Pokuta za bliknutí dálkovými světly...

Příspěvky které pozbyly platnost,topici bez většího ohlasu a vše co už není aktualní ,ale je škoda smazat

Moderátoři: pdk88, nezdvorak

Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Pokuta za bliknutí dálkovými světly...

Příspěvek od Velbloud »

Pokuta za bliknutí dálkovými

Blikli jste někdy na protijedoucího motoristu dálkovými světly, aby si dal pozor na policejní hlídku, kterou jste právě minuli? Policie toto chování začíná tvrdě pokutovat. Když bude muž v uniformě "hodný", bude to stát pár set korun. Ale třeba taky dva tisíce.
Policie chytá blikající řidiče rozestavením několika hlídek za sebou.

Česká policie uděluje řidičům pokuty kvůli "zneužívání dálkových světel". Policisté se ani netají tím, že je štve, jak jim blikající šoféři hatí vybírání pokut a udílení trestných bodů. A tak s chutí sahají po paragrafu, podle kterého smí řidič bliknout jen v případě, že upozorňuje ostatní na nebezpečí na silnici.

"Blikáním dělají lidi sami sobě medvědí službu. Chtějí, aby auta jezdila v okolí jejich domů pomalu, ale když jsou jinde, upozorňují ostatní řidiče na policejní kontrolu. Chrání tak silniční piráty," upozorňuje šéf nymburské dopravní policie Josef Ulrich.

Nymburská policie pořádá dokonce na blikající zvláštní lov a jedna hlídka se věnuje speciálně jim. "Někdy pokutujeme víc řidičů za blikání než za rychlou jízdu," přiznal Ulrich.

Mnoho řidičů přitom vůbec nemá tušení, že se něco takového posuzuje jako přestupek. Naposledy takhle mělničtí policisté přistihli několik řidičů při sobotní rozsáhlé akci zaměřené především na motorkáře. Protože postavili několik kontrol za sebou, bliknutí jedna hlídka "vyprovokovala", druhá viděla a třetí řidiče zastavila.

Mnoho řidičů však bliká i z jiných důvodů. Například aby auto naproti upozornili, že nesvítí vůbec. Podle šéfa lounské dopravní policie Rudolfa Náhlovského si sankci zaslouží ten, kdo blikne víckrát za sebou. Právník Václav Vlk zátahy na blikání považuje za šikanu.

Blikání vadí, hlášení rádia ne

....
atd

Více ve článku na iDnes
http://zpravy.idnes.cz/blikli-jste-dalk ... 0_krimi_dp
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Co k tomu dodat ... je to pouhá buzerace :? .
Tam, kde je člověk potřebuje, tak se pomoci nedočká, ale na silnici jsou in 8)
Uživatelský avatar
Bryant
Příspěvky: 270
Registrován: 10 kvě 2008, 10:08
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bryant »

heh zdarec, no to sa mi stalo nedávno. Siel som z Trenčína domov a oproti vozidla mi blikali, tak som spomalil bol tam radar, tak ja som tiez zacal vyblikovat ostatnym a v tom spoza zakruty uz maval fízel zastal som a uz bol pucung :) nastastie som vojak tak mi nemohol dat pokutu na mieste, a navyse boli policajti velmi v pohode, hovoril mi ze mi moze dat pokutu za celny pas na skle co mam biely, dalej za sirsie gumy co nemam zapisane v TP :) ale dalo sa to nejak vyhovorit, ze to lepsie sedi atd...zalezi na koho natrafite. Ked na nejakeho debilka tak to nevykryjete bohuzial 8)
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Přesně tak tímhle mě už fakt dožrali... prej "POMÁHAT A CHRÁNIT", to si z nás dělaj už opravdu debily, ne? V sobotu jsem právě jel na mělnicku a byli tam fakt v každý vesnici...

blikal jsem .... blikám... a blikat budu...

