Corsa B renovace vnějších plastů

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Odpovědět
pirda05
Příspěvky: 2
Registrován: 25 dub 2015, 12:50

Corsa B renovace vnějších plastů

Příspěvek od pirda05 »

Zdar Corsáci,

Chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s renovací vnějších plastů na Corsičce.
Přece jenom už ta moje Corsa pár let po světě lítá a plasty jsou tak značně vybledlé.
Zkoušel jsem nějakou tu autokosmetiku. Ale zabralo to jen na chvílí a jak kde.
Přemýšlel jsem, že je vezmu barvou.
Napadlo mě ale poradit se prvně se zkušenými Corsáky.

Děkuji.
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Corsa B renovace vnějších plastů

Příspěvek od dubi »

Dá se to vylepšit horkovzduškou. :wink: Opatrně to nahřívat a ty plasty začnou tmavnout, pak to vzít nějakym oživovačem. Já zkoušel renoplast a celkem to drží, Co-RS-ák používá Sonax a ten vypadá pěkně.
Já to nejspíš nalakuju černou matnou Montanou (barva na graffiti), případně se dělají snad i nějaký laky přímo na narázníky :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Corsa B renovace vnějších plastů

Příspěvek od micalin »

Ja kdyz jsem ted voskoval Sonaxem,tak jsem tim vzal i plasty a zatim se to tam pekne drzi a ozivlo to dost.
http://m.heureka.cz/autokosmetika/sonax ... nka-cerna/
Opel corsa B 1.0 12V
milosh
Administrátoři
Příspěvky: 68
Registrován: 25 lis 2014, 19:42

Re: Corsa B renovace vnějších plastů

Příspěvek od milosh »

Levne reseni je i pouziti silikonoveho spreje, ale pokud chces do budoucna listy nechat lakovat do barvy auta (coz je jedine rozumne a dlouhodobe reseni), pak ten silikon radsi vynech, tvuj lakyrnik by te proklinal 5 let :D
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
micalin
Příspěvky: 101
Registrován: 22 led 2014, 21:34
Bydliště: Brno-venkov

Re: Corsa B renovace vnějších plastů

Příspěvek od micalin »

Silikon tam nevydrzi ani pul roku ;)
Opel corsa B 1.0 12V
milosh
Administrátoři
Příspěvky: 68
Registrován: 25 lis 2014, 19:42

Re: Corsa B renovace vnějších plastů

Příspěvek od milosh »

No mezi nama ty znackove lestice za par stovek ani ne 2-3 mesice 8)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Corsa B renovace vnějších plastů

Příspěvek od dubi »

Doporučuju to vzít tou horkovzduškou a pak nějakým lepším černidlem(asi od toho sonaxu), případně to nalakovat (ta montana drží jako prase :wink: ).
Moje dnešní práce: vzal jsem přední nárazník horkovzduškou a pak renoplastem, rozdíl je docela velký. Zbytek jsem horkovzduškou nestihl, tak jsem to udělal jen tím renoplastem a nic extra, na zadnim nárazníku mám trochu šmouhy...
Tady před a po :arrow:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
milosh
Administrátoři
Příspěvky: 68
Registrován: 25 lis 2014, 19:42

Re: Corsa B renovace vnějších plastů

Příspěvek od milosh »

Tak dej foto pak za pul roku :wink:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Corsa B renovace vnějších plastů

Příspěvek od dubi »

Na tý první fotce je vidět ten kousek nárazníku u blatníku, který jsem dělal ještě před zimou, což je +- těch půl roku, takže něco to vydrželo no. :D Ale Co-RS-ák to má udělaný tím sonaxem a vypadá to pořád stejně a už to má docela dlouho. :wink:
Obrázek
Bobi320
Příspěvky: 4
Registrován: 24 kvě 2016, 11:33

Re: Corsa B renovace vnějších plastů

Příspěvek od Bobi320 »

Zdravím,

mám všechny plasty v červené barvě. Nejsou drahé. Určitě levnější než lakování. Zad. dveře se spoilerem, př. + zad. nárazník, zrcátka, lemy kolem blatníků. Odstín bude sedět. Je to z r. 1994, bylo to lakováno později. Mám i červené budíky, KN podvozek - stavitelný, KONI tlumiče atd. MOMO volant s nábou, al. kola 14" atd.

Tel. 603507993

Bobi320
Odpovědět