Chybný zápis v TP

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Odpovědět
Skalda_
Příspěvky: 2
Registrován: 12 čer 2012, 12:40

Chybný zápis v TP

Příspěvek od Skalda_ »

Nazdárek.
Před 2 měsíci jsem koupil Opel Corsu 1.3 CDTI (2008, 6.st manuál) všechno v klidu..
Poté mi psali, že si mám jít vyzvednout TP z autobazaru (Auto VIVA, Ostrava)..vyzvedl jsem si ho a zjistil první problém..že v TP je napsáno automatická převodovka přitom v autě je manuální 6st..tak jsme jeli zpátky do autobazaru a tam mi řekli, že to nevadí, jen že chybu udělal úředník.. tak jsem to teda šel nahlásit na dopravní.. a tam mi řekli, že bych to měl řešit rovnou přes Opel.. aby mi dali nějaké potvrzení o tom, že tam je manuál aby mohl změnit údaj v TP.. problém je, že mám auto na leasing na rok.. čili TP nemám doma..
Takže má otázka zní: Co udělat v aktuální situaci. Leasing konči až za rok.. Mám v plánu to splatit co nejrychleji (čili, že bych zbytek doplatil najednou) a začal řešit to auto..ohledně té převodovky + auto bylo používané k podnikatelským účelům (auto evidováno jako nákladní automobil,mřížka+o jedno místo k sezení méně) takže snaha z toho udělat zpět osobní s 5 místy (teda pokud to lze)
Děkuji za pomoc.
PS: Omlouvám se, pokud jsem toto téma špatně zařadil.
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Chybný zápis v TP

Příspěvek od duskov »

vitej v klubu :-)
prvne bych to zkusil resit s bazarem - oni snad odpovidaji za korektne vystaveny TP. Mam totiz trosku obavu v tom, ze pri reseni s Oplem (coz samozrejme jde), budes muset uhradit nejakou castku za vystaveni posudku.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Uživatelský avatar
nezdvorak
Moderátor
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2007, 14:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybný zápis v TP

Příspěvek od nezdvorak »

něco podobnýho jsem řešil,
koupil jsem auto v bazaru s čistym TP, když jsem si šel udělat evidenčku, tak jsem zjistil, že mi při přepisování italskýho TP mongol na úřadě napsal do TP, že mám ABS. Já ho ale nemám, takže jsem to poslal z5 do bazaru, ať se staraj. Oni to vzali na úřad, na kterym to přihlašovali a úředník to v něm přeškrt, dal razítko a podpis a tim to bylo vše OK ... takže úředník Ti kecal, nikde jinde než na tom úřadě, kterej to blbě napsal to dle mého názoru vyřešit nelze
Obrázek
Skalda_
Příspěvky: 2
Registrován: 12 čer 2012, 12:40

Re: Chybný zápis v TP

Příspěvek od Skalda_ »

Pfff..takže bych musel až do Prahy kde to bylo prvně zaregistrováno (jsem z druhé strany republiky) a tam si najít toho úředníka jo? .. :x ..tam padla i možnost která je méně možná.. a to, že auto bylo koupeno v AUT a předěláno na MAN ale u tak nového auta (2008) by to bylo nějaký divný..
Uživatelský avatar
nezdvorak
Moderátor
Příspěvky: 405
Registrován: 01 říj 2007, 14:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybný zápis v TP

Příspěvek od nezdvorak »

vem to do bazaru a ať se staraj oni
Obrázek
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Re: Chybný zápis v TP

Příspěvek od NoX »

pozor na to, bazar ani urednik nema zadnou povinnost neco za tebe resit... proste ti reknou, ze sis to mel zkontrolovat pri koupi a cau... pokud se budou starat, delaji to vicemen z vlastni dobre vule. To,aby to urednik jen tak opravil uz nebude tak lehke, v nejhorsim pripade budou chtit papir, ze je mozne to prepsat (2500kc) + kontrolu na technicke (+1000kc). a prepsat manual na automat muzou kdekoliv... pokud je nepresvedcis, ze to blbe zapsali,ale fakt se bojim, ze ti reknou "meli ste si to zkontrolovat pri prepisu"
Odpovědět