Podložky pod kola

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Kucíí, ujasněte si co je rozvor a co je rozchod :D .Jinak kurvení ložisek pouze podložkama?Co když dám kola které mají osu věnce těměř na ploše bubnu, a kola budou mít límec jako kráva? Ohybový moment vypočítáš jednoduše M0=F*rameno.Toť můj názor :lol:
:sane: :roztleskavacka: :sane:
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

pivas: mno jo mas pravdu rozvor :lol: sem si toho nejak v tom schonu v praci ani nevsim :oops: jinak ja sem se vyjadroval pouze k tomu ze je A=B za stejnych podminek :lol: to namahani bych tu moc nerozebiral su strojar :lol:
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

tak prohlaseni mechanika na podvozky

podlozky nedavat, akorat to kurvi napravu, vic se namaha, kola s ruznym ET maji ruzny styl vyroby a proto se zaruci ze budou v pohode, podlozky ne...


kdyz to mu ale nekdo neveri, tak mu to neberu
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

ok ale potom bych rad odpovedi na:
1) co konkretne se za soucasti v te naprave vic namaha?
2) cim je to namahani zpusobene?
porad beru svuj modelovy priklad :-)
myslism si ze z toho obrazku je to jasne ze vysledek je stejny :lol:
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Podložky kurví nápravu?ano. :D Sportovní podvozek kurví podvozek?Ano :D Prostě všechno má své a pokud si nechcete kurvit auto, nechte ho v garáži, tam vám cenu neztratí :lol:
:sane: :roztleskavacka: :sane:
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

Pivas: kua zapomel si jeste na kola s malym ET :lol: nizkoprofilovy gumy atd....

EDIT: Diskuze rozdělena a přesunuta. Tady se můžete dohadovat. Vy mi teda kluci dneska dáváte zabrat... Suby
matejheld
Příspěvky: 3
Registrován: 04 úno 2013, 17:44

Re:

Příspěvek od matejheld »

NoX píše:pletes, rozdil je v namahani naprav, prvku rizeni, zaveseni kol a vseho... protoze posunes rozvor kol auta o 20mm na kazdou stranu jinam, kola drzi rozvor furt stejne
ja mam podlozky cca 2 mesiace a ked budem prezuvat naletne tak pojdu dolu lebo to neni normalne jak trpi naprava a to mam 1,5 cm v zadu. hnus !
mglore
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2009, 11:40
Bydliště: Plzeň

Re: Podložky pod kola

Příspěvek od mglore »

zaklady fyziky decka...co treba pusobeni paky? PIVAS ma pravdu co se tyka momentu - ale staci si predstavit kdyz tim kolem prejede nakej sajrajt nebo vymete diru, o kolik to kolo nadskoci diky tomu ze je na delsi ose. Cim delsi vzdalenost sily pusobici na lozisko kola (rozumej kolo) pres paku (samotne telo kola + podlozky), tim bude sila co? tim bude 25 zapadonemeckych soudruhu :vali_se: - ale ne vyssi..tj.
lozisko dostava vetsi stosy a mene vydrzi.. napravy se tyka pouze castecne diky vyssi vaze
neodrpuzene hmotnosti ( jenom prirustek o vahu podlozek), coz tak bestialni neni, ale trpi navic zase ulozeni napravy ...opet vetsi paka...
Na podlozky bacha z jinych duvodu - 1) relevantene prodlouzene srouby!!! jinac vas muze predbehnout kolo .DD, nemluve
o tom ze pokud jsou podlozky tlustsi jak cca 1 cm tak by meli byt i srouby z jineho materialu ( vysokopevnostniho),
protoze jejich cast exponovana namahani je razem 2-3 nasobna ( uvedomte si vzdalenost hlavy sroubu a naboje kola
krz samotne kolo a vs. i s podlozkama!) - proste na podlozkach zadny skotaceni, dovadeni, smyky, atd..nemuselo
by to dobre skoncit, sou jenom na paraduuuu
Uživatelský avatar
JurdaMichall
Příspěvky: 52
Registrován: 25 zář 2012, 20:19
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Podložky pod kola

Příspěvek od JurdaMichall »

Já mám na autě podložky zhruba rok a zatím žádnej problém. Mám 20milimetrů ale jsou přesazeny o čtvrt otáčky a do nich šroubuju kolo. Takže žádný dlouhý šrouby. A geometrii jsem udělal než jsem je montoval a zatím se kola sjíždějí bez problémů.
Odpovědět