teším keď si možem na nej zajazdiť na dlkšiu tasu.Preto som sa rozhodol straviť dovolenku v Corsičke.Prešiel som na nej 4800 km za dva tyždne.Moja trasa bola z Jihlavy cez Slovensko do Chorvatska a potom to začalo.Povedal som si,že chcem vidieť aj severne more.Tak som sa viezol cez Slovinsko,Taliansko,Švajčiarsko,Licht.,Franciu,Lux.,Belgiu až do Holandska a z časovych dovodov som už nestihol Dansko.Navrat bol cez Nemecko spatky do Jihlavy.Hoci mam Europu prechodenu dosť.Toto bol pre mňa naozaj zažitok lebo som nepoužival dialnice ale vďaka navigacii som prešiel miesta,kde by som sa bez nej ani nepustil.Boli sme dvaja a spavali sme v aute po malej uprave(nechal som doma zadne sedadla).Corsa sa držala statočne a hlavne v Dolomitoch.Myslim,že aj silnejšie auta mohli zavidieť.Jediny oddych som jej doprial keď sme sa previezli na vlaku cez 19km tunel v alpach.Najazdene mala vtedyuž 103000km Priemerna spotrba bola neuveritelných 5,4l.Zvladla to bez jedinej poruchy a vlastne som nemal zatial žiadnu poruch iba vymenu oboch H4 riek.Tak veľa km bez nehody z Corsičkami prajem všem.
Odpovědět