A) a jeslti mě k tomu zastavěj a nebudou mít video jak blikám, tak mi to nedokážou

B) když jich bude víc, řeknu že jsem problikával auto které nestvítilo - tím pádem ohrožovalo provoz a jsem v právu.. to že tam žádné auto nebylo mi musí dokázat oni, ne já jim...
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Uživatelský avatar
Bryant
Příspěvky: 270
Registrován: 10 kvě 2008, 10:08
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bryant »

Presne tak kym nemaju natočené tak nemozu nic, mna tak zastavili ze som nezastavil na STOPKE :) a hned som im povedal a mate dokaz?boli v soku ale potom hned hladali nieco ine ... PS: nebol som zapasany takze za 500 SK :)
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Bloude ... vystihl jsi to na výbornou ... jsi můj kluk :lol: .
POMÁHAT A CHRÁNIT .... ať se s tím jdou vycpat ... to vidím v televizi ... korupce a podvody kde se podíváš :evil:
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

mno za pásy to chápu... jsem zastánce připásání ;o)))

Paluš.. to víš, dneska mám uždost... sice je středa, ale opravdu třináctého, tak mi to jde ze srdce ;o))
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Uživatelský avatar
Bryant
Příspěvky: 270
Registrován: 10 kvě 2008, 10:08
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bryant »

No ale ked ides niekam na kratku cestu tak si pas davas?ja len ked chodim mimo mesta :wink:
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

já se pásám furt.. i když jedu za roh... a ne kvůli tomu že bych musel ale z přesvědčení.. už jsem byl jednou vytrestanej - jednou jsem jel jen asi 500 metrů tak jsem dovolil bývalce aby se nepřipoutala a málem nás smetla jedna felda....

takže ten jeden pohyb ruky dozadu abych si vzal pás mě nezabije ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Uživatelský avatar
Bryant
Příspěvky: 270
Registrován: 10 kvě 2008, 10:08
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bryant »

No vsak clovek sa ponauci vtedy ked sa nieco stane (skoro). Ja som mal zas namale minule, vsade som dodrziaval rychlost a bola dlha rovina a hned dedinka tak som siel okolo 90-100 a zrazu tabula 40tka a hned za nou radar :( fu a hned asi tak 400 metrov zasstavovali mal som zhruba 80 km/h ale radar bol asi vypnuty lebo ma nik nezastavil a ani domov mi nic neprislo uz je tomu 2 mesiace..Tak odvtedy kde je 40 tka ci ina rychlost idem tolko :wink:
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Poldové dělaj rozruch kvůli tomu, že upozorňuješ ostatní na benga a rozčilujou se kvůli tomu.
A na druhé straně kolikrát vidím tabuli ,, POZOR MĚŘENÝ ÚSEK´´ .... tak jak mi vysvětlí tohle , že sami na sebe upozorní ... jaký to pak má smysl :roll: :?:
Já už se v tomhle státě nedivím ničemu ... připadá mi to jak v kocourkově, kde si zákon každý vyloží po svém :kladivo:
Uživatelský avatar
janisek
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 297
Registrován: 11 črc 2008, 11:23
Bydliště: jižní Morava ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od janisek »

Bryant: s tou stopkou to znám - se mi stalo ve Zlíně -
slečno a co jste sem přijela dělat?
jdu tady do toho podniku...
Aha, a my jsme mysleli, že jste se sem přijela zabít....
Proboha proooooooč? :shock:
no že jste na té stopce ani nezastavila....
:shock: :shock: :shock: proboha na jaké stopce???????????????????
no, prostě jsem se jim přiznala no... (vážně jsem si jí nějak nevšimla) a vyšlo mě to levněj než tebe (300 Kč)
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

janisek: ... a nebude to tím, že jsi se na ně hezky usmála :D
Ono ... děvčata to měli vždycky snadnější co do pokud .... nic ve zlým, ale je to prostě tak ... muži jsou prostě ješitní a nechají se oblbnout hezkým děvčetem ... :lol:
Uživatelský avatar
janisek
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 297
Registrován: 11 črc 2008, 11:23
Bydliště: jižní Morava ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od janisek »

byla jsem fakt v šoku a bála se o bodíky, takže jsem se asi moc nesmála... a výstřih jsem taky neměla.... tak nevím no.... ale možná se jim zželelo vyděšené Slavkovačky v malinkým autí, která zabloudila do velkoměsta zvaného Zlín :lol:
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

janisek: ... asi jo, se nad tebou ... vystrašenou smilovali 8)
S výstřihem si nezahrávej ba potom sů chlapi ozaj zmatení a nemyslí jim to ... teda myslí, ale jinde :lol: :smich:
Odpovědět