Vrácení auta do měsíce od koupi

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Odpovědět
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Vrácení auta do měsíce od koupi

Příspěvek od Maro »

Chlapi nevíte někdo.. jestli když jsem koupil auto, které se ted sere jako svina.. během 14ti dnů 3x.. jestli je auto možno vrátit prodejci? Je to nějak od zákona ošetřené nebo mám smulu?
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrácení auta do měsíce od koupi

Příspěvek od Tiger.s »

Záleží jak máš napsanou kupní smlouvu za zákona by to mělo bejt .Ale nwm jestli to musí držet jen bazary :?
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrácení auta do měsíce od koupi

Příspěvek od Maro »

Je to přes inzerát.. není to z bazaru. Smlouva je univerzální.. co se dá stahnout na internetu, která je schválená.
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrácení auta do měsíce od koupi

Příspěvek od Tiger.s »

Zkusit nějakou poradnu a nebo na tf by ti určo někdo odpověděl.
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrácení auta do měsíce od koupi

Příspěvek od Maro »

napíšu tam.. díky.. protože tohle není možné už. Prvních 400km super.. auto pohoda nekouří.. po motorové strance super a i ted je. Ale občas se tam něco vysere.. ted tam něco bouchá tak, že to pomalu brzdí motor..jako kdyby se kousala převodovka. Předtím to nechtělo chytnou.. protože byl zasranej palivovej filtr atd atd.. Díky Tigersi
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: Vrácení auta do měsíce od koupi

Příspěvek od Robin »

http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-be ... uto/15264/

Prostuduj tohle. Pokud vím, tak vrátit jen, když je to neopravitelný.
Šance na slevu na opravu je, ale soud je asi na dlouho, kromě toho, že se bude těžko prokazovat, že ta závada byla už v době prodeje.

Nevím co jsi podepsal ty, ale já dávám při prodeji vždy podepsat, že kupující je seznámen se stavem vozu.
Nechci pak nic řešit.
Když kupuju auto, např. v bazaru, tak tam každý vždy musí podepsat, že je seznámem se všema závadama a v seznamu je vše od úniku kapalin, přes vůle ve všem a opotřebovaného motoru až po poškozenou převodovku. Tím se kryjou aby nikdo nemohl nic reklamovat.
Závěr je ten, že auto chce dobře prohlédnout, pokud tomu nerozumím, vzít někoho, kdo ano a pak to chce ještě štěstí, protože fakt nejde vše odhalit.
U ojetiny je vždy riziko, zvlášť když jde o auto za 1 průměrný plat.
Já osobně bych volil mezi opravou, nebo prodejem. Na soud nemám nervy ani povahu..
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrácení auta do měsíce od koupi

Příspěvek od Maro »

Díky moc.. prostuduji a uvidím. Jinak když jsem se na auto díval.. bylo opravdu v pořádku, motor běží jak hodinky, nekouří, startuje na drc prostě super. Jenže nevíš co se stane až auto koupíš. Nikdo to nemůže předvídat že jo.

Ve smlouvě bylo právě napsané, že jsem byl seznámen se stavem vozidla atd. Takže s tím asi moc nezmůžu. Ale uvidím.

Bud to spravím nebo to prodám.
Uživatelský avatar
Lukkas
Administrátoři
Příspěvky: 2219
Registrován: 06 črc 2008, 14:01
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrácení auta do měsíce od koupi

Příspěvek od Lukkas »

Jestli závada nebyla psaná ve smlouvě, jedná se o skrytou závadu za kterou můžeš požadovat náhradu škody nebo můžeš auto vrátit zpět, schovej si doklady od oprav, co jsi platil, dojdi za týpkem od koho jsi to koupil, uklaž mu, že ve smlouvě o tom není ani čárka a co vše jsi musel opravit a za kolik .. a že se jedná o skrytou závadu, že podáš trestní oznámení na něj .. když mu tohle řekneš, tak uvidíš, že se nějak domluvíte :wink:
Black Opel Corsa A 1.5D
>Moje Corsa<
Uživatelský avatar
Petr_Corsa A+B
Příspěvky: 459
Registrován: 17 čer 2010, 15:03
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrácení auta do měsíce od koupi

Příspěvek od Petr_Corsa A+B »

Ahoj Maro,

není moc co studovat, buď na prodávajícího vystartuješ tak, jak píše Lukáš, on se lekne a bude ochoten s Tebou o tom vést řeč (pochybuju) anebo se obrátíš na právní pomoc, to ale stojí balík (cca 1200 CZK / hodina = právník). Smlouva, jak Ty říkáš z Internetu, to je jen takový mustr, je to oboustraná dohoda, kterou si můžeš upravit jak chceš, což vřele doporučuju, teď si nevzpomínám co jsem si tam napsal já když jsem kupoval to GSI (jel jsem se sepsanou smlouvou za prodávajícím), ale pamatuju se, že mi tam něco škrtal, právě vytyčení odpovědnosti prodávajícího a řekl, "kupuješ šrot a dobře to víš". Mno, měl pravdu, bohužel. Každopádně jde o to co za auto jsi tedy vlastně pořídil, nějak jsem se nedočetl...

Petr
Corsa A 1.2S 1986 READY TO GO // Corsa B C16XE GSI 1994 READY TO GO AS WELL
---My Cars---
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrácení auta do měsíce od koupi

Příspěvek od Maro »

Jedná se o Astru G Caravan rok. 99 .. motor Y20DTL

Díky chlapi moc.. jinak závada ve smlouvě nebyla uvedená žádná. Bylo to bráno jako plně pojizdné auto bez závad.
Uživatelský avatar
Petr_Corsa A+B
Příspěvky: 459
Registrován: 17 čer 2010, 15:03
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrácení auta do měsíce od koupi

Příspěvek od Petr_Corsa A+B »

Ty jednotlivé závady tam být vypsány nemusí, bohužel formulka: "kupující je seznámen se stavem vozidla, který odpovídá počtu ujetých kilometrů a úměrnému stáří vozidla". Pod tuhle větu, která může být napsána všelijak prostě schová prodávající strašně a rozsoudit to pak může až soud, ale jít do rizika, že zaplatíš soudní výlohy, no nedoporučuji. Ale nedej 100% jen na mě, právo jsem měl na Vysoké škole jen 3 semestry a obor studia byl ekonomického charakteru. Tyto vztahy upravuje občanský zákoník, ovšem nedostatečně a dá se velice snadno obejít právě těmito různými formulacemi. Pokud máš ve svém okolí kohokoli kdo právo vystudoval, poraď se s ním a na něco jistě přijdete. Držím palec.
Petr
Corsa A 1.2S 1986 READY TO GO // Corsa B C16XE GSI 1994 READY TO GO AS WELL
---My Cars---
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrácení auta do měsíce od koupi

Příspěvek od Maro »

Nakonec jsem to pořešil.. a opravím to. Posrala se převodovka přesně satelit v převodovce se vysral a ložisko taky. Ted mi jeden nabízí převodovku za 1800 tak pro ni jedu. Díky moc chlapi
Odpovědět