Brno

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Odpovědět
matej.sagat
Příspěvky: 39
Registrován: 08 led 2012, 08:56

Brno

Příspěvek od matej.sagat »

Chlapi,
kdo z vás je z Brna, trošku rozumí Béčkám a byl by ochoten se se mnou svézt pár minut a kilometrů a identifikovat co na té moji potvoře mlátí v zadní části? :)
Smithy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1157
Registrován: 08 srp 2008, 19:50

Re: Brno

Příspěvek od Smithy »

urcite vejfuk o napravu, tzn silentblok vyfuku :) zamel s tim
ex Blitz C'Mon B

ex Bimmer E46 Coupe

now Cinquecento 0,9T
matej.sagat
Příspěvky: 39
Registrován: 08 led 2012, 08:56

Re: Brno

Příspěvek od matej.sagat »

Byla to původní domněnka, dneska se i holka vrátila ze servisu kde kluci říkali že více ke kastli to již dotáhnout nejde.
Na druhou stranu jsem to konzultoval např. s Gooderem, a tomu to nemlátí, stejně jako iks dalším lidem zde.. :/

Takže, jak to pořešit?
obcannofka
Příspěvky: 340
Registrován: 20 pro 2011, 23:36
Bydliště: Slavonice

Re: Brno

Příspěvek od obcannofka »

tak ještě by to mohly být silentbloky na nápravě.... ty stojí pár stovek a nebo povolený zadní ložiska, to dělalo mě ;) jo a jeden čas mi taky mlátil konec vejfucku do nárazníku :D
Naposledy upravil(a) obcannofka dne 28 srp 2012, 17:36, celkem upraveno 1 x.
Corsa B 1.0 12V ECO tec - 55PS → → → Punto MK2 1.2 16V HLX - 80PS
matej.sagat
Příspěvky: 39
Registrován: 08 led 2012, 08:56

Re: Brno

Příspěvek od matej.sagat »

Proto bych rád svezl někoho, kdo by to po zvuku víceméně poznal.. :)
obcannofka
Příspěvky: 340
Registrován: 20 pro 2011, 23:36
Bydliště: Slavonice

Re: Brno

Příspěvek od obcannofka »

tak pod to lehni, pořádně zamel s výfukem a uvidíš, když to mlátit nebude, tak sundej zadní kola, vyndej závlačku, povol to, omrkni a rovnou namaž ložiska, pak je tam vrátíš, matku utáhneš co to jde a pak o jednu šestinu otáčky povolíš (zkusíš s tím otočit, když půjde moc lehce, tak přitáhneš a když půjde těžko, tak povolíš) dáš novou závlačku, maznici, nasadíš zpět kola a půjdeš to projet, pokud ti to bude pořád mlátit a nebude to ani tím výfukem (musíš s ním pořádně zalomcovat na všechny strany) tak už zbývají jen silentbloky co drží nápravu (jen guma a uprostřed kovové pouzdro) to by měly být snad všechny možnosti, protože tam jinak nic není co by to mohlo dělat a pochybuju, že by za to mohly tlumiče, ale tak můžeš na ně taky mrknout, jestli ti některej náhodou nevytekl ;) hodně štestí
Corsa B 1.0 12V ECO tec - 55PS → → → Punto MK2 1.2 16V HLX - 80PS
matej.sagat
Příspěvky: 39
Registrován: 08 led 2012, 08:56

Re: Brno

Příspěvek od matej.sagat »

Takže,pár poznatků:
- je běžné,i u vás co máte zadek o 40mm níž, že mezi výfukovým potrubím a zadní nápravou je asi tak 2-3cm místa? To je pak mlácení zaručené. Prozatim vyřešeno kouskem gumového mezikusu mezi nápravu a potrubí
- nemá být někde mezi katalizátorem a koncem výfuku ještě nějaká upevňovací spona, krom té na konci?

Další rámus dělají páté dveře a jejich tapec.. A k poslednímu zdroji mlácení se musím probojovat, pochází z pravé zadní strany a zatim netušim odkuď
obcannofka
Příspěvky: 340
Registrován: 20 pro 2011, 23:36
Bydliště: Slavonice

Re: Brno

Příspěvek od obcannofka »

ještě je tam jeden držák na středovým tlumiči ;) jo a pokud jde o výfuk, tak to chce fakt pevný nervy, ladil jsem to snad čtyřikrát :D záleží hlavně na tom, jak správně nahnout střední díl tak, aby byl co nejvýše nad nápravou ;) přeji pevné nervy
Corsa B 1.0 12V ECO tec - 55PS → → → Punto MK2 1.2 16V HLX - 80PS
matej.sagat
Příspěvky: 39
Registrován: 08 led 2012, 08:56

Re: Brno

Příspěvek od matej.sagat »

Což o to, jak budu u našich vlezu do jamy a vyhraju si s tím.
Jen mě štve ještě to mlácení někde na pravé straně, spíše zevnitř než tlumeně zvenku.. Zbavit zadek plastů,..? :/
Odpovědět