Rychla pomoc

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Sancez.bce
Příspěvky: 62
Registrován: 06 bře 2012, 16:31

Rychla pomoc

Příspěvek od Sancez.bce »

Mam problem se svym litrankem :( mam problem s posilovacem ,zrhuba po peti kilometrech stuhne volant ,mel bych mozna pricinu ,do zapalovani u popelniku mi vletela matka a zacalo to jiskrit ,pojistku sem uz dal novou ae tou to nebylo ,mozna by to melo souvislost s nefungujicim budikem pro rychlost ae nevim si rady ,mam ho teprve mesic no :(
Uživatelský avatar
JirkaB
Příspěvky: 45
Registrován: 20 črc 2011, 20:32
Bydliště: Sokolov

Re: Rychla pomoc

Příspěvek od JirkaB »

Ahoj. No nevím jaký máš posilovač ty ,ale já mám hydrauliku a ta nemá s elektrikou nic společnýho. Je tam čerpadlo poháněné od motoru přes klínový řemen a pokud se motor točí měl by fungovat i posilovač. Já bych zkusil zkontrolovat množství oleje a případně ho vyměnit. Pokud to nepomůže tak kontrola čerpadla a případně posilovače. Ale ten olej je asi to nejjednodušší co můžeš zkusit.
Nebo má někdo jiný názor? :kopnout:
Sancez.bce
Příspěvky: 62
Registrován: 06 bře 2012, 16:31

Re: Rychla pomoc

Příspěvek od Sancez.bce »

JirkaB píše:Ahoj. No nevím jaký máš posilovač ty ,ale já mám hydrauliku a ta nemá s elektrikou nic společnýho. Je tam čerpadlo poháněné od motoru přes klínový řemen a pokud se motor točí měl by fungovat i posilovač. Já bych zkusil zkontrolovat množství oleje a případně ho vyměnit. Pokud to nepomůže tak kontrola čerpadla a případně posilovače. Ale ten olej je asi to nejjednodušší co můžeš zkusit.
Nebo má někdo jiný názor? :kopnout:

mam corsu B 98 1.0 12V ,on jako funguje ae po par kilometrech si to bud vypne nebo stuhne ,nemam dukaz o tom ze by se to vyplo tak pisu stuhne .takze rikas ze by to chtelo vymenit klinak... olej sem kontroloval ,nebo kde bych mel najit olej pro hydrauliku posilovace ?:))
Uživatelský avatar
JirkaB
Příspěvky: 45
Registrován: 20 črc 2011, 20:32
Bydliště: Sokolov

Re: Rychla pomoc

Příspěvek od JirkaB »

Já mám 1,2 takže nevím kde máš nádobu,ale určitě bude někde u motoru. To poznáš. Je možný,že když se zahřeje tak může špatně fungovat neboť jak se ohřeje olej tak je tekutější. Já bych zkusil vyměnit. Tady někde na fóru je ke stažení kniha "Jak na to" tak jí stáhni a tam máš vše popsané
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychla pomoc

Příspěvek od styxxy »

nevim cim by to mohlo byti ale corsa 1.0 nema hydraulicke servo ale elektricke
Uživatelský avatar
JirkaB
Příspěvky: 45
Registrován: 20 črc 2011, 20:32
Bydliště: Sokolov

Re: Rychla pomoc

Příspěvek od JirkaB »

Teď jsem koukal do knihy a tam píšou,že litrový DOHC mají elektrický posilovače. Tak nevím,možná by to chtělo někoho kdo má tuto motorizaci ,ale možná je to podle výbavy.
Uživatelský avatar
JirkaB
Příspěvky: 45
Registrován: 20 črc 2011, 20:32
Bydliště: Sokolov

Re: Rychla pomoc

Příspěvek od JirkaB »

styxxy píše:nevim cim by to mohlo byti ale corsa 1.0 nema hydraulicke servo ale elektricke
jojo koukal jsem. :think: Pokud je to v elektrice tak by to měla odhalit diagnostika.
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Rychla pomoc

Příspěvek od Co-RS-ák »

pokud by to byla ta pumpa, tak bych tu jednu měl.... jinak, pokud funguje a při jízdě ztuhne tak je to normální, leda by pak už v malé rychlosti znovu nešlo tak snadno točit volantem jako předtím ?
Uživatelský avatar
JirkaB
Příspěvky: 45
Registrován: 20 črc 2011, 20:32
Bydliště: Sokolov

Re: Rychla pomoc

Příspěvek od JirkaB »

Ano pravda. :potlesk: U elektriky je tuhost řízení závislá na rychlosti auta.
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychla pomoc

Příspěvek od Maro »

To mě dělalo taky.. při určité rychlosti prostě el. servo vypne.. a už se nenahodí zpět... ale dělá to jen u cors.. do kterých to bylo dodělávané.. nebere to prostě z někama ještě signál.
Sancez.bce
Příspěvky: 62
Registrován: 06 bře 2012, 16:31

Re: Rychla pomoc

Příspěvek od Sancez.bce »

No nic zatim se zamerim na vymenu toho oleje ,khinu mam tak ok .zitra dam dalsi info.
Sancez.bce
Příspěvky: 62
Registrován: 06 bře 2012, 16:31

Re: Rychla pomoc

Příspěvek od Sancez.bce »

Co-RS-ák píše:pokud by to byla ta pumpa, tak bych tu jednu měl.... jinak, pokud funguje a při jízdě ztuhne tak je to normální, leda by pak už v malé rychlosti znovu nešlo tak snadno točit volantem jako předtím ?
no jasny i v mestskem provozu mi to ztuhne a nenahodi zpet dokud zase nenastartuju .
Uživatelský avatar
JirkaB
Příspěvky: 45
Registrován: 20 črc 2011, 20:32
Bydliště: Sokolov

Re: Rychla pomoc

Příspěvek od JirkaB »

Počkej stím olejem. Jestli máš elektriku tak nejspíš nemáš olej v řízení. Myslím,že ti řízení pohání elektromotor. V té knížce to není? koukal jsem,že elektromotor je přímo na tyči řízení takže přímo sní otáčí a vtom případě tam neni olej. Možná by ti určitě řekla více diagnostika. Co pánové?
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychla pomoc

Příspěvek od Maro »

Podívej se prosím pod volant, normálně se tam ohni a jestli uvidíš takovej velkej válec, prostě servomotor, tak máš elektronický posilovač.

Jestli máš v motorové části takovou černou nádobku a červeným olejem a navíc řemenicí ( pumpou), tak máš hydrauliku.

Je těžké někomu pomoct, když ani neví co tam má.
Martin78
Příspěvky: 50
Registrován: 25 led 2010, 22:03
Bydliště: Skalice 34

Re: Rychla pomoc

Příspěvek od Martin78 »

... no pokud sancez na začátku psel , že má litra , tak má el. posilovač . Na těch odchází řídící jednotky - taková krabička na tom el. motorku pod volantem . Nejrychlejší bude zajet na diagnostiku , zjistit závady a pak řešit ... :wink:
Odpovědět