Dny pro veřejnost na okruzích

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dny pro veřejnost na okruzích

Příspěvek od petanek192 »

Ja bych taky zalital ale na saabu mam do vanoc kopec prace a s vectrou bych se neodvazil proste nafta na zavody nejni ....
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Dny pro veřejnost na okruzích

Příspěvek od Gooder »

Ale to není jen o deskách. Pěkný záhul dostanou i kotouče. Být to jen desky, tak to neřeším, ale kupovat předek i zadek komplet nový se mi nechce :D

Já bych asi nejprve chtěl na nějaký kurz sportovní jízdy atp :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Dny pro veřejnost na okruzích

Příspěvek od Korrpi »

origo desky a kotouče stojej pár kaček :lol: :lol:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dny pro veřejnost na okruzích

Příspěvek od Tiger.s »

byl jsem s tigrou kdysi. není to jen o brzdách.
Počítej s novejma brzdama i po okruhu. A hlavně olej před okruhem a pak po okruhu. Brzdovka to samí . :D
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Dny pro veřejnost na okruzích

Příspěvek od Gooder »

Tak s tím počítám :) Ale pokud koupíš kvalitní brzdy a brzdovku, tak po každém výletu to měnit nemusíš. Ale zase to stojí minimálně 2-3x tolik, co stojí obyčejné :D
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dny pro veřejnost na okruzích

Příspěvek od Tiger.s »

Když si to myslíš :D
Pokud chceš na okruhu vymáčknout z brzd maximum tím pádem i z auta. Tak počítej tím že to prostě odpálíš .Brzdovku na tom kruhu uvaříš. Viděl jsem tak zkroucený brzdy že ty auta nemohli odjet a měnili se kotouče a desky přímo za depem,
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dny pro veřejnost na okruzích

Příspěvek od petanek192 »

Spravny zavodni nebrzdí :-)
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dny pro veřejnost na okruzích

Příspěvek od Tiger.s »

Dobře to je taky názor :banan: :wink:
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Dny pro veřejnost na okruzích

Příspěvek od Gooder »

Tigers: Ono než z auta a brzd vymáčknu maximum, tak to bude taky trochu trvat. Nemůžu vletět na okruh a jet hned pilu :D V běžném provozu chování auta moc nezjistím, takže první výlety na okruh by byly spíš poznávací(trať i auto). Takže to bylo myšlené spíš na tenhle styl jízdy na okruhu a myslím si, že brzdy typu Black Diamond, EBC Turbogroove, AP Racing, M-Tech, Zimmermann Formula Z s tím nebudou mít problém. Třeba ty Black Diamond se dají rozžhavit do ruda a můžeš s nimi jezdit dál. Věc druhá je cena, kdy za sadu na přední nápravu dá člověk i přes 10 tisíc(seriové seženeš do 2000Kč). Myslím si, že i nějaká sportovní/závodní brzdovka počáteční jízdy na okruhu vydrží. Ale vyměnit olej a brzdovku je asi to nejmenší a nejlevnější na celém výletu :D
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dny pro veřejnost na okruzích

Příspěvek od petanek192 »

Chtel sem napsat zavodnik :-)

Vsak ja vam to na jare snad predvedu stale ta ma laska je na zdvizi .... Aspoň se neomackaj gumy :-)
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dny pro veřejnost na okruzích

Příspěvek od Tiger.s »

Dobrá. Ale už tu vidím někoho kdo ty brzdy na autě má. Nebudu je dávat ani já natož někdo kdo tu má 90-110koní.
A jen pro info zimmermany bych do toho vůbec netahal natož na okruh :D
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Dny pro veřejnost na okruzích

Příspěvek od Gooder »

Proč by ne, třeba někdo takový tu bude. Na Corsu to bude podle mě i levnější. Až budu mít auto po technické stránce v pořádku, tak chci dát 4pístky Brembo nebo AP Racing a k tomu už nějaké lepší kotouče a desky. U desek padne nejspíš volba na nějaká Feroda DS. Jinak vím, že Zimmermanny Sport jsou nic moc. K těm Formula Z jsem moc info nenašel, ale myslel jsem, že když jsou dvoudílné a na moje auto stojí cca 14tisíc(čili 4x dražší), tak že něco vydrží :D Každopádně tohle je hudba budoucnosti, teď řeším školu a jiné věci na autě(podvozek, výfuk, vačky), takže to je daleko :)

Dobré ohlasy jsem slyšel a četl na ty EBC TurboGroove a DS2500. Ty EBC se dají sehnat o dost levněji oproti jiným značkám, co jsem výše jmenoval.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Tiger.s
Příspěvky: 1571
Registrován: 26 dub 2007, 18:40
Bydliště: Někde u plzně :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dny pro veřejnost na okruzích

Příspěvek od Tiger.s »

Měl jsem ds 2000 brzdili užasně ale moc nevydželi .
Vidíš to si kup když na to máš to je jednoduchý . mě stačí brzdy z tubra/v6/saab protože corsa snima šla pomalu na přední a to mi stačí :D
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

C20XE IN STOCK :pifko:
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Dny pro veřejnost na okruzích

Příspěvek od Gooder »

DS2000 byly myslím homologované a nahradily je DS2500. DS2500 a vyšší stupně Ferodo DS jsou bez homologace pro běžný provoz a jsou určeny spíše na okruh, takže je možné, že tam nějaký pokrok bude. Ale hlavně je u takových brzd důležité správné zajetí. Každopádně s nimi vlastní zkušenost zatím nemám, takže bych měl šoupat nohama :D

U Corsy nepopírám, že stačí takové brzdy. Podle mě jsou dostačující i ty z Astry GSi, případně z Calibry Turbo(čili i ten Saab podle rozměrů kotouče na Autokelly), ale to už je asi opravdu dost na Corsu. Já už Corsu dávno nemám, u mě se jedná o jiné auto a seriové brzdy jsou už na hraně. A když na to mám... No chvíli to bude trvat :D ale pokud chci upgrade brzd, tak víceméně jinou možnost nemám(ani levnější možnost není). Na Corsu bych 4pístky nerval, na tu její váhu podle mě zbytečnost :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Odpovědět