Vytažení blatníků/lemů

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Odpovědět
Cymbys
Příspěvky: 46
Registrován: 16 pro 2006, 17:08
Bydliště: Praha

Vytažení blatníku

Příspěvek od Cymbys »

Zdárek corsaci.
Chtěl jsem se poradit a ze ptat jak je to náročný a nákladný,vytažení blatníků na mého miláčka?
A jesti s tím má někdo skušenost?
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

čus mám zkušenost s vytažením lemů na své corse a je to ůplně na hovno,paská barva a hnije to a navíc tam nesedí pak ty plastový lemy,takže jsem musel jít do nových blatníku atd.Radim,nedělej to...
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Mno záleží co přesně myslíš.. jdou jak vytáhnout blatníky.. a udělat z toho širší auto.. to by bylo asi nejlepší lamino... prodávaj se rovnou plastový blatníky.. jako např. toto:

Obrázek

nebo jen vytažení lemů.... a to jde taky několika způsoby....

- buď sundáš ty plastový a necháš navařit železný třebas z jinýho auta.... (obvykle se používá golf 1, nebo i stodvacítka má dobrej tvar lemů ;o)))

- nebo jestli chceš jen trochu... takstačí kleštěma a kladívkem lehce vyklepat dosavadní lemy - pouze pod tím plastem... to jde nejvíc tak o 0,5 cm (tak to mám udělaný já, protože mi zadní kola dřely)

- a nebo vyklepat a pak dát širší plastový lemy:

Obrázek

Obrázek

ale tahle poslední varianta se používá jen pro větší rozšíření auta a kola 8 a více palců na šířku... a vejdou se tam max 14" s nízkoprofilovejma pneu...

:D
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

no my jsme je vytahovali,ale uplně vylezli celý blatníky ven a vůbec to nelícuje a i hnije pod lemama,tak jsem zvolil gumy 195 45 místo 195 50,tak uvidim brzy tam dám ty nové blatníky ale mělo by tobýt v pohodě.Jinak ten blatník co jsi poslal na fotce od koho a za kolik j???Je z plastu???
Cymbys
Příspěvky: 46
Registrován: 16 pro 2006, 17:08
Bydliště: Praha

Příspěvek od Cymbys »

Taky by mě zajímalo za kolik se daj tydle plasty sehnat?
Já myslel že to bude snadný,ale pouštět se do toho nebudu.
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

mno ty plastový blatníky dělaj různý firmy v německu... tohle je jen jedna varianta.. pak se dělaj taky tzv. "f1" kde maj velký žábry za kolem... mno a stojej cca 200 eur.. plus poštovný....

a ty nástavce (vlastně jen širší lemy než tam jsou de teď - plastový - ty dvě spodní foto) dělá německá firma CSR a vyjdou na 99 eur jedna náprava...

jinak máš pravdu, když se vytahujou celý blatníky, tak to za prvý musí dělat profík, pak se to musí pořádně stříknout znova a stejně není jistota, že to vydrží.. když už radikálně, tak je lepší tam rovnou navařit jiný lemy...
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Cymbys
Příspěvky: 46
Registrován: 16 pro 2006, 17:08
Bydliště: Praha

cymbys

Příspěvek od Cymbys »

Aha tak to jsem nevěděl,aspoň jsem o něco chytřejší.
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

když já nevim mám rád decentní úpravy a ty lemy corse sluší a vytahování není moc dobry a navíc corsa je už od výroby pěkně nafouklá..a když navaříš lemy to bych se bál že to za zimu pak prohnije a navíc pak když přijde menší autonehoda tak zas znova blátníky navařit atd..finančně hodně náročný a navíc ten zadek by se dělal hodně těžce s těma navařenýma lemama
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

mno jasně .. na normální ježdění je nej nechat ty klasický.. ale co si budem povídat, prostě když už člověk auto upravuje tak to dělá proto, že se mu líbí něco jinýho.. tahle to má právě navařený a vypadá to doooost dobře.. ;o)

Obrázek

Obrázek

já tam budu nechávat klasický.. jen si to pod nima ještě trochu vytáhnu a hodím je do laku ;o))
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

já je mám v laku lemy ale problém je že je obouchávaj kamínky a ta barva z lemů sleze,musím to pořešit než tam dám ty 15 kola....
Cymbys
Příspěvky: 46
Registrován: 16 pro 2006, 17:08
Bydliště: Praha

cymbys

Příspěvek od Cymbys »

Já ještě uvidím musím si to promyslet hlavou.A budu muset poprosit někoho kdo by mi to udělal.Sám to dělat nebudu za a) tomu moc nerozumím a za b) bych to měl pak jak reklamu na toho pegota s tím slonem.Postranách bych to měl zmačkaný a neupravený.
Necám to odborníkům.
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

No jako docela pecka za ty lemy a vytahovat ej to fakt nema smysl, jak jste rikali videl jsem to a fakt to hnije pak fakt dost, jinak ty sirsi lemy jsou fakt dobry, ale docela pecka za ne
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
MiniMike
Administrátoři
Příspěvky: 278
Registrován: 06 pro 2006, 07:21
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiniMike »

ty siroky lemy, co se meni za origo opravdu stoji tolik, kolik napsal Bloud, je to palka, ale je to zase tim, ze je to Plug&Play ;-) staci nalakovat a je to tam ;-)

a jinak pri vetsim zasahu se na rozsireni vyuzivaji vnitrni zadni lemy ze Š120 ;-) samotne vytahovani moc smysl asi nema, protoze se to pohne o malo ;-)

to Ondra: ono reknes, ze kdyz te nekdo naboura, ze je to pak znovu nakladny, ale kdyz ti znici naraznik tak to nakladny neni? :-) myslim si, ze je to uplne jedno jestli ti naboura zadek a budes mit zborenej zadek nebo predek, proste skoda je to tak i tak.... a prace s napravou je uplne stejna
Berry
Corsa forever
Příspěvky: 2009
Registrován: 15 led 2007, 07:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Berry »

Mas pravdu je to paada zadna prace skoro asi i proto ta cena ale takovou palku bych opravdu neinvestoval nemit sponzora nebo neresit penezni rozpocet
Je to sice dál, ale o to horší cesta :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
MiniMike
Administrátoři
Příspěvky: 278
Registrován: 06 pro 2006, 07:21
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiniMike »

Berry píše:Mas pravdu je to paada zadna prace skoro asi i proto ta cena ale takovou palku bych opravdu neinvestoval nemit sponzora nebo neresit penezni rozpocet
tak ono kdyz si to nechas od nekoho udelat (ted myslim jen ty laminatovy nastavce) tak to vyjde na podobny penize a hlavne usetris jednomu cloveku starost :-D
Odpovědět